Wrocław: Na Politechnice będą debatować o Unii Europejskiej

  Wrocław: Na Politechnice będą debatować o Unii Europejskiej

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przedstawicielstwo regionalne Komisji Europejskiej w Polsce razem z Politechniką Wrocławską zaprasza na debatę z okazji 10-lecia Polski w Unii.
  Debata odbędzie się pod hasłem "Polak - Europejczyk - Obywatel". Zaplanowano ją na środę (5 marca) w godzinach 10-13 na Politechnice Wrocławskiej (sala konferencyjna budynku D20 przy ul. Janiszewskiego 8).

  Niebawem minie 10 lat odprzyjęcia Polski do struktur unijnych. Jaki był ten czas dla Dolnego Śląska i Wrocławia? Jakie są zyski, a jakie poniesiono koszty w związku z akcesją? Czy Polacy korzystają praw obywateli Unii i co zmieniło się w codziennym życiu? To tylko niektóre z kwestii, które zostaną poruszone w trakcie debaty.

  Udział w debacie jest otwarty. Każdy będzie mógł zaprezentować swoją opinię, tę pozytywną, i tę negatywną również. Organizatorom zależy na ocenie minionego dziesięciolecia z punktu widzenia m.in. ekonomii, gospodarki, nauki, rynku pracy, a także wspólnej refleksji na temat przyszłości Unii. W trakcie debaty poruszone zostaną zagadnienia m.in. z obszaru gospodarki, kultury, i nauki. Dyskusja ma dotyczyć najważniejszych spraw codziennego życia - począwszy od pracy, przedsiębiorczości i biznesu przez prawa i wolności obywatelskie po administrację i legislację. Dyskusję wzbogacą wystąpienia autorytetów świata nauki, gospodarki i ekonomii.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama