Adwokat znany z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska...

Adwokat znany z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska zawieszony. Źle dbał o klientów?

Marcin Rybak

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Sala rozpraw - zdjęcie ilustracyjne

Sala rozpraw - zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz

Wrocławski adwokat Artur Łata – znany z roli prokuratora w telewizyjnym serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska – został na pół roku zawieszony w prawach wykonywani zawodu za złe wykonywanie obowiązków zawodowych. Taki wyrok wydał w sobotę Wyższy Sąd Dyscyplinarny dla adwokatów. Obwiniony mecenas może się od niego odwołać do Sądu Najwyższego.
Sala rozpraw - zdjęcie ilustracyjne

Sala rozpraw - zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz

Rzecznik dyscyplinarny wrocławskiej rady adwokackiej mec. Edward Gorzelańczyk, jak i sam obwiniony mec. Łata, niechętnie i niewiele mówią o powodach tak surowej decyzji. Mecenas Łata nie zgadza się z nią i czuje się niewinny. Ale co miał przeskrobać?
Wiadomo jedynie ogólnie, że mecenas miał przyjmować sprawy od swoich klientów, brać od nich honoraria, a potem nie zajmować się nimi tak jak trzeba, a nawet unikać kontaktu.


Z informacji rzecznika dyscyplinarnego wynika, że mecenas Łata ma dwa postępowania dyscyplinarne. Jedno wciąż trwa, a mecenas jest tymczasowo zawieszony – do czasu zakończenia tej sprawy. Drugie zakończyło się w sobotę wyrokiem skazującym na półroczne zawieszenie. Była to decyzja sądu drugiej instancji. Zgodnie z przepisami o adwokaturze przysługuje od tego skarga kasacyjna. Mecenas Łata będzie mógł ją złożyć w ciągu miesiąca od dnia, w którym dostanie wyrok na piśmie wraz z uzasadnieniem. Dopiero po orzeczeniu Sądu Najwyższego, albo po tym, jak mecenas z kasacji zrezygnuje, kara będzie wprowadzona do wykonania.

- Nigdy nie było tak, że wziąłem pieniądze i nie zajmowałem się sprawą – mówi mecenas Łata. - Zrobiono mi świństwo – mówi. O szczegółach spraw, w których jego klienci poskarżyli się na niego Radzie Adwokackiej mówić nie chce i nie może. Bo musiałby wtedy zdradzić adwokacką tajemnicę. - Swoje obowiązki wykonywałem rzetelnie – mówi Artur Łata.

Sprawy dyscyplinarne, dotyczące go toczą się od września ubiegłego roku. Na początku września mecenas – znany z telewizji – został zawieszony. - Już w czasie zawieszenia przyjął ode mnie sprawę – mówi portalowi gazetawroclawska.pl Roman B. z Opolszczyzny. - Zapłaciłem mu prawie 80 tys zł, a on nic nie zrobił. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że jest zawieszony. Jak się ze mną nie rozliczy to złożę zawiadomienie do prokuratury. Mecenas Łata miał poprowadzić sprawę o odroczenie wykonania kary za oszustwa. Dziś mężczyzna – prawomocnie skazany za oszustwa – sam czuje się oszukany.

Artur Łata: Nie przyjąłem żadnego zlecenia w czasie gdy mnie zawieszono. Nie dostałem prawie 80 tysięcy złotych tylko znacznie mniej. W sprawie tego pana robiłem to co do mnie należało jako do adwokata – zapewnia.

Serial Anna Maria Wesołowska, to program emitowany na antenie TVN przez kilka lat. Dziś już nagrywany nie jest choć w niektórych stacjach, związanych z TVN emitowane są jeszcze powtórkowe odcinki. Ostatni odcinek z mecenasem Łatą nagrano w czerwcu 2011 roku.

Komentarze (42)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
sed zia anna maria wesolowska artur lata mecenas okazat

POSLKA PROKURATOR MECENAS ARTUR LATA OKAZAT (gość)

Zgłoś naruszenie treści

SEDZIA ANNA MARIA WESOLOSKA
POSTANOWIENIE MECENAS ARTUR LATA
MECENAS ARTUR LATA S I E OSZUSTEM ADWOKAT ARTUR LATA
SEDZIA ANNA MARIA WESOLOWSKA POSLKA PROKURATOR AKTUAIONOSCI

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
prokurator okregowa

KOMISARZ KRYMINALNY (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Dominik komisarz KRYMINALNY
977 à

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
glupi?

obserwator (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

zawsze zastanawiam sie czy jest idiota czy udaje tylko na potrzeby serialu.Przykro tylkoo miec swiadomosc ze przez rownych serialowemu idiocie ''prokuratorow'' duzo ludzi siedzi niewinnie !!!!!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Co to kur** ma być ?

Marek Frączek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 11

ALE GÓW** TEN SERIAL

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
!

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 8

facet jest pedałem jak jest tekst końcowy to sie przy tym podnieca mogł by stac na drodze w mini i liczyć na przygde z facetem

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gość

nikita (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 12

temu idiocie wbiła bym nóż w serce na głównej ul. bo sie do tego zawodu nie nadaje nawet do cyrku się nie nadaje bo po pierwszym słowie dostał by cegła w głowe za nudzenie i wkurzanie

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
!

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 10

tego ciule powiesił bym za jaja przy latarni na głównej ul by każdy dał mu po mordzie

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Skąd my to znamy?

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

Łata był adwokatem mojego taty. Wziął kasę, nic nie zrobił i nawet nie stawił sie na rozprawę. Cieszę się że ktoś się wziął za jego dupę.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
fakty

guściu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

jak bym był oskarżany to bym chciał innego prokuratora bo temu nie chce się ruszyć d*** prawie we wszystkich odcinkach tłumaczy się ściemami że to muszą wyjaśnić w innym postępowaniu bo w tym...rozwiń całość

jak bym był oskarżany to bym chciał innego prokuratora bo temu nie chce się ruszyć d*** prawie we wszystkich odcinkach tłumaczy się ściemami że to muszą wyjaśnić w innym postępowaniu bo w tym postępowaniu nie chciało się ruszyć dupska ten drugi prokurator odstawia takie same ściemy zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wow

wow (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

No to juz po Łacie to se łatke załatwił ......ciekawe co teraz z nim bedzie?

1 3 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo