Menu Region

Adwokat znany z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska...

Adwokat znany z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska zawieszony. Źle dbał o klientów?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Marcin Rybak

39Komentarzy Prześlij Drukuj
Wrocławski adwokat Artur Łata – znany z roli prokuratora w telewizyjnym serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska – został na pół roku zawieszony w prawach wykonywani zawodu za złe wykonywanie obowiązków zawodowych. Taki wyrok wydał w sobotę Wyższy Sąd Dyscyplinarny dla adwokatów. Obwiniony mecenas może się od niego odwołać do Sądu Najwyższego.
Rzecznik dyscyplinarny wrocławskiej rady adwokackiej mec. Edward Gorzelańczyk, jak i sam obwiniony mec. Łata, niechętnie i niewiele mówią o powodach tak surowej decyzji. Mecenas Łata nie zgadza się z nią i czuje się niewinny. Ale co miał przeskrobać?
Wiadomo jedynie ogólnie, że mecenas miał przyjmować sprawy od swoich klientów, brać od nich honoraria, a potem nie zajmować się nimi tak jak trzeba, a nawet unikać kontaktu.


Z informacji rzecznika dyscyplinarnego wynika, że mecenas Łata ma dwa postępowania dyscyplinarne. Jedno wciąż trwa, a mecenas jest tymczasowo zawieszony – do czasu zakończenia tej sprawy. Drugie zakończyło się w sobotę wyrokiem skazującym na półroczne zawieszenie. Była to decyzja sądu drugiej instancji. Zgodnie z przepisami o adwokaturze przysługuje od tego skarga kasacyjna. Mecenas Łata będzie mógł ją złożyć w ciągu miesiąca od dnia, w którym dostanie wyrok na piśmie wraz z uzasadnieniem. Dopiero po orzeczeniu Sądu Najwyższego, albo po tym, jak mecenas z kasacji zrezygnuje, kara będzie wprowadzona do wykonania.

- Nigdy nie było tak, że wziąłem pieniądze i nie zajmowałem się sprawą – mówi mecenas Łata. - Zrobiono mi świństwo – mówi. O szczegółach spraw, w których jego klienci poskarżyli się na niego Radzie Adwokackiej mówić nie chce i nie może. Bo musiałby wtedy zdradzić adwokacką tajemnicę. - Swoje obowiązki wykonywałem rzetelnie – mówi Artur Łata.

Sprawy dyscyplinarne, dotyczące go toczą się od września ubiegłego roku. Na początku września mecenas – znany z telewizji – został zawieszony. - Już w czasie zawieszenia przyjął ode mnie sprawę – mówi portalowi gazetawroclawska.pl Roman B. z Opolszczyzny. - Zapłaciłem mu prawie 80 tys zł, a on nic nie zrobił. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że jest zawieszony. Jak się ze mną nie rozliczy to złożę zawiadomienie do prokuratury. Mecenas Łata miał poprowadzić sprawę o odroczenie wykonania kary za oszustwa. Dziś mężczyzna – prawomocnie skazany za oszustwa – sam czuje się oszukany.

Artur Łata: Nie przyjąłem żadnego zlecenia w czasie gdy mnie zawieszono. Nie dostałem prawie 80 tysięcy złotych tylko znacznie mniej. W sprawie tego pana robiłem to co do mnie należało jako do adwokata – zapewnia.

Serial Anna Maria Wesołowska, to program emitowany na antenie TVN przez kilka lat. Dziś już nagrywany nie jest choć w niektórych stacjach, związanych z TVN emitowane są jeszcze powtórkowe odcinki. Ostatni odcinek z mecenasem Łatą nagrano w czerwcu 2011 roku.
39

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Co to kur** ma być ?

0 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marek Frączek (gość)  •

ALE GÓW** TEN SERIAL

odpowiedzi (0)

skomentuj

!

+1 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

facet jest pedałem jak jest tekst końcowy to sie przy tym podnieca mogł by stac na drodze w mini i liczyć na przygde z facetem

odpowiedzi (0)

skomentuj

gość

+1 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nikita (gość)  •

temu idiocie wbiła bym nóż w serce na głównej ul. bo sie do tego zawodu nie nadaje nawet do cyrku się nie nadaje bo po pierwszym słowie dostał by cegła w głowe za nudzenie i wkurzanie

odpowiedzi (0)

skomentuj

!

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

tego ciule powiesił bym za jaja przy latarni na głównej ul by każdy dał mu po mordzie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skąd my to znamy?

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gość (gość)  •

Łata był adwokatem mojego taty. Wziął kasę, nic nie zrobił i nawet nie stawił sie na rozprawę. Cieszę się że ktoś się wziął za jego dupę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

fakty

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

guściu (gość)  •

jak bym był oskarżany to bym chciał innego prokuratora bo temu nie chce się ruszyć d*** prawie we wszystkich odcinkach tłumaczy się ściemami że to muszą wyjaśnić w innym postępowaniu bo w tym postępowaniu nie chciało się ruszyć dupska ten drugi prokurator odstawia takie same ściemy

odpowiedzi (0)

skomentuj

wow

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wow (gość)  •

No to juz po Łacie to se łatke załatwił ......ciekawe co teraz z nim bedzie?

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

DO WSZYSTKICH, KTÓRZY NADAL UWAŻAJĄ, ŻE KTOŚ MU PODKŁADA ŚWINIĘ.. BIEDACZYNA, ALE PRZYNAJMNIEJ DOBRZE ŻYJE ZA CZYJEŚ PIENIĄDZE....
http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/oszukani-przez-znanego-prawnika-bral-pieniadze-spraw-nie-prowadzil,407654.html

odpowiedzi (0)

skomentuj

ciekawe

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ciekawy (gość)  •

I co myslicie ze odbiora mu licencje czy to wogole mozliwe jest? No niezle a te skargi skladacie do prokuratury?czy ktos juz cos zrobil czy tylko tak piszecie?Bo piszecie ciekawie bardzo.............

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

cyt: Wrocławski rzecznik dyscyplinarny palestry wszczął przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne w związku ze skargami, jakie napływały na działalność Artura Ł. Klienci skarżyli się, że mecenas nie informuje ich o biegu spraw, za prowadzenie których pobierał honorarium. Kolejny zarzut polegał na tym, że obwiniony nie złożył wyjaśnień przed organami rady adwokackiej w związku ze złożonymi na niego skargami, przez co adwokatura nie mogła ocenić zasadności tych skarg i udzielić odpowiedzi skarżącym.

SKORO SWÓJ SWEGO KARZE - TO MUSIAŁ NABROIĆ
http://www.ora.wroc.pl/index.php?fidx=29&pg=lista_kancelarii_adwokackich CIĄGLE ZAWIESZONY

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »