Skąd dojeżdżamy do pracy do Wrocławia i gdzie pracują...

  Skąd dojeżdżamy do pracy do Wrocławia i gdzie pracują wrocławianie [ZOBACZ DANE]

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Skąd dojeżdżamy do pracy do Wrocławia i gdzie pracują wrocławianie [ZOBACZ DANE]

  ©Przemyslaw Wronecki / Gazeta Wroclawska

  Najwięcej pracowników dojeżdża do Wrocławia z Oleśnicy, Oławy i Długołęki, z kolei wrocławianie, którzy nie pracują w stolicy Dolnego Śląska, dojeżdżają do Warszawy, Kobierzyc i Długołęki. Główny Urząd Statystyczny wyliczył, ilu wrocławian pracuje poza miejscem zamieszkania oraz ilu mamy pracowników napływowych z innych miejscowości.
  Skąd dojeżdżamy do pracy do Wrocławia i gdzie pracują wrocławianie [ZOBACZ DANE]

  ©Przemyslaw Wronecki / Gazeta Wroclawska

  Swoje najnowsze badanie "Dojazdy do pracy w Polsce" GUS opublikował w ubiegłym tygodniu. Są to dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2011 w zakresie dojazdów do pracy. Dojeżdżający do pracy to pracownicy najemni (zatrudnieni), których miejsce pracy znajduje się poza granicami administracyjnymi ich gminy zamieszkania.

  Z danych wynika, że najwięcej pracowników do Wrocławia dojeżdża z Oleśnicy - są to 2242 osoby.
  W badaniu NSP 2011 zadeklarowały one, że mieszkają (a nie są zameldowane) w Oleśnicy, ale pracują we Wrocławiu. Wynika z tego, że codziennie dojeżdżają do pracy. Kolejne miejsca zajmują Oława - 1893 osób, Długołęka - 1468, Legnica, - 1447, Wałbrzych - 1380.

  Renata Okowiak wcześniej dojeżdżała do pracy we Wrocławiu samochodem z koleżanką. Teraz wybiera pociąg z Jelcza do Wrocławia. - Unikam korków, mogę poczytać książkę. Choć samochodem można dojechać pod samą firmę, zdecydowanie wolę jeździć pociągiem. Jest szybciej i taniej - zachwala pani Renata.

  Paweł Balcerzak zdecydowanie wybiera samochód, a nie komunikację zbiorową. Od dwóch lat codziennie dojeżdża z Piecowic w gminie Długołęka do jednego z centrów handlowych we Wrocławiu, w którym jest kierownikiem technicznym. – Wolę wydawać pieniądze na benzynę, niż jeździć autobusem. Choć spod mojego domu do Wrocławia kursuje linia 911, jazda autobusem jest zbyt długa i mało komfortowa. Wolę stać w korku w ciepłym samochodzie i słuchać muzyki - mówi.

  Z kolei najwięcej wrocławian dojeżdża do pracy do Warszawy - jest ich 2930. Kolejne miejsca zajmują Kobierzyce - 2012, Długołęka - 524, Kąty Wrocławskie - 409 i Miękinia - 389.

  W sumie około 60 tys. osób dojeżdża codziennie do pracy we Wrocławiu spoza miasta, a około 13 tysięcy jest odjeżdżających z Wrocławia do pracy poza miastem - badanie nie uwzględniają jednak przepływów poniżej 9 osób.


  Liczba dojeżdżających (powyżej 700 osób)Z miejscowości/gminyDo miejscowości
  1833OleśnicaWrocław
  1468DługołękaWrocław
  1447LegnicaWrocław
  1380WałbrzychWrocław
  1254OławaWrocław
  1219MiękiniaWrocław
  931Jelcz-LaskowiceWrocław
  930KobierzyceWrocław
  895ŚwidnicaWrocław
  884LubinWrocław
  817CzernicaWrocław
  786Kąty Wrocławskie - obszar wiejskiWrocław
  761Siechnice - obszar wiejskiWrocław
  751Jelenia GóraWrocław
  735Wisznia Mała Wrocław


  Z JAKICH MIEJSCOWOŚCI DOJEŻDŻA DO WROCŁAWIA NAJWIĘCEJ PRACOWNIKÓW? ZOBACZ NA NASTĘPNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (38)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyli Wrocław na I miejscu

   socjolog (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   pod względem liczby słoików.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jelcz-Laskowice, Oława

   Pola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   zapomniano o osobach zatrudnionych w Jelczu, Oławie. Dużo wrocławian dojeżdża, to jest trasa o bardzo dużym natężeniu ruchu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przeludnienie Wrocławia

   Janusz Poręba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 27

   Dlaczego w artykule nie zawarto żadnych wniosków? Dlaczego nikt nie pisze, jakie problemy sprawiają dojeżdżający oraz okupujący Nasze Miasto przyjezdni? Jeszcze raz pozwolę sobie je przypomnieć:

   -...rozwiń całość

   Dlaczego w artykule nie zawarto żadnych wniosków? Dlaczego nikt nie pisze, jakie problemy sprawiają dojeżdżający oraz okupujący Nasze Miasto przyjezdni? Jeszcze raz pozwolę sobie je przypomnieć:

   - BRUD: porozrzucane śmieci, puszki i butelki od piwa, zarzygane ulice;
   - BANDYTYZM: z roku na rok wzrasta ilość przestępstw w Naszym Mieście (tak drobnych, jak i z użyciem przemocy), przy jednoczesnym wzroście ilości niewrocławian - przypadek?
   - BEZROBOCIE: przyjezdni zabierają pracę, a jednocześnie godzą się na niższe stawki - stać ich, bo mieszkają po 10 osób w wynajętym pokoju i nie mają rodziny na utrzymaniu;
   - kolejki w sklepach;
   - tłok w autobusach i tramwajach;
   - korki na ulicach - większość aut ma niewrocławskie tablice rejestracyjne, a głównie z dolnośląskich pseudomiast - w rzeczywistości dużych wsi z prawami miejskimi (Jelenia Góra, Kłodzko, Oława, Trzebnica, Oleśnica itp.);
   - MORALNE SZAMBO: tu podam konkretne przykłady: studenci, którzy utopili kota sąsiadki w pralce; gang wyłudzający mieszkania od starszych ludzi; rowerzysta, który przejechał dziecko na rynku; zachowanie studentów podczas juwenaliów... każdy mieszkaniec mógłby tu dodać swój przykład

   Nie pozwólmy zmienić Naszej Małej Ojczyzny w polskie Mexico City. Brońmy Wrocławia! Pokażmy przyjezdnym, że nie są tu mile widziani. Zachęcam do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Co możesz zrobić:

   - gdy widzisz, że do mieszkania obok wprowadza się niewrocławianin - nie pomagaj w przeprowadzce!
   - gdy niewrocławianin pyta cię o drogę czy godzinę - nie odpowiadaj, lub bierz przykład z najlepszych - Małego Sabotażu z czasów niemieckiej okupacji - i podawaj fałszywe informacje;
   - nie zaprzyjaźniaj się z niewrocławianami;
   - jeśli już się zaprzyjaźniłeś - zakończ to! Ukraińcy na Wołyniu nie mieli oporów przed mordowaniem polskich przyjaciół. Pewnie żaden z przyjezdnych Cię nie zabije, ale na pewno wykorzysta Twoje zaufanie przeciwko Tobie.
   - stojąc w korku, nie wpuszczaj do kolejki wjeżdżających z bocznych ulic samochodów z niewrocławskimi tablicami rejestracyjnymi.
   - nie możemy pozwolić, by niewrocławianie dobrze się czuli we Wrocławiu; każde, nawet najdrobniejsze wykroczenie (np. drobny hałas po godzinie 22.00) zgłaszaj na policję;
   - jednocześnie przypominam - samemu poruszajmy się przy tym w granicach obowiązującego prawa! Nasze stowarzyszenie nie popiera bandytyzmu, takiego jak niszczenie mienia czy przemoc fizyczna.

   Wrocław jest naszą Małą Ojczyzną i nie pozwólmy zamienić go w miejsce spotkań patologii z Dolnego Śląska i całej Polski. Bądźmy solidarni! POWIEDZMY NIE "WROCŁAWIOWI - MIASTU SPOTKAŃ"! Przeciwstawmy się przyjedznym okupantom i odzyskajmy WROCŁAW DLA WROCŁAWIAN!

   Janusz Poręba
   Stowarzyszenie Mieszkańców "Wolny Wrocław"

   I zanim nazwiesz mnie nazistą, zaczniesz mówić o ustawach norymberskich, porównywać z RAŚ czy powiesz o mowie nienawiści i dzieleniu ludzi, zadaj sobie pytanie: czy bojkot niemieckich okupantów w latach 39-45, bojkot komunistycznych wyborów w PRL, czy protesty przeciw polityce rządu PO-PSL, to też nazizm i mowa nienawiści? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nawet się przedstawił, debil

   do debila (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Nie pokazuj się więcej na tym forum.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ułom bez szkoły..

   Walec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Zdajesz sobie sprawę z korzysci, jakie płyną z kampanii marketingowych typu "miejsce spotkań"? Słyszałeś kiedyś w swoim życiu takie długie wyrazy jak: korzyści, kampania czy markering? Potrafisz...rozwiń całość

   Zdajesz sobie sprawę z korzysci, jakie płyną z kampanii marketingowych typu "miejsce spotkań"? Słyszałeś kiedyś w swoim życiu takie długie wyrazy jak: korzyści, kampania czy markering? Potrafisz tylko narzekać i jęczeć jak Ci źle i ciężko?
   P.S. A całemu "stowarzyszeniu" gratuluję tak wspaniałomyślnego działacza. Wiecej takich i SUCKces przed Wami :Pzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Rabin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Przestań brać to świństwo bo głupoty wypisujesz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do psychiatry

   inna bajak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Masz mózg wypalony z zazdrości, zazdrości, że ktoś sobie wybudował dom za miastem. Odpuść sobie bo nienawiść doprowadzi Cię do zawału.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głupota

   Rolof (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   Wszędzie gdzie można wklejasz te wypociny. Sam pochodzisz z Gorallenvolku ,a we wrocku udajesz wielkiego działacza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spis powszechny można sobie o kant d..py rozbić. Jest totalnie niewiarygodny

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Wiele ludzi w ogóle nie brało w nim udziału, w tym np ja (tak, wiem, niby za nie wzięcie udziału w spisie groziły jakieś kary, ale jak się okazało, te kary to była tylko teoria). A niektórzy brali...rozwiń całość

   Wiele ludzi w ogóle nie brało w nim udziału, w tym np ja (tak, wiem, niby za nie wzięcie udziału w spisie groziły jakieś kary, ale jak się okazało, te kary to była tylko teoria). A niektórzy brali udział np przez internet, a tam nie było pytań o takie rzeczy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bielany Wrocławskie!

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Co dziennie kilka tysięcy wrocławian gna na Bielany do pracy w firmach, które maja swoje siedziby na Bielanach, Biskupicach czy Nowej Wsi!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   qwe

   rty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

   mam jedno pytanie do wieśniaków z tych wszystkich strzelinow, walbzrychow,

   czy w waszym wiejskim mniemaniu człowiek dojezdzacy do pracy na rowerze raz samochodem a czasem rowerem miesli sie w...rozwiń całość

   mam jedno pytanie do wieśniaków z tych wszystkich strzelinow, walbzrychow,

   czy w waszym wiejskim mniemaniu człowiek dojezdzacy do pracy na rowerze raz samochodem a czasem rowerem miesli sie w ogole w waszej swiadomosci ? :-)

   czy cos takiego dla was to juz synomim zapijaczonego żula w drodze po winiacza do sklepu czy tez biednego studenciaka ? :-)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Synonimem zapijaczonego żula

   mirek ze Strzelina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   jesteś ty, wrocławski buraku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jasny obraz sytuacji

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 7

   A wszyscy się dziwią skąd we Wrocławiu korki.
   Wystarczy zliczyć te liczby,odjąć 30%(bo może tyle nie jeździ autem) i mamy ładny obraz.
   Dodać do tego rzeszę biednych studentów (każdy z furą) -...rozwiń całość

   A wszyscy się dziwią skąd we Wrocławiu korki.
   Wystarczy zliczyć te liczby,odjąć 30%(bo może tyle nie jeździ autem) i mamy ładny obraz.
   Dodać do tego rzeszę biednych studentów (każdy z furą) - jak jeździć Panie Premierze! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dojazd

   kermit (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   A ja dojeżdżam z wrocławi do wołowa ,Wołów jest ok.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chyba oślepłem - nie ma Strzelina?

   mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 5

   jadę codziennie z Gaju - mijają mnie dziesiąki aut z DST. a tu w statystyce - "0". No to wiadomo jaka statystyka. Kompletne bzdury na zamówienie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z Krakowa do Wrocławia :-)

   nika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   A ja mieszkam w Krakowie i pracuję... we Wrocławiu - w moim ukochanym mieście :-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja mieszkam we Wrocławiu

   prawdziwe wrocLove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   A pracuję w Świdnicy. Rzygam tym całym Wrocławiem i jego mieszkańcami.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama