Wrocław: Przez godziny pracy NFZ, nie mogę odebrać danych do...

  Wrocław: Przez godziny pracy NFZ, nie mogę odebrać danych do konta ZIP

  Agata Wojciechowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Przez godziny pracy NFZ, nie mogę odebrać danych do konta ZIP

  ©fot. NFZ

  Chciałbym skorzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta NFZ. Jak mam to zrobić ja czy każda inna osoba pracująca, jeśli oddział NFZ, gdzie powinienem odebrać login i hasło, jest czynny w dni powszednie od 8 do 16? - pyta nasz czytelnik Albert Kosowski. Odpowiedzi szukała Agata Wojciechowska.
  Wrocław: Przez godziny pracy NFZ, nie mogę odebrać danych do konta ZIP

  ©fot. NFZ

  - Czy ktoś w końcu pomyśli o "zwykłych ludziach"? - pyta nasz czytelnik Albert Kosowski. - Może NFZ mógłby współpracować z zakładami pracy, Urzędem Miasta, ZUSem czy dowolną inną instytucją publiczną, aby wyjść do ludzi i ułatwić im zakładanie konta z ZIP. W końcu im więcej użytkowników tym lepsza kontrola wydatków...

  Już od środy, 2 kwietnia, dolnośląski oddział NFZ umożliwi co drugi tydzień odebranie danych loginu i hasła do ZIP w środy w godzinach od 16 do 18.

  Dni otwarte czy inne akcje wrocławski Fundusz organizował często, m.in. we współpracy z urzędami, zakładami pracy, uczelniami, szpitalami oraz w ramach Promocji Zdrowia ("białych sobót", itd.). Niejednokrotnie były one przeprowadzane poza godzinami pracy urzędu.

  - Odwiedziliśmy ponad 300 instytucji na Dolnym Śląsku, wyjazdy trwały do końca roku - wyjaśnia Joanna Mierzwińska, rzecznik dolnośląskiego NFZ. - Od października nie było już tak dużo chętnych i wyjazdy odbywają się na zaproszenie firmy, urzędu. Na przykład w przyszłym tygodniu mobilny ZIP będzie w Dzierżoniowie, Świdnicy oraz w Zgorzelcu. Na bieżąco hasła do ZIP wydajemy we Wrocławiu oraz delegaturach w Legnicy, Głogowie, Jeleniej Górze oraz Wałbrzychu - dodaje.

  W czasie, gdy jest większe zainteresowania ZIP i EKUZ (dokument potwierdzający ubezpieczenie obywatela Polski, przedstawiany w placówkach medycznych za granicą), czyli np. w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym, prace oddziałów Funduszu są zwykle przedłużane. - Lecz już w sierpniu zeszłego roku mało kto w tym czasie korzystał - mówi Joanna Mierzwińska.

  Przypominamy, że niezależnie, gdzie mieszkamy, hasło do ZIP możemy odebrać na terenie całego kraj w placówkach NFZ. Ich pełna lista znajduje się na stronie wrocławskiego oddziału Funduszu.

  Jeśli możliwe jest złożenie wniosku przez internet, to dlaczego nie możemy i tą drogą otrzymać loginu i hasła do naszego konta? - Aby korzystać z serwisu nie wystarczy rejestracja na stronie internetowej - tłumaczy Joanna Mierzwińska. - Informacje udostępniane w Informatorze są tak zwanymi "danymi wrażliwymi" i zgodnie zasadami ochrony danych osobowych oraz wytycznymi GIODO, podlegają szczególnej ochronie. Dlatego wymagana jest osobista wizyta w siedzibie Funduszu - dodaje.

  CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNEJ STRONIE

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmmm

   ciekawska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   a co na to dr Queen ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A dlaczego, skoro od 4 lat działa ePUAP...

   Wojtek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   do ZIP nie można się zalogować przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Się we łbach poprzewracało !!!

   Gozo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   ZIP poinformuje o tym , pod którym płotem ma prawo zemrzeć roszczeniowy "pacjent" który nie chce czekać 7 miesięcy od diagnozy na rozpoczęcie leczenia onkologicznego, domagający sie usunięcia zaćmy...rozwiń całość

   ZIP poinformuje o tym , pod którym płotem ma prawo zemrzeć roszczeniowy "pacjent" który nie chce czekać 7 miesięcy od diagnozy na rozpoczęcie leczenia onkologicznego, domagający sie usunięcia zaćmy przed 2018 r. lub marzący o wizycie u kardiologa już po 4 miesiacach od zawału.
   Czas położyć kres bezczelnemu wysysaniu środków z ZUS, czas być patriotą i umrzeć we właściwym momencie.
   Howgzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a moze troche informacji o ZIP ?

   zaciekawiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   beda tam wszystkie dane pacjenta?
   wszystkie informacje, ze mam hemoroidy i alergie pokarmowa na truskawki i mialem atak paniki w 2006 i bylem w szpitalu na obserwacji?
   mozna sie z tego wypisac?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie można :-(

   Dr Magilla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Wielki Brat wszystko widzi, zapisuje i tak Cię kocha, ze zawsze i wszedzie wszystko o Tobie będzie pamietał :-))
   PS. A co do alergii na truskawki twoich hemoroidów, to da się to wyleczyć, musisz...rozwiń całość

   Wielki Brat wszystko widzi, zapisuje i tak Cię kocha, ze zawsze i wszedzie wszystko o Tobie będzie pamietał :-))
   PS. A co do alergii na truskawki twoich hemoroidów, to da się to wyleczyć, musisz się tylko zgłosic do poradni NZOZ [ ***zakaz kryptoreklamy ***] , no , lepiej zapytaj p. Mierzwińskiejzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama