Wrocław: Jacek Ossowski przewodniczącym rady miejskiej

  Wrocław: Jacek Ossowski przewodniczącym rady miejskiej

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Jacek Ossowski przewodniczącym rady miejskiej

  ©Paweł Relikowski

  Pierwszą sesję rady miejskiej trzeba było opóźnić o kilkanaście minut. Do godz. 16 do Starego Ratusza przez zaspy nie przebili się: Szymon Hotała, Jan Chmielewski i Krzysztof Kilarski z klubu Rafała Dutkiewicza. Poślizg miała też prezydencka radna Renata Mauer-Różańska, ale zdążyła na zaprzysiężenie. Panowie już nie.
  Wrocław: Jacek Ossowski przewodniczącym rady miejskiej

  ©Paweł Relikowski

  Nie byli więc uprawnieni, by głosować nad kandydaturą Jacka Ossowskiego na szefa rady miejskiej. Głosu nie mieli także Adam Grehl i Jarosław Obremski, a to dlatego, że zrzekli się swoich mandatów. Przyznają, że otrzymali już propozycję pracy od Rafała Dutkiewicza. Zostaną, tak jak dotychczas, wiceprezydentami.

  - Będę teraz bardziej skuteczny - zapowiada Obremski. Przyznaje, że liczył się z utratą stanowiska w sytuacji, gdyby wynik wyborów był inny i kandydatury zastępców Dutkiewicza trzeba by negocjować z innymi ugrupowaniami.
  Po wyborach Obremski i Grehl odetchnęli, bo Komitet Wyborców Dutkiewicza zdobył większość i nie musi tworzyć koalicji. Dotychczasowych posad nie stracą też wiceprezydenci Maciej Bluj i Wojciech Adamski.

  Zmian nie będzie też w prezydium rady miejskiej. Jej szefem został wczoraj ponownie Jacek Ossowski. Na 31 głosujących radnych, tylko jeden był przeciwko. W przyszłym tygodniu do grona 37 wrocławskich radnych dołączą lekarz Andrzej Nabzdyk oraz Modest Aniszczyk, syn radnego Bohdana Aniszczyka. Obaj dostaną mandaty po wiceprezydentach: Grehlu i Obremskim.

  Niewielkie zmiany nastąpiły w klubach radnych. Prezydenckim klubem, tak jak w poprzedniej kadencji, będzie kierował Jarosław Krauze. Przekonuje, że wszystkie projekty uchwał będą konsultowane z PO i PiS.
  Czego mieszkańcy Wrocławia mogą się spodziewać w ciągu najbliższych czterech lat? - Będziemy realizować program Rafała Dutkiewicza, który jest naszym programem - podkreśla Krauze.

  Klub Platformy Obywatelskiej jeszcze nie sprecyzował swoich planów. Renata Granowska, która po Barbarze Zdrojewskiej została przewodniczącą klubu, tłumaczy, że takie ustalenia zapadną w najbliższy czwartek. Wtedy również będzie mogła ogłosić, czy PO będzie trzymało dotychczasowy opozycyjny kurs w stosunku do prezydenta, czy też będzie go wspierać w niektórych przedsięwzięciach. Natomiast PiS jasno deklaruje, jakie ma zamiary.

  - Chcemy, by nasze projekty, rozpoczęte w poprzedniej kadencji, były nadal kontynuowane. Chodzi o szczepienia przeciwko HPV, powołanie rady ds. małej i średniej przedsiębiorczości, program Książka w szkole czy SMS do rodzica - wylicza Piotr Babiarz, szef klubu PiS.

  Ta partia zamierza wspierać Dutkiewicza w sprawach, które uzna za służące mieszkańcom miasta, zaś torpedować będzie np. pomysły z zadłużaniem Wrocławia. Pierwsze czytanie budżetu na 2011 r. czeka nas już za tydzień.

  Jaki układ sił

  Po wyborach Wrocławiem rządzi Rafał Dutkiewicz i 19 jego radnych w radzie miejskiej. Platforma Obywatelska zdobyła 10 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 7, zaś Sojusz Lewicy Demokratycznej wprowadził tylko jednego radnego. Nowa rada miejska do końca grudnia będzie zbierać się co tydzień. Najpilniejszą sprawą do załatwienia jest przegłosowanie budżetu na przyszły rok. W najbliższy czwartek radni będą mieli specjalne szkolenie.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rada i Ossowski będzie realizować

   eli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 43

   wizje Dutkiewicza? A programa wrocławian sie juz nie liczy! Mieszkańcy mają pierwszeństwo przed wizjonerem i resztą tyvh którzy detchneli z ulga. Ae to nie szkodzi szykuje im sie takaaa pyta od...rozwiń całość

   wizje Dutkiewicza? A programa wrocławian sie juz nie liczy! Mieszkańcy mają pierwszeństwo przed wizjonerem i resztą tyvh którzy detchneli z ulga. Ae to nie szkodzi szykuje im sie takaaa pyta od mieszkańców za wadliwe prawo miejskie że zapomną o tym i czym prędzej bedą chcieli powrócić do czynności zawodowych a Łaba to tzw " profesure" na U,Przyrodniczym czhyba nie utrzyma bo jest nieidpowiedzialnymza słowa i czyny.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to znaczy "choć od RD" ?

   Galeo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 62

   Jak masz coś do Dutkiewicza to gadaj głośno a nie opowiadaj pierdół.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   www.antykandydat.pl :))))

   qba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 57

   portal z najdziwniejszymi spotami kampanii samorządowej 2010 !! polecam :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   winna firma nie bylo BHP !!!!

   Joanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 84 / 70

   ciekawe dlaczego nie mozna komentowac nt wypadku na stadione 2012

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jacek Ossowski

   wrocławiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 49

   Facet z klasą, choć od RD. Powodzenia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama