Wrocław: Rozprawa i zagadka kryminalna - dzień otwarty na...

  Wrocław: Rozprawa i zagadka kryminalna - dzień otwarty na Wydziale Prawa Uniwersytetu (ZDJĘCIA)

  Marcin Walków

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Rozprawa i zagadka kryminalna - dzień otwarty na Wydziale Prawa Uniwersytetu (ZDJĘCIA)
  1/42
  przejdź do galerii

  ©Marcin Walków

  Czy wspólnik zabił wspólnika? Co ma z tym wspólnego kochanka i nieślubne dziecko? Na te pytania szukało odpowiedzi ponad 100 licealistów, biorących udział w wydziałowej grze prawnej. W ten sposób Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii w niedzielę zachęcał do studiowania podczas dnia otwartego.
  W ubiegłym roku o jedno z 250 miejsc na dziennych studiach prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim starało się 10 kandydatów.

  - Popularność tych studiów w ostatnich latach nie maleje, choć konkurencja na rynku pracy jest coraz większa. Nasz wydział jest najlepszym wydziałem prawa, zaraz po uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim - zapewnia prof. Włodzimierz Gromski, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Na wydziale studiuje obecnie ok. 9 tys. studentów.

  Chcesz być prawnikiem? Zgadnij, kto zabił
  Symulacja rozprawy i rozwiązywanie zagadki kryminalnej w formie gry wydziałowej to nowa forma dnia otwartego, sprawdzona w ubiegłym roku. Rok temu w grze wydziałowej brało udział 19 drużyn, dziś 32. Uczestnicy mieli wytypować sprawcę morderstwa, szukając wskazówek na stoiskach przygotowanych przez studentów. Przyporządkowywali banknoty do państw, podawali miasta, w których mieszczą się siedziby unijnych instytucji, interpretowali przepisy. Najdłuższe kolejki ustawiały się jednak do punktów, w których uczyli się pobierać odciski palców, szukać śladów na miejscu zbrodni i rozpoznawać fałszerstwa dokumentów.

  Dla Eweliny Gruchały, maturzystki z VI LO we Wrocławiu, najtrudniejsze okazały się zadania z banknotami i interpretowanie przepisów prawa cywilnego. Wybiera się na studia prawnicze. - Zawsze mnie to interesowało - mówi Ewelina Gruchała.

  Wyboru studiów prawniczych pewni byli również maturzyści I LO w Jaworze. - To ciekawe i przyszłościowe studia. Jak nie dostaniemy się do Wrocławia, będziemy próbować w Poznaniu i Krakowie - mówią Natalia Piwko, Kinga Ślęczka, Amadeusz Skulski i Malwina Klich. W grze najtrudniejsze dla nich było zadanie związane z prawem UE.

  Chodzenie między stoiskami było również okazją do zadawania pytań studentom. A tych nie brakowało. - Jak dużo mamy zajęć, jakie są specjalizacje, gdzie można pracować po studiach, czym róźni się ekonomia u nas od tej na Uniwersytecie Ekonomicznym - wymienia Paweł Adamski, student III roku ekonomii na WPAiE.

  Na drużyny, które zdobyły największą ilość punktów z zadań i znalazły rozwiązanie zagadki kryminalnej, czekały nagrody. Od gadżetów Uniwersytetu Wrocławskiego po tablety.

  A ponieważ studia to nie tylko nauka - podczas dnia otwartego wystąpił również Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

  WIĘCEJ NA KOLEJNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   licealista

   licealista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Byłem na tych Drzwiach Otwartych i przyjechałem z Oławy. Co prawda myślałem o studiowaniu prawa i pojechałem dowiedzieć się o tym kierunku coś więcej, posprawdzać inne kierunki na tym wydziale, ale...rozwiń całość

   Byłem na tych Drzwiach Otwartych i przyjechałem z Oławy. Co prawda myślałem o studiowaniu prawa i pojechałem dowiedzieć się o tym kierunku coś więcej, posprawdzać inne kierunki na tym wydziale, ale po powrocie do domu jestem przekonany, że chcę studiować prawo. Szczególnie po stoisku kryminalistyki, które zrobiło na mnie ogromne, podkreślam ogromne wrażenie. Podczas tej gry, mogłem chociaż przez chwilę poczuć się jak aktor z CSI itp. o czym zawsze marzyłem. Rewelacyjne wydarzenie, jestem bardzo zadowolony i super zachęcony do tego kierunku :) Pozdrowienia dla wszystkich obecnych wczoraj!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W sumie to dobrze

   Hanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To chyba dobrze, że państwowa uczelnia wychodzi do młodych ludzi w taki sposób, sama kilka lat temu odpowiednio zachęcona i doinformowana wybrałabym zapewne trochę inaczej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama