Opener Festival 2014. Jack White kolejną gwiazdą festiwalu w...

  Opener Festival 2014. Jack White kolejną gwiazdą festiwalu w Gdyni (KTO WYSTĄPI, BILETY, CENY)

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jack White będzie gwiazdą Opener Festival 2014 w Gdyni

  Jack White będzie gwiazdą Opener Festival 2014 w Gdyni ©jackwhiteiii.com

  Jack White to kolejna gwiazda Opener Festival 2014, który odbędzie się w dniach 2-7 lipca 2014 r. Zagra wśród takich artystów jak Black Keys, Pearl Jam, Lykke Li czy Ben Howard. Jack White prawdopodobnie będzie promować swój najnowszy, jeszcze niewydany album "Lazaretto". Wciąż można kupić bilety na Opener Festival 2014 w Gdyni.
  Jack White będzie gwiazdą Opener Festival 2014 w Gdyni

  Jack White będzie gwiazdą Opener Festival 2014 w Gdyni ©jackwhiteiii.com

  Opener Festival 2014 w Gdyni to impreza znana fanom muzyki alternatywnej od lat. Co roku do Gdyni ściągają tłumy. Dla tych, którzy wybierają się na festiwal w tym roku czeka spora niespodzianka. Do grona artystów, którzy pojawią się w Gdyni dołączył bowiem Jack White.

  Jack White i jego dyskografia

  Jack White to muzyk, którego fanom rockowego grania nie trzeba przedstawiać. Zasłynął swoim pierwszym zespołem The White Stripes, w którym grał wraz ze swoją była żoną Meg. Muzycy wydali razem 6 płyt: "The White Stripes", "De Stijl", "White Blood Cells", "Elephant", "Get Behind Me Satan" oraz "Icky Thump".

  Jack White zaangażował się również w inny projekt. W 2005 roku założył zespół The Racounters, a rok później wyszła ich pierwsza płyta "Broken Boy Soldiers" docieniona przez krytyków i fanów. Kolejny album - "Consolers of the Lonely (2008 r.) - również przyniósł im spory rozgłos.

  Jack White zasłynął również z piosenki promującej 22. część filmu o przygodach Jamesa Bonda "Quantum of Solace". W utworze "Another Way to Die" śpiewa i gra na fortepianie również Alica Keys.

  Kolejny projekt muzyczny White'a to The Dead Weather, z którym jak do tej pory wydał dwie płyty "Horehound" (2009 r.) i Sea of Cowards (2010 r.).  Jack White na Opener Festival 2014

  Jack White na festiwalu Opener w Gdyni będzie promować m.in. swój solowy album "Blunderbuss". Z pewnością nie zabraknie również utworów z płyty "Lazaretto", która, według najnowszych zapowiedzi, ma się pojawić w sklepach latem 2014 r. Jack White wystąpi na gdyńskiej scenie obok takich artystów, jak Pearl Jam, Black Keys, Lykki Li, Ben Howard, Banks, Darkside, The Dumplings, Metronomy czy Foster The People. Nie zabraknie również polskich muzyków. Zagrają m.in. Mela Koteluk, Pustki, Król czy Misia Ff.

  Gdzie kupić bilety na Opener Festival 2014 w Gdyni?

  Bilety jednodniowe oraz karnety na Opener Festival 2014 w Gdyni wciąż są dostępne. Można je zakupić poprzez strony internetowe takie jak opener.pl i ticketpro.pl.

  Ceny biletów na Opener Festival 2014 w Gdyni
  • karnet 4 dni - 550 PLN
  • karnet 4 dni z polem namiotowym - 550 PLN + 80 PLN - 630 PLN
  • karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) - 350 PLN
  • bilety jednodniowe - 207 PLN

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama