Menu Region

Test szóstoklasisty 2014 (PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE,...

Test szóstoklasisty 2014 (PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ROZWIĄZANIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

RED.

1Komentarz Prześlij Drukuj
Test szóstoklasisty 2014 (PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ROZWIĄZANIA) Test szóstoklasisty 2014 (PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ROZWIĄZANIA)

Test szóstoklasisty we wtorek 1 kwietnia 2014. Sprawdzian szóstoklasisty - arkusze, odpowiedzi i rozwiązania (klucz rozwiązań). Opublikujemy je w dniu egzaminu. Zanim jednak uczniowie napiszą test szóstoklasisty, warto przypomnieć na czym on polega - arkusze, odpowiedzi i rozwiązania. (© Janusz Wójtowicz)

Test szóstoklasisty we wtorek 1 kwietnia 2014. Test szóstoklasisty - arkusze, odpowiedzi i rozwiązania (klucz rozwiązań). Opublikujemy je w dniu egzaminu. Zanim jednak uczniowie napiszą test szóstoklasisty, warto przypomnieć na czym on polega i do czego jest potrzebny.
Test szóstoklasisty 2014 - pytania (testy) i odpowiedzi opublikujemy w tym miejscu 1 kwietnia 2014 - w dniu sprawdzianu.

Test szóstoklasisty – w tym roku do sprawdzianu powinno przystąpić 350 941 uczniów, dla których przygotowanych zostało ogółem 17 zestawów zadań, w tym 16 zestawów w języku polskim i jeden w języku litewskim.

Prace uczniów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.
Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym.

Test szóstoklasisty jest warunkiem koniecznym, aby ukończyć szkołę podstawową. Nie można go nie zdać. Warto postarać się o jak najlepszy wynik, który może decydować o tym, czy uczeń dostanie się do wymarzonego gimnazjum.

Podstawą przeprowadzenia sprawdzianu szóstoklasisty są standardy wymagań egzaminacyjnych. Sprawdź standardy wymagań egzaminacyjnych (kliknij tutaj)


Test szóstoklasisty rozpocznie się we wtorek, 1 kwietnia o godz. 9:00. Sprawdzian będzie trwa 60 minut (w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas ten może zostać przedłużony o maksymalnie 30 minut). Za rozwiązanie wszystkich zadań będzie można otrzymać maksymalnie 40 punktów.

Poprzez zadania zamieszczone w zestawie sprawdzany będzie poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w standardach wymagań egzaminacyjnych, będących podstawą przeprowadzenia sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej.

Są to: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystywanie wiedzy w praktyce.


Test szóstoklasisty 2014 - pytania poznamy 1 kwietnia 2014. Prezentujemy arkusze i rozwiązania z poprzednich lat:


Sprawdzian 2013 - arkusze
Sprawdzian 2013 - rozwiązania (klucz)
Sprawdzian 2012 - arkusze
Sprawdzian 2012 - rozwiązania (klucz)
Sprawdzian 2011 - arkusze
Sprawdzian 2011 - rozwiązania (klucz)
Reklama
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kik

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

z... (gość)  •

test testem ae co ja zrobię z dzieckiem które powinno norlani pójść do szkoły????

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama