Menu Region

Adwokat znany z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska...

Adwokat znany z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska zawieszony. Źle dbał o klientów?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Marcin Rybak

36Komentarzy Prześlij Drukuj
Wrocławski adwokat Artur Łata – znany z roli prokuratora w telewizyjnym serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska – został na pół roku zawieszony w prawach wykonywani zawodu za złe wykonywanie obowiązków zawodowych. Taki wyrok wydał w sobotę Wyższy Sąd Dyscyplinarny dla adwokatów. Obwiniony mecenas może się od niego odwołać do Sądu Najwyższego.
Rzecznik dyscyplinarny wrocławskiej rady adwokackiej mec. Edward Gorzelańczyk, jak i sam obwiniony mec. Łata, niechętnie i niewiele mówią o powodach tak surowej decyzji. Mecenas Łata nie zgadza się z nią i czuje się niewinny. Ale co miał przeskrobać?
Wiadomo jedynie ogólnie, że mecenas miał przyjmować sprawy od swoich klientów, brać od nich honoraria, a potem nie zajmować się nimi tak jak trzeba, a nawet unikać kontaktu.


Z informacji rzecznika dyscyplinarnego wynika, że mecenas Łata ma dwa postępowania dyscyplinarne. Jedno wciąż trwa, a mecenas jest tymczasowo zawieszony – do czasu zakończenia tej sprawy. Drugie zakończyło się w sobotę wyrokiem skazującym na półroczne zawieszenie. Była to decyzja sądu drugiej instancji. Zgodnie z przepisami o adwokaturze przysługuje od tego skarga kasacyjna. Mecenas Łata będzie mógł ją złożyć w ciągu miesiąca od dnia, w którym dostanie wyrok na piśmie wraz z uzasadnieniem. Dopiero po orzeczeniu Sądu Najwyższego, albo po tym, jak mecenas z kasacji zrezygnuje, kara będzie wprowadzona do wykonania.

- Nigdy nie było tak, że wziąłem pieniądze i nie zajmowałem się sprawą – mówi mecenas Łata. - Zrobiono mi świństwo – mówi. O szczegółach spraw, w których jego klienci poskarżyli się na niego Radzie Adwokackiej mówić nie chce i nie może. Bo musiałby wtedy zdradzić adwokacką tajemnicę. - Swoje obowiązki wykonywałem rzetelnie – mówi Artur Łata.

Sprawy dyscyplinarne, dotyczące go toczą się od września ubiegłego roku. Na początku września mecenas – znany z telewizji – został zawieszony. - Już w czasie zawieszenia przyjął ode mnie sprawę – mówi portalowi gazetawroclawska.pl Roman B. z Opolszczyzny. - Zapłaciłem mu prawie 80 tys zł, a on nic nie zrobił. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że jest zawieszony. Jak się ze mną nie rozliczy to złożę zawiadomienie do prokuratury. Mecenas Łata miał poprowadzić sprawę o odroczenie wykonania kary za oszustwa. Dziś mężczyzna – prawomocnie skazany za oszustwa – sam czuje się oszukany.

Artur Łata: Nie przyjąłem żadnego zlecenia w czasie gdy mnie zawieszono. Nie dostałem prawie 80 tysięcy złotych tylko znacznie mniej. W sprawie tego pana robiłem to co do mnie należało jako do adwokata – zapewnia.

Serial Anna Maria Wesołowska, to program emitowany na antenie TVN przez kilka lat. Dziś już nagrywany nie jest choć w niektórych stacjach, związanych z TVN emitowane są jeszcze powtórkowe odcinki. Ostatni odcinek z mecenasem Łatą nagrano w czerwcu 2011 roku.
Reklama
36

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

tego ciule powiesił bym za jaja przy latarni na głównej ul by każdy dał mu po mordzie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skąd my to znamy?

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

Łata był adwokatem mojego taty. Wziął kasę, nic nie zrobił i nawet nie stawił sie na rozprawę. Cieszę się że ktoś się wziął za jego dupę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

fakty

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

guściu (gość)  •

jak bym był oskarżany to bym chciał innego prokuratora bo temu nie chce się ruszyć d*** prawie we wszystkich odcinkach tłumaczy się ściemami że to muszą wyjaśnić w innym postępowaniu bo w tym postępowaniu nie chciało się ruszyć dupska ten drugi prokurator odstawia takie same ściemy

odpowiedzi (0)

skomentuj

wow

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wow (gość)  •

No to juz po Łacie to se łatke załatwił ......ciekawe co teraz z nim bedzie?

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

DO WSZYSTKICH, KTÓRZY NADAL UWAŻAJĄ, ŻE KTOŚ MU PODKŁADA ŚWINIĘ.. BIEDACZYNA, ALE PRZYNAJMNIEJ DOBRZE ŻYJE ZA CZYJEŚ PIENIĄDZE....
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/oszukani-przez-znanego-prawnika-bral-pieniadze-spraw-nie-prowadzil,407654.html

odpowiedzi (0)

skomentuj

ciekawe

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ciekawy (gość)  •

I co myslicie ze odbiora mu licencje czy to wogole mozliwe jest? No niezle a te skargi skladacie do prokuratury?czy ktos juz cos zrobil czy tylko tak piszecie?Bo piszecie ciekawie bardzo.............

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

cyt: Wrocławski rzecznik dyscyplinarny palestry wszczął przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne w związku ze skargami, jakie napływały na działalność Artura Ł. Klienci skarżyli się, że mecenas nie informuje ich o biegu spraw, za prowadzenie których pobierał honorarium. Kolejny zarzut polegał na tym, że obwiniony nie złożył wyjaśnień przed organami rady adwokackiej w związku ze złożonymi na niego skargami, przez co adwokatura nie mogła ocenić zasadności tych skarg i udzielić odpowiedzi skarżącym.

SKORO SWÓJ SWEGO KARZE - TO MUSIAŁ NABROIĆ
http://www.ora.wroc.pl/index.php?fidx=29&pg=lista_kancelarii_adwokackich CIĄGLE ZAWIESZONY

odpowiedzi (0)

skomentuj

zegar tyka

0 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zyczliwy (gość)  •

Jak to jest, ze wiekszosc poszkodowanych przedstawia ten sam zestaw: wzial kase, nic nie zrobil i nie odbiera telefonow? Chyba cos w tym jest? I teraz to jego zadanie udowodnic, ze jest niewinny.....

skomentuj

do tik taka zyczliwego

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

cos w tym jest (gość)  •

No cos w tym jest racja jakas zmowa konkurencji zeby go wyeliminowac a dziwne jest to ze jedni zachwyceni nim i sprawami inni znow oszukani i plują jadem zgniłym. Jak mozna do tego stopnia sie ponizac zeby tak wykształconego człowieka wyzywav od szmat .Tak robia zwykli prostacy bez taktu bez ogłady .Taki mysli ze jak zaplaci sławnemu mecenasowi to bedzie na pierdniecie odbietal tel.i jechał mu d*** podcierać. To nie film ale prostaki o tym nie wiedza!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

do Ide na prawo

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

życzliwy (gość)  •

Rzeczywiscie to powod do dumy, ze ogladala Pani ten program, zrobiony tak, aby gospodynie domowe wiedzialy o co chodzi, a obok prawdziwego prawa nawel nie lezalo. Pan Lata niestety postawil na gwiazdorzenie i oszukal wielu ludzi. Kazda regula ma wyjatki i pewnie zdarzylo musie dokonczyc kilka spraw z sukcesem. Jedna to Pani sie przekona jak skonczy szanowny mecenasik. Poki co ciagle na liscie ora widnieje jako zawieszony. Wiec jak to jest?

skomentuj

No i super

+2 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Idę na prawo (gość)  •

No i dobrze. Bo zrobić takie świństwo i tak zszargać opinię takiemu człowiekowi to wstyd. Jakbyście się czuli, gdyby wam ktoś zrobił takie świństwo? Na pewno nie byłoby to miłe.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Powiem jedno

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Idę na prawo (gość)  •

Powiem jeszcze jedną rzecz. Oglądałam wszystkie odcinki Sędzi Anny Marii Wesołowskiej z udziałem mecnasa Łaty w roli prokuratora. I nie dopatrzyłam się żadnych uchybień kiedy odczytywał akt oskarżenia, kiedy zadawał pytania świadkom i oskarżonym, kiedy wygłaszał mowę końcową. A wy jesteście nie fer wobec niego. Pan mecenas miał rację mówiąc że to o co go oskarżyli niesłusznie to świństwo. I ja się z tym zgadzam.

skomentuj

co to za nagonka?

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

Cos tu nie gra ktos podkłada temu biedakowi swinie szkoda go !!!! Mi osobiscie sprawy nie prowadził ale moim znajomym tak i ztego co wiem byli wrecz zachwyceni . Nie sadze ze bierze duzo bo ich nie było by na niego stac forsa nie smierdza . To tyle na ten temat

odpowiedzi (0)

skomentuj

Popieram

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Idę na prawo (gość)  •

Popieram. Widać,że są jeszcze osoby na tym świecie, które wierzą w niewinność Pana mecenasa.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »
Reklama
Reklama