Wrocław: Rusza siódma edycja Akademii Bezpieczny Senior

  Wrocław: Rusza siódma edycja Akademii Bezpieczny Senior

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  25 listopada 2010 roku rozpoczyna się kolejna, siódma już edycja programu prewencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu - Akademia Bezpieczny Senior. Tej jesieni i zimą zasady bezpieczeństwa i radzenia sobie w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach, pozna kolejnych 50 wrocławskich seniorów.
  ABS to program prewencyjny do którego funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przygotowują się w sposób szczególny. Bo też seniorzy to osoby, którym ze względu na wiek i doświadczenia życiowe, należy się wyjątkowy szacunek. Do udziału w programie zapraszani są m.in. przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i instytucji na co dzień zajmujących pomocą osobom starszym oraz lekarze i instruktorzy szkół samoobrony.

  Wszystko po to, aby najstarsi wrocławianie, w sposób prosty i atrakcyjny, przyswoili sobie wiedzę, która pozwoli im lepiej radzić sobie z problemami. Podczas zajęć policjanci uczą seniorów, w jaki sposób unikać zagrożeń, tłumaczą jak postępują przestępcy, których jedynym celem jest wykorzystanie uczciwości osoby starszej.

  Uroczyste rozpoczęcie tej edycji ABS odbędzie się w Kościele p.w. Chrystusa Króla, w Sali Teatralnej przy ul. Mł. Techników 17 we Wrocławiu. Początek - godz. 13.00 .

  Do tej pory indeksy ukończenia ABS, z rąk Komendanta Miejskiego Policji, odebrało 320 osób.

  Zakończenie tej edycji ABS odbędzie się wiosną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama