Bielany Wrocławskie: Uczą dzieci i młodzież jak rozmawiać z...

  Bielany Wrocławskie: Uczą dzieci i młodzież jak rozmawiać z psami

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Bielany Wrocławskie: Uczą dzieci i młodzież jak rozmawiać z psami

  ©Fundacja Ewy Naworol

  Dziś i jutro w Parku Handlowym Bielany w Bielanach Wrocławskich odbędzie się szkolenie dla dzieci i młodzieży z postępowania ze zwierzętami. Miłośników zwierząt Fundacja Ewy Naworol zaprasza od godz. 13 do 20.
  Bielany Wrocławskie: Uczą dzieci i młodzież jak rozmawiać z psami

  ©Fundacja Ewy Naworol

  Fundacja Ewy Naworol dziś przyjedzie wielką amerykańską ciężarówką pod Park Handlowy Bielany. W środku specjaliści będą o każdej pełnej godzinie od 13 do 20 urządzać dla dzieci szkolenia jak postępować ze zwierzętami w ramach ogólnopolskiej profilaktyki pogryzień.

  - Dzieci narażone są na pogryzienia nie tylko przez obce lub bezdomne psy, ale także te, z którymi mieszkają w domu - mówi Marek Jarmułowicz, koordynatora akcji z ramienia fundacji. - Podczas 45 minut szkolenia uczymy dzieci języka psów wyrażanego całym jego ciałem. Dzięki rysunkom pomocniczym mali uczestnicy zajęć mogą zobaczyć jakie źrenice, sierść, ogon, zęby czy ogólna postawę przybiera pies przed atakiem. Tym samym pomagamy zrozumieć czworonogi - dodaje.

  Oprócz edukacji jak wygląda pies, który ma zaatakować, fundacja uczy co robić, by pies się na nas nie rzucił i co zrobić, gdy juz to zrobi.

  Każda placówka może się zgłosić i poprosić o szkolenie. Na razie fundacja ma zarezerwowane terminy do początku września. W piątek spotkanie z dziećmi zorganizowano w Oławie, a następnie fundacja pojedzie do: Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Legnicy, gdzie wspólnie z komendą straży miejskiej i psimi ratownikami przygotuje dwudniowy festyn. Później w planach są spotkania w Wielkopolsce i na Pomorzu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   juz myslalem, ze to jakas akcja edukacyjna komendy milicji

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama