Zoo to wielki plac budowy. Dlaczego więc bilety są tak...

  Zoo to wielki plac budowy. Dlaczego więc bilety są tak drogie? (ZDJĘCIA)

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zoo to wielki plac budowy. Dlaczego więc bilety są tak drogie? (ZDJĘCIA)
  1/12
  przejdź do galerii

  ©fot. Czytelnik

  We wrocławskim zoo trwa budowa Afrykarium, prowadzone są również inne prace. Nasz czytelnik zastanawia się dlaczego - mimo sporych utrudnień - bilety wstępu nie są tańsze. - Dlaczego zoo, skoro oferuje takie warunki, nie obniżyło cen biletów, zamiast je podwyższać? - pyta Krystian Kownacki.
  - Wrocławskie zoo od 1 kwietnia podwyższyło ceny biletów. Za wejście trzeba zapłacić aż 30 złotych od osoby. Tymczasem zoo to jeden, wielki plac budowy. Budowa afrykarium i odrarium to jedno. Ale rozkopane są też ścieżki w połowie ogrodu, do niektórych klatek w ogóle nie da się dojść, do tygrysów prowadzi prawdziwy tor przeszkód z rozsypanych kostek. Na alejkach leżą materiały budowlane, bawią się w nich dzieci.
  Po wizycie w zoo długo musiałem czyścić buty. Wyglądały tak, jakbym spędził parę dni na jakiejś budowie - pisze nasz Czytelnik Krystian Kownacki. - Dlaczego zoo, skoro oferuje takie warunki, nie obniżyło cen biletów, zamiast je podwyższać?

  Odpowiedzi szukała reporterka Gazety Wrocławskiej Weronika Skupin

  Dyrektor ogrodu zoologicznego Radosław Ratajszczak przekonuje, że nie podwyższał cen, a jedynie wrócił do tych, które obowiązywały w poprzednim letnim sezonie. - 30 zł za bilet to stała stawka, którą obniżyliśmy na zimę ze względu na remont alejek. Wtedy zakres remontu był jednak o wiele szerszy. Trzy alejki były zamknięte, poza tym było pełno błota, więc zdecydowaliśmy się na upust. Teraz wspomniane alejki są otwarte, a utrudnienia nie są tak wielkie i wróciliśmy do stałego cennika - przekonuje Radosław Ratajszczak.

  Szef zoo przekonuje, że ogród oferuje teraz więcej atrakcji. – Mamy dwie nowe ekspozycje, których nie było w zeszłym roku: jedynych w Polsce okapi (ssak przypominający zebrę skrzyżowaną z żyrafą, przyp. red.) i żurawi mandżurskich. Podwójną szybę w akwarium zamieniliśmy na pojedynczą i lepiej widać ryby - wylicza Radosław Ratajszczak.

  Jak zapewnia, remont alejek prowadzony jest tak, by pozostawić dostęp do jak największej liczby ekspozycji. - Teraz jedynie nie można dojść do trzech wolier - mówi. – Poza tym zapewniam, że nie ma tam teraz nigdzie błota. Ani jednej kałuży - przekonuje. - Przez lata od wejścia do pawilonu Madagaskaru nie było ścieżki w ogóle i ludzie chodzili po trawie, nikomu to nie przeszkadzało. Nikomu się nie dogodzi - mówi Ratajszczak.

  Czemu dwie duże inwestycje i remont alejek są prowadzone w tym samym czasie? - Kiedyś trzeba to zrobić. Staramy się, by odwiedzający nie odczuwali uciążliwości. Zoo na dostępności ekspozycji nie straciło. Ciągle się tu poprawia, a nie pogarsza - podsumowuje Radosław Ratajszczak.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (178)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karta roczna

   Dziadek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   A ja polecam państwu kupić kartę roczną. Płaci się za to 80 zł, czyli zwraca się już po 3 wejściach.
   Naprawdę warto, bo można wtedy przychodzić do zoo faktycznie pooglądać zwierzęta, a nie pędzić...rozwiń całość

   A ja polecam państwu kupić kartę roczną. Płaci się za to 80 zł, czyli zwraca się już po 3 wejściach.
   Naprawdę warto, bo można wtedy przychodzić do zoo faktycznie pooglądać zwierzęta, a nie pędzić od wybiegu do wybiegu. Tej ilości zwierząt nie sposób obejrzeć w ciągu jednego dnia.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   80 zł to kosztuje karta ulgowa

   qqq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   normalna 120

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dużo dużo za drogie

   Hania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   lepiej dopłacać do szarego papieru niż do zoo, prawda ;-)
   ogłaszam bojkot - pojedziemy do Opola lub gdzie indziej.
   A Afrykanarium niech ma osobne bilety i spłaci się w kilka - kilkanaście lat.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stop likwidacji przejścia Świdnickiego

   stop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Kto przeciwny likwidacji zapisywać się na FB - lajkujcie i udostępniajcie. Pokażemy ile nas jest a potem wielka manifestacja pod Ratuszem!!!...rozwiń całość

   Kto przeciwny likwidacji zapisywać się na FB - lajkujcie i udostępniajcie. Pokażemy ile nas jest a potem wielka manifestacja pod Ratuszem!!!

   https://www.facebook.com/pages/Stop-likwidacji-Przej%C5%9Bcia-%C5%9Awidnickiego/389393384536412?fref=tszwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wszyscy maja konto na FB

   jeden z wielu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Popieram protest, ale nie zapiszę się, nie zalajkuję i nie udostępnię. Nie dołączę też do manifestacji pod Ratuszem z powodu braku informacji o terminie.
   A osób bez konta na FB czy NK jest więcej...rozwiń całość

   Popieram protest, ale nie zapiszę się, nie zalajkuję i nie udostępnię. Nie dołączę też do manifestacji pod Ratuszem z powodu braku informacji o terminie.
   A osób bez konta na FB czy NK jest więcej niż się niektórym wydaje.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zoo już głównie dla przyjezdnych

   tytejszy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 3

   Wrocławianie przestali chodzić do Zoo, a kiedyś przecież często się tam wybierali. Nasza grupa umawiała się tam co tydzień lub dwa tygodnie. A teraz w kolejce do kasy stoją przyjezdni, którzy Zoo...rozwiń całość

   Wrocławianie przestali chodzić do Zoo, a kiedyś przecież często się tam wybierali. Nasza grupa umawiała się tam co tydzień lub dwa tygodnie. A teraz w kolejce do kasy stoją przyjezdni, którzy Zoo mają na liści do zaliczenia. Dla nich wydatek 30 zł jest jednorazowy, zaplanowany w kosztach wycieczki do Wrocławia.
   Na częste wizyty ta cena jest po prostu zaporowa.
   Jednak to przykre, że wrocławski park zoologiczny w nosie ma wrocławian. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rodzice!

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Gratuluje rodzicom, że pozwalają dzieciom bawić się na paletach i w żwirze!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polecam Zoo w Dvur Kralowe w CZECHACH

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   jw.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajne

   boodex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ale pieruńsko drogie... (mimo to 2 razy byłem - safari 1. klasa :))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To zoo za 30 duszki to jakis bubel ...

   SwMikołaj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

   najlepsze zoo jest za frajer o 19:00 na TVNe, 19:30 na TVP!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rzetelna kalkulacja ceny biletów !!!

   ja;) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 4

   JAKI PAN TAKI KRAM !!! ZOO jest modernizowane za pieniądze unijne !!! dużo pawilonów jest nieczynnych !!! bilety powinny być cały rok w cenie zimowej !!! ZOO to nie jest luksus !!! idąc z dwójką...rozwiń całość

   JAKI PAN TAKI KRAM !!! ZOO jest modernizowane za pieniądze unijne !!! dużo pawilonów jest nieczynnych !!! bilety powinny być cały rok w cenie zimowej !!! ZOO to nie jest luksus !!! idąc z dwójką dzieci, zastanawiam się czy kupić dzieciom buty czy rozbudować zainteresowanie ? nie stać jest nas na wyjście do ZOO, bilety są stanowczo DROGIE !!! RĘCE - NOGI OPADAJĄ !!! za Państwa Gucwińskich nie było do pomyślenia, żeby tak drastycznie podrożały bilety !!! zgadzam się z tym, że w ZOO jest jeden wielki plac budowy, a Pan dyrektor nie spacerował ostatnio w ZOO, bo na pewno zmieniłby zdanie i stanowisko widząc to co my widzimy !!! BILETY SĄ BARDZO DROGIE !!!
   Za Państwo Gucwińskich chodziliśmy na spacery kilka razy w miesiącu, a teraz nie stać nas na jedno wejście w roku !!! pozdrawiam i proszę o opamiętanie się i o rzetelną kalkulację !!! zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za Gucwińskich

   starveling (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 19

   Problem polega na tym, że z rządów AH Gucwińskich nie działo się prawie nic, przez co ogród już w pierwszej połowie dekady 2000 stał się podrzędną, prowincjonalną, zatłoczoną bez sensu placówką....rozwiń całość

   Problem polega na tym, że z rządów AH Gucwińskich nie działo się prawie nic, przez co ogród już w pierwszej połowie dekady 2000 stał się podrzędną, prowincjonalną, zatłoczoną bez sensu placówką. Obecne wielkie i szybkie inwestycje są właśnie efektem tych zaległości rozwojowych.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przypomnienie

   starveling (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   Zapamiętale 'minusującym' warto przypomnieć istotny fakt - ostatnią inwestycją AH Gucwińskich była dokonana w połowie lat 80. XX wieku przebudowa tzw. szpitala zwierzęcego na Terrarium, które...rozwiń całość

   Zapamiętale 'minusującym' warto przypomnieć istotny fakt - ostatnią inwestycją AH Gucwińskich była dokonana w połowie lat 80. XX wieku przebudowa tzw. szpitala zwierzęcego na Terrarium, które zresztą nadal jest modernizowane.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Homooligar

   Byłsobie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Pyszałkowie powinni brać pieniądze za wstęp do ratusz,zapewniam że jest co oglądać i yo bez klatek

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   by żyło sie lepiej

   morda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

   jak będę chciał pójść do zoo to pojadę do Berlina to jest dopiero przeżycie i atrakcja a w zasadzie taniej wychodzi bilet dla dorosłego i wszystkich dzieci w moim przypadku trójka 22 euro dopłata...rozwiń całość

   jak będę chciał pójść do zoo to pojadę do Berlina to jest dopiero przeżycie i atrakcja a w zasadzie taniej wychodzi bilet dla dorosłego i wszystkich dzieci w moim przypadku trójka 22 euro dopłata do akwarium 11 euro i w zamian pełna kultura zero kolejek czysto i przyjemnie i ogród zoologiczny jako jeden z największych na świecie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Dziwne, bo w berlinie inne ceny: 13 euro wstęp do ZOO + 30 euro oceanarium.
   Byłam ostatnio.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama