Wrocław: Czy przy zoo stanie hotel Hilton?

  Wrocław: Czy przy zoo stanie hotel Hilton?

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tak ma wyglądać nowy hotel przy ul. Wróblewskiego

  Tak ma wyglądać nowy hotel przy ul. Wróblewskiego ©Fot. Wizualizacja inwestora

  Bogdan Ludkowski, właściciel przedsiębiorstwa Intakus, chce wybudować luksusowy hotel przy ul. Wróblewskiego, tuż obok ogrodu zoologicznego.
  Tak ma wyglądać nowy hotel przy ul. Wróblewskiego

  Tak ma wyglądać nowy hotel przy ul. Wróblewskiego ©Fot. Wizualizacja inwestora

  - W ubiegłym tygodniu złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę. Jeśli szybko dostanę zgodę, to budowa ruszy na wiosnę. Potrwa około półtora roku - mówi Ludkowski.

  Zapewnia, że hotel będzie miał bardzo wysoki standard. Celuje w pięć gwiazdek.

  - Okolica aż się prosi o elegancki hotel. Obok są zoo i Hala Ludowa, centrum turystyki biznesowej - wylicza Ludkowski. Wyjaśnia, że inwestycja pochłonie około stu milionów złotych.

  To już drugie podejście biznesmena do budowy hotelu. Wcześniejsze, sprzed kilku lat, zakończyło się fiaskiem. Wtedy prowadził zaawansowane rozmowy z Hiltonem. Teraz też chcę, aby to właśnie ta słynna sieć była operatorem hotelu.

  - Jednak rozmowy rozpocznę dopiero, gdy dostanę pozwolenie na budowę. Uważam, że jeśli z Hiltonem nie dojdę do porozumienia, to i tak znajdę luksusowego operatora, bo miejsce pod inwestycję jest przecież wyśmienite - przekonuje Ludkowski.

  Warto zauważyć, że Hilton we we Wrocławiu na razie nie ma szczęścia. Od dwóch lat nie może rozpocząć się budowa hotelu przy Podwalu, tuż przy pl. Dominikańskim. Co prawda inwestor zapowiada, że budowa ruszy na wiosnę, ale podobne deklaracje składał już kilka razy. Nie ruszyła również budowa Hiltona przy ul. Piłsudskiego, przy Teatrze Muzycznym Capitol. Tam sytuacja jest jeszcze gorsza, bo inwestor, zdaje się, skłania się raczej do wystawienia działki na sprzedaż niż do rozpoczęcia prac.

  Jednak magia Hiltona jest tak duża, że nie tylko Ludkowski jest nią oczarowany. Niedawno firma deweloperska Gant, która ma budować kompleks Odra Tower przy ul. Sikorskiego, zastanawiała się, czy nie postawić tam właśnie hotelu (w miejsce budynku mieszkalnego). Z pomysłu jednak zrezygnowano, choć wykonano nawet wizualizację Hiltona w tym miejscu.


  Czy podoba Ci się architektura wrocławskich hoteli? Podyskutuj na forum


  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyjaśniam

   Marcin Torz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 26

   Działka pod hotel jest niewielka, od strony ul. Wróblewskiego. ZOO ma dostać (jeśli się dogadają...) pozostałą część, czyli tam gdzie znajduje się stadion. Pozdrowienia!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do autora artykułu.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 26

   Panie Redaktorze, budowa lub nie hotelu w tym miejscu, to być lub nie być dla wrocławskiego zoo, a Pan pyta czytelników: - "Czy podoba Ci się architektura wrocławskich hoteli?" Z jakiejś bazy pytań...rozwiń całość

   Panie Redaktorze, budowa lub nie hotelu w tym miejscu, to być lub nie być dla wrocławskiego zoo, a Pan pyta czytelników: - "Czy podoba Ci się architektura wrocławskich hoteli?" Z jakiejś bazy pytań komputer je Panu wylosował, czy o co tu chodzi? Przecież doskonale Pan wie, że wrocławskie zoo aby funkcjonować zgodnie z unijnymi wymogami potrzebuje jeszcze kilkunastu hektarów powierzchni. Inaczej będzie musiało pozbyć się wielu gatunków zwierząt (chociażby słoni) i zejść do roli podrzędnego zwierzyńca. Zatem, może niech Pan zada pytanie: czy nie powinna zostać uchwalona kolejna spec-ustawa o wywłaszczaniu - na wzór drogowej, czy stadionowej - właścicieli gruntów przeznaczonych pod rozbudowę (podkreślam: rozbudowę a nie budowę) obiektów o szczególnym znaczeniu dla... . Tu można wpisać: historii, nauki, kultury, dziedzictwa narodowego itd., itp. Pod projektem takiej ustawy na pewno podpisałoby się wielu ludzi, którym na sercu leży dobro nie tylko najstarszego i chyba największego w Polsce (pod względem kolekcji zwierząt) ogrodu zoologicznego, ale i wielu innych placówek, czy obiektów wymagających ochrony przed ekspansją wszelkiej maści biznesmenów, chcących szybko zrobić interes nie zważając na koszty społeczne. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hotel i pola golfowe zamiast zoo?

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 21

   Od lat trwa przepychanka. Hotel i parking, czy rozbudowa ogrodu zoologicznego? Obawiam się, że zoo w końcu przegra. Powstanie hotel i parking, a tam gdzie jest teraz (najstarsze w Polsce i chyba...rozwiń całość

   Od lat trwa przepychanka. Hotel i parking, czy rozbudowa ogrodu zoologicznego? Obawiam się, że zoo w końcu przegra. Powstanie hotel i parking, a tam gdzie jest teraz (najstarsze w Polsce i chyba najbardziej znane) zoo będą pola golfowe dla gości pięciogwiazdkowego hotelu. To teraz jest trendy. A zwierzęta? No cóż, część padnie ze stresu spowodowanego pobliskim placem budowy, a resztę komuś się sprzeda. Ale kogóż to dzisiaj obchodzi? Najważniejsze, żeby zrobić dobry i szybki biznes, a „po nas choćby potop”.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hotel

   m...k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 20

   Ale hotel nie ma powstać na terenie stadionu tylko na kortach od ulicy, zaś od strony stadionu (który kiedyś przejdzie w ręce zoo) ma mieć neutralną elewację całkowicie pozbawioną okien.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszyscy chcą stawiać Hiltona żeby na otwarciu

   xXx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 26

   zrobić sobie zdjęcie z Paris

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak kupiono działkę

   mx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 25

   W taki to smutny sposób kończy się sprawa rozbudowy wrocławskiego ZOO. Ten teren był planowany pod rozbudowę ogrodu zoologicznego, czego wymagają przepisy Unii Europejskiej.
   "(...)- Chcemy...rozwiń całość

   W taki to smutny sposób kończy się sprawa rozbudowy wrocławskiego ZOO. Ten teren był planowany pod rozbudowę ogrodu zoologicznego, czego wymagają przepisy Unii Europejskiej.
   "(...)- Chcemy przeznaczyć dla zoo 80 procent terenów stadionu - przyznaje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Właścicielem stadionu Ślęzy jest właśnie Intakus.
   Według przepisów, gmina miała prawo pierwokupu terenów niezabudowanych. W latach 1997-98 I Klub Sportowy Ślęza sprzedawał stadion, podzielony na dwie działki. Gmina Wrocław nie zrobiła wtedy nic, by odkupić te tereny. A mogła. Mniejsza działka (9,262 m kw.) została sprzedana J. i G. Ł. za 560 tys. złotych. Nowi właściciele po krótkim czasie odsprzedali świeżo nabytą działkę za sześciokrotnie wyższą cenę, tj. za 3.404.340 zł. Drugą działkę (56,363 m kw.) kupił Grzegorz A., prezes Ganta, za milion złotych i 250 tys. akcji Ganta. Później swoją część oddał Intakusowi, w zamian za 60 mieszkań przy ul. Poleskiej. To wynik niekorzystnej umowy, którą podpisał w imieniu miasta członek zarządu Grzegorz O.
   W grudniu 2000 r. Gant miał bowiem oddać gminie 100 mieszkań. O. wypłacił firmie zaliczkę - 5 mln zł. Gant nie wywiązał się z umowy i mieszkania musiał odkupić od Intakusa. W zamian dał tej firmie stadion i gotówkę. Za podpisaną z Gantem umowę, Grzegorz O. został zdymisjonowany, a później został oskarżony przez prokuraturę. Sprawa, zwana powszechnie gantaferą skończyła się w sądzie (wyrok dla O.).zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak - brawo - tylko Hilton !

   byrcyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 21

   Już są 2 dziury w mieście, niech będzie i trzecia. Ale tym razem to teren prywatny, a więc niech będzie Hilton-3.
   P.S. Jak będzie konkurs na "najlepszego inwestora w mieście" - to ja stawiam na...rozwiń całość

   Już są 2 dziury w mieście, niech będzie i trzecia. Ale tym razem to teren prywatny, a więc niech będzie Hilton-3.
   P.S. Jak będzie konkurs na "najlepszego inwestora w mieście" - to ja stawiam na Hilton - to przecież światowa marka. Teraz nie dziwię się, że najlepszym "ambasadorem" tej marki jest Paris Hilton ;-)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama