Sport

    Justyna Kasprzycka najlepszym studentem-sportowcem na Dolnym...

    Justyna Kasprzycka najlepszym studentem-sportowcem na Dolnym Śląsku

    WoK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Rozstrzygnięto XII Konkurs na Najlepszego Studenta-Sportowca i Trenera Akademickiego na Dolnym Śląsku.
    Justyna Kasprzycka.

    Justyna Kasprzycka. ©Tomasz Hołod

    Galę Sportu Akademickiego po raz drugi zorganizowano na Uniwersytecie Przyrodniczym, a jej współgospodarzem był rektor prof dr hab. Roman Kołacz.

    Kapituła uznała, że najlepszym studentem-sportowcem w zeszłym roku była skoczkini wzwyż Justyna Kasprzycka (AWF Wrocław), szósta zawodniczka MŚ w Moskwie. Przypomnijmy, że panna Justyna (trenerem jest jej chłopak, Dawid Pyra) była tam niezwykle blisko podium. Gdyby 197 cm pokonała nie w trzeciej próbie, lecz w pierwszej, miałaby brąz.

    Wśród trenerów triumfował Dariusz Łoś (AWF), opiekun tyczkarza Roberta Sobery (AWF). Objawieniem roku Róża Gumienna, doktorantka AWF-u, mistrzyni świata z Brazylii w K-1. Oto wyniki:

    Pięciu najlepszych studentów-sportowców w sporcie wyczynowym:


    1. Justyna Kasprzycka - Akademia Wychowania Fizycznego / lekka atletyka

    2. Rafał Omelko - Akademia Wychowania Fizycznego / lekka atletyka

    3. Robert Sobera - Akademia Wychowania Fizycznego / lekka atletyka

    4. Łukasz Słonina - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu / biathlon

    5. Klaudia Naziębło - Uniwersytet Ekonomiczny / pływanie

    5. Alicja Tchórz - Uniwersytet Ekonomiczny / pływanie

    Najlepsi trenerzy:

    1. Dariusz Łoś - Akademia Wychowania Fizycznego / lekka atletyka

    2. Marek Rożej - Akademia Wychowania Fizycznego / lekka atletyka

    3. Jerzy Szyda - Akademia Wychowania Fizycznego / biathlon

    Kategoria Odkrycie Roku:

    Róża Gumienna - Akademia Wychowania Fizycznego/kick boxing

    Nagroda specjalna:

    Henryk Nawara - trener 35-lecia. W uznaniu zasług za działalność szkoleniową i promocję badmintona w środowisku akademickim w latach 1979-2014

    Wyróżnienie za osiągnięcia w sporcie powszechnym:

    Piotr Kurczab - Politechnika Wrocławska / Kolarstwo górskie

    Małgorzata Derlich-Skrzypczak - Uniwersytet Wrocławski / Tenis stołowy

    Małgorzata Janiaczyk - Akademia Wychowania Fizycznego / Badminton

    Martyna Musiał - Uniwersytet Przyrodniczy / Jeździectwo

    Klaudia Skrzyniarz - Uniwersytet Przyrodniczy / Jeździectwo

    Wojciech Praczyk - Uniwersytet Przyrodniczy / Lekka atletyka

    Marta Kotala - Uniwersytet Wrocławski / Narciarstwo alpejskie

    Adrian Moszyk - PWSZ Wałbrzych / Piłka nożna

    Sebastian Narnicki - PWSZ Wałbrzych / Koszykówka

    Alicja Łukasik - Akademia Wychowania Fizycznego / Piłka ręczna

    Maciej Bielawski - Politechnika Wrocławska / Brydż sportowy

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać