Polkowice: Trzy tony darów dla potrzebujących

  Polkowice: Trzy tony darów dla potrzebujących

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad trzy tony darów, w tym około 500 kg żywności, zebrano podczas zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Aktywności Twórczej i Działań Alternatywnych SATiDA w Polkowicach.
  Akcja odbywała się w sobotę w hipermarkecie Intermarche, a w niedzielę w Rynku. - To rekordowa zbiórka - cieszy się Barbara Szewczyk, szefowa Stowarzyszenia. - Polkowiczanie po raz kolejny pokazali, że potrafią się dzielić z potrzebującymi. Wszystkim bardzo dziękujemy.

  Mieszkańcy przynosili odzież, zabawki, obuwie, środki czystości oraz makarony, ryż, słodycze. Polkowiczanka Monika Krawczyk przyszła z mamą już po raz trzeci. Obok worów z darami postawiła sporą torbę, w której były plecak i ubrania.

  - Moje, mojej siostry i brata - powiedziała nam dziewczynka, która w sobotę zbierała też żywność w Intermarche. Zebrane dary trafią do podopiecznych ośrodków pomocy w powiecie polkowickim. Akcja odbyła się już po raz siódmy. W sumie zebrano ponad 20 ton rzeczy i żywności. W tym roku po raz pierwszy zbiórce towarzyszył zespół muzyczny z polkowickiego Domu Dziecka Skarbek.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama