Wrocław: Szybkie remonty na ważnych ulicach. Uwaga na...

  Wrocław: Szybkie remonty na ważnych ulicach. Uwaga na utrudnienia (ZDJĘCIA)

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Remont nawierzchni na ul. Legnickiej
  1/5
  przejdź do galerii

  Remont nawierzchni na ul. Legnickiej ©Janusz Wójtowicz

  Rozpoczął się szybki remont nawierzchni na ul. Legnickiej we Wrocławiu. Z tego powodu kierowcy stali dziś rano w ogromnych korkach - w stronę centrum ciągnęły się one aż do ul. Lotniczej. Robotnicy pracują w nocy, ale utrudnienia były także za dnia, bo trzeba była ogrodzić jedną z wystających studzienek i tym samym zablokować pas. Utrudnienia mogą nas czekać także za kilka dni na ul. Ślężnej i Obornickiej.
  Szybki nocny remont ul. Legnickiej ruszył w nocy z poniedziałku na wtorek. Robotnicy zdarli nawierzchnię ul. Legnickiej w kierunku centrum od Kwiskiej do Rysiej, nie wylali jednak asfaltu na jeden z pasów jezdni i trzeba było go zamknąć, bo jazda po nim była niebezpieczna.

  Zobacz: Ogromne korki na Lotniczej i Legnickiej w stronę centrum. Przez szybki remont (ZDJĘCIA)

  – Robotnicy sfrezowali całą jezdnię, ale warstwę wiążącą asfaltu położyli tylko na dwóch pasach, na trzecim nie zdążyli. Teraz studzienka wystaje i kierowcy mogą o nią uszkodzić podwozia samochodów, dlatego wykonawca zdecydował się ją ogrodzić barierkami. W nocy z wtorku na środę utrudnienia znikną, a na Legnickiej będzie wylana warstwa wiążąca, a następnie ścierająca. Cały remont powinien zakończyć się do czwartku - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

  Następnie ruszą szybkie remonty innych ulic. Już w czwartek robotnicy mają się pojawić na ul. Ślężnej, gdzie jeszcze w dzień będą prowadzić regulację krawężników, a tym samym kierowcy mogą napotkać na niewielkie zwężenia i utrudnienia. Frezowanie nawierzchni od ul. Dyrekcyjnej do Kamiennej w stronę Bielan Wrocławskich ma być prowadzone w nocy, a całość prac zakończy się planowo w przyszłym tygodniu.

  W nocy z czwartku na piątek rozpocznie się też frezowanie ul. Obornickiej obok jednostki wojskowej. Prace będą prowadzone na obu pasach, ale nie w jednym momencie. Remont będzie trwał w tygodniu nocami, a w weekend cały dzień. – W weekend pracownicy firmy Skanska będą wahadłowo kierować ruchem na ul. Obornickiej, należy się przygotować na utrudnienia - mówi Ewa Mazur ze ZDiUM. W weekend szybki remont ul. Obornickiej ma się zakończyć.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...

   Say (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Seria bezsensownych pseudo-remontów nawiedziła Wrocław. Jedna z najlepszych nawierzchni w naszym mieście została właśnie zerwana na ulicy Obornickiej i jest wymieniana na nową. Po co? Co ciekawe,...rozwiń całość

   Seria bezsensownych pseudo-remontów nawiedziła Wrocław. Jedna z najlepszych nawierzchni w naszym mieście została właśnie zerwana na ulicy Obornickiej i jest wymieniana na nową. Po co? Co ciekawe, krótki odcinek Obornickiej do ulicy Bezpiecznej, który faktycznie jest trochę połatany pozostał nietknięty.
   To samo na ulicy Legnickiej... mam wrażenie, że nowa nawierzchnia wykonana w pośpiechu jest gorsza od poprzedniej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a na tej Ślężnej...

   ygy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ...to, przepraszam, na jakiej wysokości? Bo ulica jest długa, a nie wiem w jakim stopniu ewentualnie zmodyfikować trasę do pracy ;)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tutaj

   aaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kamienna - Wiśniowa w stronę Bielan


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp.:

   mcd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   na odcinku od Dyrekcyjnej do Kamiennej - jezdnia w kierunku Bielan

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama