Lubin: Fałszywe sondaże tuż przed wyborami?

  Lubin: Fałszywe sondaże tuż przed wyborami?

  MARG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Marek Wojnarowski, Mirosław Gojdź, Mariola Kosenko i Piotr Cybulski chcą pozwać w trybie wyborczym Roberta Raczyńskiego i redaktora naczelnego Wiadomości Lubińskich, za ich zdaniem nie zgodne z prawdą wyniki sondażu, który został opublikowany na miejskim portalu i we wczorajszym wydaniu gazety.
  Piotr Cubulski, Mirosław Gojdź, Mariola Kosenko i Marek Wojnarowski - kandydaci na prezydenta Lubina

  Piotr Cubulski, Mirosław Gojdź, Mariola Kosenko i Marek Wojnarowski - kandydaci na prezydenta Lubina ©MARG

  Zdaniem opozycyjnych kandydatów sondaż, jest polityczną manipulacją. - Świadczy o tym prosty rachunek matematyczny, który przedstawia głos człowieka w ułamkach - stwierdził Marek Wojnarowski z PO.

  - Wszyscy kandydaci przeprowadzają badania opinii publicznej. Jednak żaden wynik nie odbiega tak bardzo, od tego, który został opublikowany przez oficjalną stronę miasta - stwierdził Wojnarowski.

  Podczas zwołanej konferencji, kandydaci nie kryli swojego oburzenia.

  - To perfidna manipulacja, która ma na celu zniechęcenie naszych wyborców, w celu zwiększenia szansy na wygraną Raczyńskiego - powiedział Gojdź. - Takie kompromitujące metody, nie są godne prezydenta. Jest to kłamstwo, które przypomina sytuację z okresu komuny, kiedy to prasa i telewizja uzależniona od rządu kłamała - dodał polityk.

  Zdaniem Gojdźa, nieprzypadkowy był także termin publikacji. - Sąd nie jest w stanie przed wyborami rozpatrzyć naszego wniosku.

  - Jestem oburzona wykorzystywaniem oficjalnego portalu do gry wyborczej. Strona powinna mieć charakter informujący i promujący gminę, a nie polityczny - stwierdziła Kosenko.

  W liście otwartym do mediów pretendenci zażądali 10 tys na cele charytatywne i pokrycie kosztów procesu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama