Sprawdzian szóstoklasisty 1 kwietnia 2014 (ARKUSZE, PYTANIA,...

  Sprawdzian szóstoklasisty 1 kwietnia 2014 (ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA)

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sprawdzian szóstoklasisty - arkusze, klucze
  1/19
  przejdź do galerii

  Sprawdzian szóstoklasisty - arkusze, klucze

  Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Zobacz tutaj: testy - arkusze, odpowiedzi i rozwiązania (klucz rozwiązań). Opublikujemy je w dniu egzaminu - 1 kwietnia 2014. Zanim jednak szóstoklasiści napiszą tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty, warto przypomnieć sobie na czym on polega i na jakie pytania uczniowie odpowiadali przed rokiem.
  Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - pytania (testy) i odpowiedzi znajdziesz w tym miejscu 1 kwietnia 2014 - w dniu sprawdzianu.

  TUTAJ OPUBLIKOWALIŚMY ZADANIA I PYTANIA Z TEGOROCZNEGO SPRAWDZIANU: Sprawdzian szóstoklasisty 2014: Zaklęty dźwięk i Muzyka dziś na teście [ARKUSZE]

  Sprawdzian szóstoklasisty to obowiązkowy egzamin przeprowadzany w szóstej klasie szkoły podstawowej. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

  Ten egzamin sprawdza wiedzę uczniów związaną ze wszystkimi przedmiotami, których uczyli się w szkole. Są więc pytania dotyczące analizy tekstu, jak i zadania matematyczne. Jakie? Oto przykład z roku 2013: Ania ma zapłacić za zakupy 12,70 zł. Dała kasjerce 20 zł. Ile najmniej monet kasjerka może wydać Ani? Do wyboru są odpowiedzi: 3, 4, 6 oraz 5. Zadaniem uczniów było też napisanie krótkiego (max 1 strona) wypracowania: Napisz list zachęcający koleżankę/kolegę do przeczytania książki, którą uważasz za ciekawą.

  Dobra informacja jest taka - sprawdzian szóstoklasisty zda każdy, nie można go "oblać". Wynik tego egzaminu ma jedynie znaczenie informacyjne. Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, nie powinien on być podstawą do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie, jeśli nie ukończył 16 roku życia.

  Ale sprawdzian szóstoklasisty jest obowiązkowy. Uczniowie, którzy do niego nie przystąpią w danym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym.

  Co bada sprawdzian szóstoklasisty? Umiejętność: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, a także wykorzystywania wiedzy w praktyce.

  Podstawą przeprowadzenia sprawdzianu szóstoklasisty są standardy wymagań egzaminacyjnych. Sprawdź standardy wymagań egzaminacyjnych (kliknij tutaj)

  Sprawdzian szóstoklasisty trwa 60 minut. Wynik sprawdzianu to suma punktów uzyskanych za wykonanie zadań otwartych i zamkniętych. Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów. Wyniku sprawdzianu szóstoklasisty nie odnotowuje się na świadectwie szkolnym.

  Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - pytania poznamy 1 kwietnia 2014. Prezentujemy jednak arkusze i rozwiązania z poprzednich lat:

  Sprawdzian 2013 - arkusze
  Sprawdzian 2013 - rozwiązania (klucz)
  Sprawdzian 2012 - arkusze
  Sprawdzian 2012 - rozwiązania (klucz)
  Sprawdzian 2011 - arkusze
  Sprawdzian 2011 - rozwiązania (klucz)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   olo

   lol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   k****

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama