10-kilometrowy bieg przez sztolnie Kamiennej Góry już w...

  10-kilometrowy bieg przez sztolnie Kamiennej Góry już w niedzielę

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W niedzielę, 13 kwietnia, Kamiennogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Razem" organizuje po raz trzeci bieg przełajowy "Zdobywca Góry Parkowej". Chętni będą musieli przebiec 10 kilometrów.
  W zeszłorocznej edycji biegu wzięło udział około 150 biegaczy dorosłych i około 100 dzieci w ramach Mały Zdobywca Góry Parkowej. Stowarzyszeniu udało się połączyć aktywność fizyczną z promocją Kamiennej Góry. Zawodnicy pokonują bowiem trasę wzdłuż obiektów związanych z historią miasta, między innymi przez podziemia "Projekt Arado". Jest to jedyny bieg przełajowy, obejmujący podziemne sztolnie.

  Na razie zarejestrowanych jest już 266 biegaczy, w tym tylko 24 z Wrocławia. Bieg dla dorosłych rozpocznie się o godz. 12. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8 - 11.30 na stadionie przy ul. Słowackiego. Tam też będzie start i meta. Trasa będzie wyglądała następująco: stadion przy ul. Słowackiego i dalej bieg ulicami: Nowa, Słowackiego, Piastowska, Parkowa, Kamiennogórskie Podziemia, Trasa Edukacyjnej Ścieżki Dydaktycznej, Świerkowa, Modrzewiowa, Azaliowa, Wysoka, Cegielniana, Nowa, meta (po 2 okrążeniach) na stadionie. Obowiązuje limit czasowy, który wynosi półtorej godziny.

  Zapisy na bieg są możliwe na stronie internetowej.

  Zobacz jak wyglądał trening:  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama