Wrocław: 410 ton soli zużyto do zabezpieczenia dróg przed...

  Wrocław: 410 ton soli zużyto do zabezpieczenia dróg przed oblodzeniem

  MAT, ABU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta informuje, że akcja usuwania skutków pierwszego ataku zimy trwa bez przerwy. Na ulicach, przystankach i chodnikach pracuje cały zakontraktowany sprzęt i wszystkie ekipy podwykonawców.
  Do wczorajszego popołudnia wykonawcy zużyli 410 ton soli drogowej na zabezpieczenie jezdni przed oblodzeniem. Ponieważ prognozy mówiły o spadku temperatury poniżej wartości, do której jest skuteczna sól drogowa - minus 5 stopni Celsjusza - od godzin popołudniowych jezdnie były już zabezpieczane innym środkiem chemicznym - chlorkiem wapnia - skutecznym aż do minus 15 stopni.

  Tylko wczorajszego popołudnia i nocy zużyto go aż 293 tony. W tej chwili pługosyparki zajmują się odgarnianiem śniegu i błota pośniegowego z jezdni, minipługi oraz sprzęt ręczny są wykorzystywane do
  odśnieżania przystanków, chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Prace potrwają do uzyskania stanu nawierzchni wymaganego standardem odśnieżania i warunkami umowy: pas drogi zasolony i odgarnięty z cienką warstwą zajeżdzonego śniegu, śnieg odgarnięty i chodnik zabezpieczony mieszaniną soli i piasku.

  Pracownicy ZDiUM od wczesnych godzin porannych kontrolują w terenie efekty działań podejmowanych przez wykonawcę. Wyniki kontroli będą znane dzisiejszego popołudnia.

  - Jeśli chodzi o zgłoszenia otrzymaliśmy ich zdecydowanie mniej niż w minionym roku - wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. - Na ten moment mamy zgłoszenia na ul Wiśniowej, Buforowej, Różanej i na wiadukcie przy wyjeździe z Psiego Pola - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama