Śląsk Wrocław byłby liderem, gdyby nie bezsensowne remisy i porażki

W niedzielę do zgarnięcia trzech punktów Śląskowi Wrocław zabrakło 10 minut. Z Górnikiem Zabrze prowadził ponad 50 minut Paweł Relikowski
W dziewięciu meczach tego sezonu Śląsk miał korzystny dla siebie wynik, ale nie dowiózł go do końca. Stracił w ten sposób 21 punktów. Od kiedy trenerem Śląska Wrocław jest Tadeusz Pawłowski, WKS nie przegrał jeszcze meczu, a gra wrocławian wygląda lepiej. To fakty. W niedzielę jednak wrocławianie prowadzili, ale nie byli w stanie dowieźć korzystnego wyniku do końca. To zmora, która prześladuje ich od początku tego sezonu. Gdyby nie to, mogliby być dziś liderem T-Mobile Ekstraklasy.

Czterokrotnie Śląsk w obecnych rozgrywkach ligowych prowadził, a mimo tego schodził z boiska pokonany. To spotkania z Jagiellonią i Zawiszą na własnym boisku oraz wyjazdowe mecze z Legią i Górnikiem. Kibice dobrze pamiętają szczególnie konfrontację w Zabrzu, gdzie gospodarze dwie bramki strzelili w ostatnich minutach gry, a także pojedynek z bydgoszczanami prowadzonymi przez Ryszarda Tarasiewicza.

Przeczytaj: Były żużlowiec WTS-u Wrocław wstał z wózka inwalidzkiego i próbuje chodzić

WKS kilkukrotnie takie mecze kończył też remisem. W listopadzie prowadził z Koroną 1:0, ale w 90 minucie Kamil Sylwestrzak doprowadził do podziału punktów. Podobny scenariusz miał mecz w Chorzowie, spotkanie z Legią we Wrocławiu czy chociażby niedzielny bój.

Do naszego zestawienia doliczyliśmy także mecz w Poznaniu z tego roku. Otóż tam piłkarze, prowadzeni jeszcze przez Stanislava Levegom najpierw doprowadzili do remisu, ale potem nie byli w stanie tego wyniku utrzymać - piękną bramką popisał się Łukasz Teodorczyk i z Bułgarskiej nie udało się przywieźć nawet jednego punktu.

Zobacz: RELACJĘ I ZDJĘCIA Z MECZU Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1

Były też jednak spotkania, w których piłkarze z Oporowskiej odrabiali straty. Naliczyliśmy pięć takich meczów, przy czym tylko w jednym przypadku udało się wywalczyć komplet punktów, gdy na początku przegrywali. Tak było w Gdańsku, gdzie nabramkę Lechii odpowiedzieli stoperzy: Adam Kokoszka i Rafał Grodzicki. Dwa gole WKS odrobił w Szczecinie, ale wystarczyło to jedynie do wywiezienia remisu. W ten sposób udało się uratować Śląskowi siedem punktów.

Gdyby stworzyć wirtualne tabele ekstraklasy, wyniki byłyby zaskakujące. Z jednej strony bez uratowanych "siedmiu" oczek WKS byłby w strefie spadkowej. Z drugiej - gdyby "dowiózł" do końca wszystkie korzystne dla siebie wyniki - byłby teraz liderem, z lepszym bezpośrednim bilansem spotkań m.in. z Legią Warszawa i Górnikiem Zabrze.

Śląsk 2013/2014 - punkty "stracone" i "zyskane"
Punkty stracone: 23.03 Śląsk - Górnik było 1:0, skończyło się na 1:1 (strata 2 punktów); 9.03 Śląsk - Legia 1:0 -> 1:1 (2); 16.02 Lech - Śląsk 1:1 -> 2:1 (1); 23.11 Jagiellonia - Śląsk 0:1 -> 3:1 (3); 10.11 Śląsk - Korona 1:0 -> 1:1 (2); 27.10 Śląsk - Zawisza 1:0 -> 1:2 (3); 18.10 Górnik - Śląsk 0:2 -> 3:2 (3); 28.09 Legia - Śląsk 0:1 -> 1:2 (3); 22.09 Ruch - Śląsk 1:0 -> 1:1 (2).
Punkty zyskane: 16.03 Zagłębie - Śląsk 1:0 i 2:1 -> 1:1 i 2:2 (zysk 1 punktu); 2.12 Śląsk - Pogoń 0:1 -> 1:1 (1); 3.11 Lechia - Śląsk 1:0 -> 1:2 (3); 1.09 Piast- Śląsk 1:0 -> 1:1 (1); 11.08 Pogoń - Śląsk 2:0 -> 2:2 (1).