Menu Region

Szczątki malezyjskiego Boeinga 777 znaleziono w pobliżu...

Szczątki malezyjskiego Boeinga 777 znaleziono w pobliżu Australii. To dwa elementy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

PAP, JEW

Prześlij Drukuj
Odnaleziono szczątki zaginionego samolotu malezyjskich linii lotniczych? Wiele na to wskazuje. Na zdjęciach satelitarnych Oceanu Indyjskiego w pobliżu Australii, wypatrzono dwa elementy, które mogą należeć do samolotu Boeing 777 Malaysia Airlines. Samolot zaginał 8 marca wraz z 239. osobami na pokładzie. O namierzony szczątkach zaginionego samolotu poinformował w czwartek rano premier Australii.

(© fot. EPA)

Australijscy eksperci odkryli na zdjęciach satelitarnych Oceanu Indyjskiego dwa obiekty, prawdopodobnie szczątki zaginionego samolotu malezyjskich linii lotniczych - poinformował w czwartek premier Australii Tony Abbott.Australijska Rada Bezpieczeństwa Morskiego udostępniła zdjęcia satelitarne dwóch obiektów unoszących się na wodzie.
Jeden z nich ma około 24 m, a drugi 5 m. W ich stronę płynie już sześć malezyjskich okrętów oraz lecą trzy helikoptery. Wysłano też australijski patrolowiec Orion oraz nowozelandzkie samoloty rozpoznawcze.

Dwa obiekty, które mogą być szczątkami zaginionego samolotu malezyjskich linii lotniczych, zlokalizowano w południowej części Oceanu Indyjskiego, około 2600 km na południowy zachód od australijskiego miasta Perth - poinformował w czwartek w parlamencie premier Australii Tony Abbott.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Koordynowane przez Malezję poszukiwania prowadzone przez wiele państw dotychczas nie przyniosły żadnych rezultatów.

Przeszło 5,5 tys. kilometrów na południe od miejsca, w którym zniknął w radarów, musiałby przelecieć malezyjski boeing 777, gdyby zauważone przez satelitę u zachodnich wybrzeży Australii obiekty miały okazać się jego szczątkami.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się