Śląsk ćwiczy z Tadeuszem Pawłowskim (FILM)

  Śląsk ćwiczy z Tadeuszem Pawłowskim (FILM)

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas wczorajszego otwartego treningu Śląska Wrocław wszystkich piłkarzy przywitały brawa. Największe - trenera Tadeusza Pawłowskiego, który wyraźnie zadowolony, w klubowym dresie, pozdrawiał kilkudziesięciu kibiców którzy przyszli na Oporowską.


  Nie tylko trening był otwarty, ale także... sam szkoleniowiec. Zaraz po rozpoczęciu zajęć podszedł do dziennikarzy. - Teraz możecie zrobić kilka zdjęć. Potem chciałbym mieć trochę spokoju, bo czeka mnie dużo pracy. Pierwszy trening jest motoryczny, podczas drugiego skupimy się na taktyce - tłumaczył pozując fotoreporterom.
  Gdy już zakończył zajęcia podszedł do tłoczących się przy płocie kibiców, gdzie z nimi rozmawiał i rozdawał autografy. - Najpierw musimy ugasić pożar, a potem zbudujemy cały system szkolenia - mówił. - Ostro musi się pan wziąć za chłopaków - rzucił ktoś z tłumu.

  Zajęcia miały zacząć się o godz. 10, ale drużyna wyszła na murawę pół godziny później. Najpierw była rozgrzewka prowadzona przez Pawła Barylskiego, a potem zaczęły się ćwiczenia, w które bardziej zaangażował się Pawłowski. Tak jak zapowiedział, skupiał się przede wszystkim na pojedynkach jeden na jednego. Najpierw a parach piłkarze rywalizowali między sobą, by przez 45 sekund jak najwięcej razy umieścić piłkę za linią jednej z sześciu bramek. Potem - przy udziale bramkarzy - ćwiczyli znów dwójkowe pojedynki zakończone próbą zdobycia gola. Na końcu rozgrywali gierki na skróconym boisku - w jednej drużynie było sześciu, w drugiej czterech zawodników.

  Do tego etapu zajęć nie dotrwali Sebastian Mila i Adam Kokoszka. Pierwszy narzekał na jeden z mięśni nogi, drugi na ból kolana. Nie są to jednak poważne kontuzje. Gorzej sytuacja ma się z Przemysławem Kaźmierczakiem. - Może mu zejść nawet cała wiosna - mówił Pawłowski, który starał się czynnie uczestniczyć w zajęciach - pokrzykiwał, dawał instrukcje, przekazywał uwagi. Gdy pojawiała się bariera językowa o tłumaczenie proszony był Łukasz Czajka.

  Kilka chwil na krytej trybunie stadionu przy Oporowskiej spędzili nowi właściciele Śląska: Rafał Holanowski z Supra Inwest, Marek Nowara z Inter System oraz Stanisław Han z Hasco-Leku. - Przyszliśmy zobaczyć pierwszy trening - mówił ten ostatni. Po paru minutach udali się jednak do budynku klubowego.

  W zajęciach uczestniczyła cała czwórka nowych zawodników - Lukas Droppa, Mateusz Machaj, Juan Calahorro i Robert Pich. Na coraz ciekawszego piłkarza wyrasta szczególnie ten ostatni. Otóż Słowak podobno ma jedynie 4 proc. tkanki tłuszczowej - to wynik imponujący.

  - Poważnie? Nie wiem, nie widziałem go jak się przebiera - śmiał się Dalibor Stevanović.
  Drugi trening WKS zaczął wczoraj o godz. 16.

  >

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy aby na pewno kibole?

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ekstraklasa/428262-kim-s-kibice-klubow-ekstraklasy.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wks śląsk

   kibic starej daty. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Przed meczem z Ruchem szmaciarz Mila i Kazimierczak i jeszcze ktoś z drużyny poszli do prezesa prosić o premie za awans do ósemki ekstraklasy.Zostali wyrzuceni dlatego taki wynik z...rozwiń całość

   Przed meczem z Ruchem szmaciarz Mila i Kazimierczak i jeszcze ktoś z drużyny poszli do prezesa prosić o premie za awans do ósemki ekstraklasy.Zostali wyrzuceni dlatego taki wynik z Ruchem.Bukmacheży i ustawka wyniku.Czas najwyrzszy odwiedzić ich na treningu i szczerze POGADAĆ.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama