Legnica: Nowe twarze lokalnej polityki

  Legnica: Nowe twarze lokalnej polityki

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dwa największe zaskoczenia legnickich wyborów to wejście do rady miejskiej strongmana Tyberiusza Kowalczyka i zwycięstwo policjantów.
  Tyberiusz Kowalczyk do polityki trafił ze sportu

  Tyberiusz Kowalczyk do polityki trafił ze sportu ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Tyberiusz Kowalczyk, brązowy medalista Mistrzostw Polski Strongmanów, nie zdobył imponującego wyniku, ale w zaniedbanej dzielnicy to wystarczyło, by znaleźć się w radzie.

  - Sam jestem zaskoczony i zadowolony, że tylu sąsiadów mnie poparło - przyznaje Kowalczyk. - A w dzielnicy jest wiele do zrobienia i muszę się dogadać z radnymi, by przekonać ich do oświetlenia parku Głogowskiego, remontu kamienic i poprawy wizerunku ulic.

  Tyberiusz Kowalczyk startował z komitetu SLD, choć jest bezpartyjny. Do rady miejskiej dostali się także legniccy policjanci: rzecznik podinsp. Sławomir Masojć i szefowa Policyjnej Izby Dziecka komisarz Anna Farmas-Czerwińska. Oboje startowali z komitetu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.
  Nowe twarze w radzie to także nieznani szerzej młodzi politycy Platformy Obywatelskiej: Maciej Kupaj i Piotr Żabicki, lider Młodych Demokratów. Z komitetu prezydenta Krzakowskiego dostał się także pracownik poczty Piotr Sikorski.

  Nowa twarz w radzie powiatu lubińskiego to m.in. najmłodszy radny Kasper Nowak. Ma 21 lat i jest asystentem rzecznika prezydenta Lubina. Mówi nieco zuchwale, że zawsze wychodzi z założenia: kto ma mieć szansę, jeśli nie młodzi? Nie jest zaskoczony faktem, że wszedł do rady. - Poświęciłem wolny czas na kampanię. W moim okręgu nie byłem anonimowy, ludzie wiedzieli, że organizowałem koncerty, imprezy charytatywne czy spotkania literackie, np. z Rafałem Podrazą - mówi Nowak.
  - Widocznie uznali, że czas na młodych. Będę się starał forsować ciekawe pomysły dotyczące kultury i sportu.

  Wsp. AAG

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama