Wrocław: Trasa do Trzebnicy gotowa

  Wrocław: Trasa do Trzebnicy gotowa

  Jarosław Garbacz

  Zakończyły się prace na 12,5- kilometrowym fragmencie drogi krajowej nr 5 z Wrocławia do Poznania.
  Na przebudowanym odcinku do Trzebnicy jest już no-wa nawierzchnia. Przez tydzień mogą jednak wystąpić utrudnienia, bo będą montowane znaki pulsacyjne w miejscowościach Pierwoszów i Machnice. Elektrycy podłączą tam sygnalizację do sieci. Światła są już gotowe w Wiszni Małej, Ligocie Pięknej, Wysokim Kościele, Będkowie i Krynicznie.

  - Po ustaniu opadów śniegu i nadejściu odwilży zostaną wymalowane pasy na jezdni - dodaje Michał Nowakowski z wrocławskiego oddziału GDDKiA.


  Uciążliwe prace towarzyszyły kierowcom od czerwca 2009 roku. Wykonawca, firma Skanska, poszerzył drogę, która ma teraz spore pobocze. Wybudowano zatoki autobusowe, na skrzyżowaniach powstały bezkolizyjne zjazdy. Zmieniła się organizacja na krzyżówkach w Psarach i Wiszni Małej.

  - Przez remont jechałem dwa razy dłużej do pracy. Objazdy rzadko pomagały, bo tam też tworzyły się korki - mówi Mikołaj Bandrowski, który dojeżdża do Wrocławia z Trzebnicy. Kierowcy próbowali omijać drogę objazdem przez Oborniki Śląskie. Rozwiązanie rzadko się sprawdzało, bo wybierało je zbyt wielu kierowców.

  Wciąż nie wiadomo, kiedy ruszą prace związane z budową drogi S-5. Trasa ma przebiegać równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 5, ale podróż ma trwać dwa razy krócej.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kogo to obchodzi?

   czechofil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 25

   Panu kierowcy z Trzebnicy chciałbym wyjaśnić, że od jakiegoś czasu może dojeżdżać do Wrocławia koleją. Z tego co wiem, to spora część mieszkańców tego miasteczka wybrała tę formę komunikacji i...rozwiń całość

   Panu kierowcy z Trzebnicy chciałbym wyjaśnić, że od jakiegoś czasu może dojeżdżać do Wrocławia koleją. Z tego co wiem, to spora część mieszkańców tego miasteczka wybrała tę formę komunikacji i bardzo sobie ją chwali. Auto to nie jest jedyne rozwiązanie panie kierowco z Trzebnicy! Czasami trzeba odrobinę pomyśleć, popytać znajomych, sprawdzić rozkład jazdy i... po prostu wsiąść do pociągu. Drogę zostawić zaś tym, którzy naprawdę nie mają już innego wyjścia, np. kierowcom ciężarówek...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   srodek europy a droga jak dla rowerów

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 28

   na autostarde zabrakło wyobrazni finansowej

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama