Wrocław: Ukradli drogie rowery. Gdy zobaczyli policję,...

  Wrocław: Ukradli drogie rowery. Gdy zobaczyli policję, wskoczyli z nimi do...śmietnika

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Niecodzienna interwencja wrocławskiej policji na osiedlu Kozanów (ul. Kolista). Dziś w nocy policjanci zauważyli złodziei, którzy napadli na sklep rowerowy i ukradli dwa drogie jednoślady (o łącznej wartości 16 tysięcy złotych). Gdy złodzieje zobaczyli mundurowych, zaczęli uciekać z rowerami. Próbowali, razem z rowerami ukryć się w kontenerze na śmieci. Skrytka, choć pomysłowa, nie sprawdziła się. Teraz podejrzanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©fot. MIKOŁAJ SUCHAN/POLSKAPRESSE

  Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu rowerowego. Obaj usiłowali ukryć się przed policjantami w kontenerze na śmieci razem ze skradzionym łupem w postaci dwóch drogich jednośladów. Funkcjonariusze przekazali odzyskane mienie o wartości ponad 16 tysięcy złotych właścicielowi. Podejrzani staną teraz przed sądem. Za włamanie i kradzież grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci prewencji komendy miejskiej we Wrocławiu patrolowali dzielnicę Fabryczna. Około godziny 3.15 w nocy, zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Na widok policjantów obaj mężczyźni wskoczyli do pobliskich kontenerów na śmieci. Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej nietypowemu zachowaniu.

  Policjanci podjeżdżając do obserwowanego miejsca, w pewnym momencie zauważyli, jak dwaj młodzi mężczyźni zaczynają uciekać w kierunku ulicy Kolistej. Następnie uciekając dalej i nie reagując na wezwania do zatrzymania wydawane przez policjantów, rozdzielili się i kontynuowali ucieczkę. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekających, którym okazał się 27 - letni wrocławianin. W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali także drugiego podejrzanego, 29 - letniego mieszkańca Wrocławia.

  Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili też miejsce ukrycia się sprawców. W jednym z kontenerów, do którego wskoczyli mężczyźni, znaleźli ukryte dwa nowe rowery. W toku dalszych czynności ustalono, że oba jednoślady pochodzą z kradzieży sklepowej, jaka miał miejsce tej samej nocy. Jak się okazało, zatrzymani po włamaniu do sklepu, ukradli dwa drogie jednoślady o łącznej wartości 16400 złotych. Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie również łomy, którymi sprawcy wyważyli drzwi do sklepu.

  Odzyskane mienie wróciło już do właściciela. Obaj mężczyźni będą teraz odpowiadać przed sądem. Za czyny, o które są podejrzani grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KMP we Wrocławiu/st. asp. Paweł Petrykowski

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   esz

   okradziony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dokładnie wczoraj skradziono mi rower na ul.Strzegomskiej w biały dzień z parkingu rowerowego, monitorowanego całą dobę, nie ma siły na ścierwo...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   BRAWO BRAWO!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Brawo Panowie!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak można na sklep napaść w nocy po zamknięciu???

   czytacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 20

   Kto takie bzdury pisze jakiś gimbus???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama