Złożyli podpisy przeciw kościołowi

  Złożyli podpisy przeciw kościołowi

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Blisko 1400 podpisów przeciwko budowie nowego kościoła złożyli w poniedziałek we wrocławskim ratuszu mieszkańcy ul. Jaracza i okolic.
  Świątynia miała powstać 50 m od domów, na terenie ogrodów działkowych. Mieszkańcy boją się głośnych dzwonów i nie chcą oddać pod zabudowę terenów zielonych. Czują się też oszukani, bo kiedy kupowali tam mieszkania, w planie zapisano obiekty rekreacyjne, a nie kościół.

  - Napisaliśmy prośbę do kurii o poszukanie innej lokalizacji świątyni, bo my nie jesteśmy przeciwko budowie kościoła, tylko budowie w tym konkretnym miejscu - wyjaśnia Alicja Bielańska, jedna z protestujących.
  Mieszkańców wspierali też działkowcy.
  - Nikt nas o nic nie pytał. Nie zamierzamy oddać działek. Liczymy, że prezydent weźmie pod uwagę nasze zdanie - tłumaczy Ewa Tracz.

  Swoje uwagi do planu zagospodarowania przestrzennego, który uwzględnia w tamtej okolicy kościół, zgłosiły również władze pobliskiej spółdzielni mieszkaniowej. Łącznie w wydziale architektury w ostatnim dniu przyjmowania zastrzeżeń było 20 pism.
  Mogą pojawić się też kolejne, które dotrą do urzędu pocztą. Teraz miasto ma 21 dni na rozpatrzenie i ustosunkowanie się do nich.

  Nic na siłę
  Ksiądz Stanisław Krzemień, dyrektor wydziału finansowo-gospodarczego kurii wrocławskiej:
  - Od lat wpływały do nas prośby o nowy kościół w tamtej okolicy. Jeśli jednak urzędnicy stwierdzą, że protest jest zasadny, mamy nadzieję, że znajdą inną lokalizację dla tej świątyni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama