Zmiana czasu 2014. Kiedy czas letni? [CZAS LETNI 2014]

Zmiana czasu 2014. Kiedy czas letni? [CZAS LETNI 2014]

red

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Zmiana czasu 2014. Kiedy czas letni? [CZAS LETNI 2014]
Zmiana czasu 2014. Kiedy czas letni? [CZAS LETNI 2014]
1/4

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Polskapresse

Zmiana czasu 2014 - kiedy zmienimy czas na letni? Zmiana czasu zimowego na letni 2014 już w nocy z soboty (29 marca) na niedzielę (30 marca). Zegarki przesuniemy o godzinę do przodu.
Zmiana czasu 2014
Kiedy przestawiamy zegarki? Zmiana czasu 2014 z zimowego na letni przypada w nocy z 29 na 30 marca. Trzeba pamiętać o konieczności przestawienia wskazówek zegarków. Niestety przy tej zmianie czasu śpimy godzinę krócej. O godz. 2 przesuwamy bowiem wskazówki godzinę do przodu.

Zmiana czasu 2014 - komputer i komórka przestawią same
Dziś wiele urządzeń elektronicznych automatycznie przestawia czas.
Telefony komórkowe, komputery, tablety, zegarki elektroniczne często radzą sobie już same ze zmianą czasu. W niedzielny poranek nie zaszkodzi sprawdzić, czy aby na pewno każde urządzenie wskazuje aktualny czas letni.

Zmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty (25 października) na niedzielę (26 października) 2014 r.

Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku. Po co zmieniamy czas? Zmiana czasu ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. Zegarki przestawiamy nie tylko w Polsce. Podczas przestawiania czasu z zimowego na letni w całej Europie oprócz Rosji, Białorusi i Islandii śpimy krócej. Zasadę tę stosuje się też w prawie w całych Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy Meksyku, a od niedawna na Kubie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo