Ważne
  Rowerzyści: Urzędnicy zmarnują 12 mln zł na remont...

  Rowerzyści: Urzędnicy zmarnują 12 mln zł na remont Okulickiego

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rowerzyści: Urzędnicy zmarnują 12 mln zł na remont Okulickiego

  ©Bartosz Józefiak

  Aktywiści z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej napisali do urzędników pismo, w którym wytykają im błędy w planach remontu ul. Okulickiego. Ich zdaniem jeżeli projekt zostanie zrealizowany w takiej formie, będzie to koncertowo zmarnowane 12,1 mln zł.
  Rowerzyści: Urzędnicy zmarnują 12 mln zł na remont Okulickiego

  ©Bartosz Józefiak

  Cykliści z WIR-u wytykają urzędnikom m.in., że na jezdni wlotowej do miasta nie zaplanowano żadnych fizycznych ograniczeń prędkości, które zmuszałyby kierowców do zwolnienia. Ich zdaniem elementem spowalniającym ruch powinny być dodatkowe przejścia dla pieszych między Odolanowską a Stoczniową, a także na skrzyżowania z ul. Zatorską (na jego trzecim ramieniu). Zmianie powinna ulec również organizacja ruchu tak, aby jazda chodnikiem na rowerze była dozwolona, a nie obowiązkowa, jak wynika to z dotychczasowego projektu.
  Rowerzyści przekonują, że jeżeli oznakowanie nie ulegnie zmianie, to będzie skrzętnie pielęgnować nawyk jeżdżenia jednośladami po chodniku. Aktywiści z WIR-u zawracają również uwagę, że niepotrzebna jest wycinka drzew na potrzeby powiększenia pętli autobusowej.

  Urzędnicy na razie uspokoją. – Projekt remontu ul. Okulickiego, który znajdował się w dokumentacji przetargowej nie jest obowiązującym. Posłuży on jedynie jako podstawa do stworzenia nowego – informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

  Czytaj także

   Komentarze (117)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adrianek

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   chłopcze odpocznij od tego internetu bo codziennie cie tu pełno, nie masz lekcji do odrobienia żadnych ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Takie same prawa

   Takie same obowiązki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Warto pamiętać, że nasz Adrian nie reprezentuje poziomu przeciętnego rowerzysty - to jest poziom przeciętnego użytkownika dróg. Jest spora szansa, że gdyby takich Adrianów nie było, nie byłoby też...rozwiń całość

   Warto pamiętać, że nasz Adrian nie reprezentuje poziomu przeciętnego rowerzysty - to jest poziom przeciętnego użytkownika dróg. Jest spora szansa, że gdyby takich Adrianów nie było, nie byłoby też konieczności oznaczania pojazdów na drodze znakami identyfikacyjnymi ani wymagania obowiązkowego ubezpieczenia. Tymczasem jest jak jest, rowerzyści to tacy sami, a często ci sami ludzie, co kierowcy. Tyle, że kierowców rowerów nie obowiązuje ani znajomość przepisów, ani oznakowanie pojazdu, ani nawet konieczność zapewnienia sposobu likwidacji skutków spowodowanych przez siebie zdarzeń drogowych, czy chodzi o potrącenie na chodniku, czy zarysowanie samochodu, czy jazdę pod prąd.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Adrianka i Taza

   Cyrograf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Gościu. Codziennie dojeżdżam do pracy rowerem a po żonę, która kończy pracę później ode mnie jeżdżę samochodem. I w samochodzie i na rowerze spędzam tyle samo czasu dziennie.
   Jesteście...rozwiń całość

   Gościu. Codziennie dojeżdżam do pracy rowerem a po żonę, która kończy pracę później ode mnie jeżdżę samochodem. I w samochodzie i na rowerze spędzam tyle samo czasu dziennie.
   Jesteście niewyuczalni. Adrianek nie miał prawa do takiego manewru i tyle. Jeżeli za nim zjechał by samochód na pas do skrętu w prawo i na nieszczęście w jakiś sposób doszło by do potrącenia Adrianka to by byłą jego wina. Tyle w temacie i wbijcie to sobie do główki i nie broń popełnionego wykroczenia.
   Tak, tak właśnie robię Adrianku, jadę za samochodami i stoję za nimi gdy nie mam możliwości ich ominięcia zgodnie z przepisami i ruszam razem z nimi omijając ich stojących w korku jeżeli tylko MOGĘ z zachowaniem przepisów.
   Łyso wam, że tak się naszczekaliście a wyszliście na nierozumiejących przepisów. tak jak ktoś już powiedział tutaj, wy wicie co wam wolno ale nie wiecie czego wam nie wolno.
   Muszą wrócić karty rowerowe i motorowerowe.
   Jak widzę skuter na lewym pasie drogi dwupasmowej jadący 35km/h pokazującego fakofa gdy mijam go prawym pasem to mam ochotę włączyć kamerkę. Na szczęście skutery mają tablice rowery niestety nie i tu jest problem, myślę że taka tablica to nei był by duży koszt i jej umieszczenie pod tylnym światełkiem czy tam odblaskiem.
   Ty się Adrianku pochwaliłeś swoim filmikiem pokazującym kogoś ale i twój brak wiedzy w poruszaniu się wzajemnym aut i rowerzystów więc zamilcz bo się ośmieszasz.
   Taz@ kierowcy zabijają też tych co fatalnie jeżdżą na rowerach i mimo że potrącili śmiertelnie nie byli sprawcami. Nie znam statystyk ale i tacy się zdarzają jak zdarzają się piesi potrąceni z ich winy.
   Ja też nie będę w tym roku wyrozumiały, jeżeli spotkam na drodze przede mną takiego "Adriana" posuwającego pasem do skrętu w prawo po jego lewej stronie tylko po to by ominąć niezgodnie z przepisami samochody stojące w korku to będzie "tromb", zaszczeka lub pokaże fakofa i będzie się rzucał, to na pobocze i awaryjne i jeżeli nie ucieknie to krótka rozmowa, będzie się stawiał to policja a wszystko nagrane na kamerę.
   Tez dałeś ciał z tym niedoukiem, akurat popierasz wykroczenie popełnione z niewiedzy o PoRD i lenistwa i "wszystkomiwolnictwa".
   Taz jesteś gorszy od Adrianka bo on chociaż nie był w swojej wypowiedzi tak gburowaty jak ty, naucz się kultury: "Cyro a co boli Cię że mogę z prawej i z lewej ? Wiesz co będę tak robił jak mi się spodoba a to ty będziesz mi się kłaniał a nie ja Tobie".
   Kultury się naucz a poza tym po takich wpisach jak już zacytowałem dałeś prawdziwe oblicze rowerzystów. Teraz to Adrianek powinien cię delikatnie opierolić byś już nic nie pisał bo ośmieszasz swoich braci szprychowców.
   A jak już powiedziałem sam nim jestem. Jadę autem stoję, jadę rowerem stoję bo nie jestem takim gburem co to myśli, że zakazy są dla aut a dla mnie wszelkie przywileje PoRD-u i jego naginanie. Adrian wiesz już, że źle zrobiłeś w tamtej sytuacji więc ja nie oczekuję od Ciebie przeprosin bo sam nagrałeś kierowców "wyczyny", ale proszę cię jak wrocławianin wrocławianina - "luz w d****". Nie spinaj się bo sam popełniasz błędy.
   Widzę, że ten artykuł będzie tu sporo wisiał. Wczoraj już miał zlecieć ale "gazeta" zauważyła jak sobie skaczemy do gardeł to znów wystawili wyżej.
   Tak więc:
   Adrian: możemy się spotkać na drodze i ponagrywać swoje "wyczyny".
   Taz: kultury człowieku, kultury.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolejna wypowiedź frustrata, a ten ton dyskryminujący brzmiący od pierwszych zdań DARUJ SOBIE

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

   Stań przed lustrem i powiedz sobie nie znam prawa o ruchu drogowym. Jak trzeba to powtórz dwa razy, trzy razy, cztery ....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sam jesteś frustrat

   Me (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   wszyscy to widzą, tylko nie Ty.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adrian to niestety jednak sfrustrowany szprychowiec

   Cyrograf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Niestety, zmieniłem o tobie zdanie. Dobra zamykam okno tego artykułu.
   Zapamiętaj jedno, nie znasz PoRD-u.
   Krzycz dalej i obrażaj, uciekam poczytać inne artykuły.
   Zakładam na yt konto Adriany,...rozwiń całość

   Niestety, zmieniłem o tobie zdanie. Dobra zamykam okno tego artykułu.
   Zapamiętaj jedno, nie znasz PoRD-u.
   Krzycz dalej i obrażaj, uciekam poczytać inne artykuły.
   Zakładam na yt konto Adriany, będę was nagrywał znawcy przepisów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Adrianie, zapytałeś gdzie nakręcasz wojnę - wszędzie tam gdzie za wszelką cenę starasz się udowodnić wyższość ludzi na rowerach względem ludzi w samochodach, jak kierowcy mają zareagować na Twoje...rozwiń całość

   Adrianie, zapytałeś gdzie nakręcasz wojnę - wszędzie tam gdzie za wszelką cenę starasz się udowodnić wyższość ludzi na rowerach względem ludzi w samochodach, jak kierowcy mają zareagować na Twoje słowa? Nie cieszysz się z tego, że będziesz miał nową ścieżkę rowerową - cieszysz się z tego, że ludzie a autach będą mieli gorzej. Owszem, jest bardzo wiele przypadków chamstwa i nieodpowiedzialności na drodze ale robienie z "kierowców samochodów" grupy społecznej jest dziecinne. Każdy z nas ma znajomych poruszających się zarówno jednym jak i drugim, powiedz, czy Twój kolega czy koleżanka która jeździ samochodem też jest jakaś gorsza, sfrustrowana i wręcz głupia, że akurat woli coś innego niż Ty? Podobnie jak Ciebie, nie rozumiem też co przeszkadza ludziom którzy są przeciwnikami jakichkolwiek rozwiązań rowerowych, dziwie się, bo w kręgach moich znajomych nie ma nikogo kto ma takie nastawienie, ale to samo tyczy się rowerzystów - auto chorobą a rower lekarstwem na wszystkie krzywdy świata? Proszę Cię...

   W każdym bądź razie, trzymam za Ciebie i za innych rowerzystów kciuki, nie ma niczego złego w poszerzaniu infrastruktury rowerowej jeżeli to kogoś uszczęśliwi, tylko proszę Cię, zastanów się jeszcze raz nad Twoim hejtem.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie wiem jak się do ciebie zwrócić, bo się nie podpisałeś. Kolego,

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   zanim odpowiem na twój post proponuję ci przejrzenie tej dyskusji od początku. Najdziesz tam wypowiedzi frustratów, które podchodzą pod groźby karalne:

   "Jak cię rozjadę, to samochód ze spadku po...rozwiń całość

   zanim odpowiem na twój post proponuję ci przejrzenie tej dyskusji od początku. Najdziesz tam wypowiedzi frustratów, które podchodzą pod groźby karalne:

   "Jak cię rozjadę, to samochód ze spadku po tobie naprawię. Szkoda mi tylko twoich dzieci, bo nie dość, że stracą ojca (idiotę co prawda, ale zawsze), to jeszcze będą mi musiały zapłacić za naprawę auta."

   "Rowerzyści ja mam was dość !!! Ul. Bora-Komorowskiego jest przedłużeniem ul. Gen. Okulickiego w strone miasta. Jest tam odnowiona jezdnia, jest nowy wydzielony chodnik i droga dla rowerzystów i... dalej jeździcie wąską jezdnią blokując auta. Chyba czas któregoś z was zahaczyć."

   To nie jest dyskusja o tym czy mi się podobają nowe ścieżki rowerowe. Tylko o bezpieczeństwie pojazdu jakim jest rower na wrocławskich drogach. Kierowcy samochodów są grupą społeczną, ale spieranie się tutaj o definicję nie jest moim celem. Nikt z moich kolegów, którzy się poruszają samochodem nie jest gorsza. Grupa frustratów o której tutaj pisze wypowiada się na tym forum. Nie twierdzę, że wszyscy kierowcy są frustratami i nigdzie tego nie napisałem.

   Mnie jako rowerzystę i kierowcę za razem szlak trafia jak widzę dziennie dziesiątki aut jeżdżących na czerwonym trąbiących na mnie gdy jadę rowerem, spychanie mnie z drogi i wskazywanie chodnika. Moje poniższe wypowiedzi maja na celu piętnowanie takich zachowań i to robię, że czasem wkradną się jakieś emocje to przyznaję, ale nic co napisałem nie jest prawdą.

   Moim celem jest też uświadomienie, (może to syzyfowe) co po niektórych kierowców, że przepisy w ostatnich kilku latach się zmieniły i rowerzysta w wielu miejscach ma pierwszeństwo przed samochodem, w co wielu do tej pory nie może uwierzyć.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Ok, masz złe doznania z jazdy rowerem w mieście, rozumiem. Tylko rozładowywanie tego na "grupie kierowców" do niczego nie prowadzi, kogoś nieodpowiedzialnego w ten sposób do niczego nie przekonasz...rozwiń całość

   Ok, masz złe doznania z jazdy rowerem w mieście, rozumiem. Tylko rozładowywanie tego na "grupie kierowców" do niczego nie prowadzi, kogoś nieodpowiedzialnego w ten sposób do niczego nie przekonasz a sam się będziesz denerwował, podobnie jak normalni ludzie którzy przeczytają rzeczy typu "choroba, nadejdzie kres itp". Cytaty które podałeś napisane są przez kretynów, nie pozwól sobie na takie myślenie jak jedziesz rowerem, że każdy kierowca sobie pod nosem szepcze, że Cię rozjedzie itp, bądź lepszy od tego, jak ktoś czegoś nie rozumie, nie wie, nie hejtuj, że nie wie, zrób tak żeby wiedział, może spróbuj zrozumieć dlaczego nie wie. Trzeba też pamiętać, że infrastruktura jest jaka jest (jakby była wystarczająca to by wszyscy na świecie taką mieli), ani to moja ani Twoja wina i pewnych rzeczy pogodzić się nie da, samochody jadące 20km/h za rowerem to też nie rozwiązanie - z dwojga złego lepsze niż niebezpieczne manewry ale tak się po prostu nie da.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adrian idź już spać!

   tk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Adrian idź już spać. Inni też mogą mieć swoje zdanie - tak już teraz jest. Gdybyś był kierowcą samochodu z pewnością byś ludzi pozabijał bo ty masz zawsze rację. Widać że łeb masz, ale wulgarny...rozwiń całość

   Adrian idź już spać. Inni też mogą mieć swoje zdanie - tak już teraz jest. Gdybyś był kierowcą samochodu z pewnością byś ludzi pozabijał bo ty masz zawsze rację. Widać że łeb masz, ale wulgarny jesteś - bo Ci coś nie pasuje i nie po twojej myśli jest.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tk - myślenie godne frustrata

   Adrian czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   Nie wiem czy zauważyłeś - tu toczy się dyskusja na argumenty a nie na to kto czym jeździ. Więc jak myślisz, że nie jestem kierowcą to jesteś w błędzie. Wulgarny jestem gdzie? nie używaj słów,...rozwiń całość

   Nie wiem czy zauważyłeś - tu toczy się dyskusja na argumenty a nie na to kto czym jeździ. Więc jak myślisz, że nie jestem kierowcą to jesteś w błędzie. Wulgarny jestem gdzie? nie używaj słów, których nie rozumiesz. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty masz zawsze racje.

   tk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Przepraszam. Już nie będę. Ty masz tylko rację, ty się tylko znasz na prawie. Nik ci tu już nie podskoczy, bo nie rozumie, bo nie zna prawa, bo ... itp. Jesteś bogiem i wykładnią prawa. To tylko...rozwiń całość

   Przepraszam. Już nie będę. Ty masz tylko rację, ty się tylko znasz na prawie. Nik ci tu już nie podskoczy, bo nie rozumie, bo nie zna prawa, bo ... itp. Jesteś bogiem i wykładnią prawa. To tylko forum... weź głęboki oddech bo to nic nie zmieni.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skoro piszesz, że ja bym "ludzi pozabijał" - to jak się inaczej do ciebie zwrócić jak nie...

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   ... w tonie prześmiewczym. Nie używaj słów, których nie rozumiesz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zimą nie da się jeździć na rowerze?

   czechofil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

   Jednym z najbardziej konsekwentnie powtarzanych przez cyklofobów argumentów przeciwko budowie infrastruktury rowerowej we Wrocławiu jest rzekomo fatalny klimat, który powoduje, że przez sporą część...rozwiń całość

   Jednym z najbardziej konsekwentnie powtarzanych przez cyklofobów argumentów przeciwko budowie infrastruktury rowerowej we Wrocławiu jest rzekomo fatalny klimat, który powoduje, że przez sporą część roku nie da się po naszym mieście jeździć na rowerze - szkoda więc pieniędzy na coś, co będzie używane tylko okresowo. Rekordzista-mitoman, którego wypowiedź na jednym z forów pamiętam, konfabulował coś aż o półrocznym okresie niemożności poruszania się rowerem po Wrocławiu. Chciałbym więc z tego miejsca spytać wszystkich przeciwników ogólnie pojętego ruchu rowerowego, co mają mądrego do powiedzenia dziś, w dniu 26 lutego, kiedy mamy praktycznie wiosnę, warunki do jazdy na rowerze są idealne, zima praktycznie do tej pory jeszcze u nas nie zagościła (przez tych parę dni w styczniu śniegu spadło jak na lekarstwo) i na razie nic nie zapowiada, żeby to się miało zmienić? Co mają nam dziś do powiedzenia malkontenci, którzy namolnie powtarzają, że Wrocław to nie Kopenhaga albo jakiś inny ciepły Amsterdam? Gdzie są ci, którzy twierdzą z powagą na ustach, że u nas zimy srogie prawie jak na Syberii? Gdzie są "specjaliści" od termoizolacji i fizjologii organizmu ludzkiego, którzy notorycznie udowadniają, że na rowerze poniżej 10 st. C jeździć się nie da? Niestety merytorycznych odpowiedzi się nie spodziewam, pewnie znów padnie tu pełno jakichś irracjonalnych głosów (na zasadzie "a u was biją Murzynów") o szaleńcach pędzących na rowerach z zawrotną prędkością, masakrujących pieszych i wypadających znienacka z chodników na jezdnie wprost pod auta - oczywiście notorycznie nieoświetlonych, wulgarnych, niszczących samochody i uciekających z miejsc wypadków przez siebie powodowanych... zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak ktoś jest "przeciwnikiem ruchu rowerowego" to nie wiem co ma do powiedzenia, za to ktoś kto nie chce jeździć na rowerze gdy jest zimno (albo z jakiegokolwiek innego powodu), zapewne powie, że...rozwiń całość

   Jak ktoś jest "przeciwnikiem ruchu rowerowego" to nie wiem co ma do powiedzenia, za to ktoś kto nie chce jeździć na rowerze gdy jest zimno (albo z jakiegokolwiek innego powodu), zapewne powie, że nie chce jeździć na rowerze bo jest zimno i woli samochodem, tramwajem, czy czymkolwiek. Nie rozumiem co taką roszczeniową postawą masz nadzieję osiągnąć.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   filu

   61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   W odpowiedzi na twoje wyznanie - naucz wszystkich jeżdżących rowerami przepisów prawa o ruchu drogowym i nikt nie będzie dyskutował o tym co rowerzyści powinni a czego nie. Jak stojąc na chodniku...rozwiń całość

   W odpowiedzi na twoje wyznanie - naucz wszystkich jeżdżących rowerami przepisów prawa o ruchu drogowym i nikt nie będzie dyskutował o tym co rowerzyści powinni a czego nie. Jak stojąc na chodniku widzę pomykających przez przejścia dla pieszych rowerzystów i rowerzystki, albo uczepionych słupków sygnalizacji świetlnej, bo zejść z roweru im się nie chciało to wszelkie twoje argumenty są nijakie. Nauka nie boli, a wykształcony jest bardziej świadomy swych zachowań. To mówię ja, pieszyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MAM ROWER ZA 4TYŚ ZŁ I UWIELBIAM JAK TYLKO MAM CZAS NA NIM JEŹDZIĆ

   KIEROWCA SAMOCHODU W WOLNYCH CHWILACH ZAPALONY ROWERZYSTA OD 30LAT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 19

   SAMOCHODEM MUSZĘ PRZESTRZEGAĆ PRZEPISY BO MOGĘ WYRZĄDZIĆ WIĘCEJ SZKÓD NO I PRĘDZEJ DOPSTANĘ MANDAT NIŻ NA ROWERZE, ALE JAK TYLKO PRZESIADAM SIĘ NA ROWER TO MAM W D U P I E WSZYSTKIE CZERWONE...rozwiń całość

   SAMOCHODEM MUSZĘ PRZESTRZEGAĆ PRZEPISY BO MOGĘ WYRZĄDZIĆ WIĘCEJ SZKÓD NO I PRĘDZEJ DOPSTANĘ MANDAT NIŻ NA ROWERZE, ALE JAK TYLKO PRZESIADAM SIĘ NA ROWER TO MAM W D U P I E WSZYSTKIE CZERWONE ŚWIATŁA, PASY, I CHODNIKI. KOCHAM SLALOM POMIĘDZY PIESZYMI, NA CZERWONYM NIGDY NIE STOJĘ, WYSTARCZY MI WIĘKSZA PRZERWA MIĘDZY AUTAMI I WIEM, ŻE PRĘDZEJ ZWIEJĘ NIŻ SAMOCHODEM PRZED POLICJĄ. TYLKO 2X DO TEJ PORY DOSTAŁEM MANDAT NA ROWERZE I TO PRZEZ SWOJĄ GŁUPOTĘ BO SIĘ ZATRZYMAŁEM. RAZ JADĄC TUNELEM PRZEZ DWORZE, A DRUGI ZA JAZDĘ NA CZERWONYM PRZEZ PASY DLA PIESZYCH, ALE PUNKCIKÓW ZERO A MANDACIKI TEŻ TYLKO 100ZŁ. nIE PO TO KUPOWAŁEM MOJĄ MERIDKĘ BY JAK PEDAŁ STAĆ W KAMIZELCE ODBLASKOWEJ NA CZERWONYM I JEŹDZIĆ JAK DEBIL PO WYZNACZONYCH ŚCIEŻKACH. DLA MNIE ROWER TO WOLNOŚĆ, A 1 GÓRALA TREKA TO MIAŁEM NA POCZĄTKU LAT 90 JAK U NAS ROMETY JESZCZE JEŻDZIŁY I CHININA Z MAKROzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Słaba manipulacja. Szkoda Panie kierowco, że szerzysz chorobę, która toczy cię od lat.

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Może by tak do lekarza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie idioty

   61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   Kto w naszym kraju ma uprawnienia do jazdy rowerem poparte jakimś testem czy egzaminem? Może zamiast ułatwiać rowerzystom życie nauczmy ich najpierw przepisów ruchu drogowego. Może by WIR się za to...rozwiń całość

   Kto w naszym kraju ma uprawnienia do jazdy rowerem poparte jakimś testem czy egzaminem? Może zamiast ułatwiać rowerzystom życie nauczmy ich najpierw przepisów ruchu drogowego. Może by WIR się za to wziął? No chyba, że te przepisy także i im są obce.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapewniam cię, że rowerzyści mają wiekszą wiedzę o prawie o ruchu drogowym niż kierowcy

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 16

   Np. zrobiłem kiedyś ankietę wśród pracowników firmy w kontekście zielonej strzałki w prawo. 8% przebadanych przeze mnie wiedziało, że należy się zatrzymać. Wśród rowerzystów wiedza ta jest...rozwiń całość

   Np. zrobiłem kiedyś ankietę wśród pracowników firmy w kontekście zielonej strzałki w prawo. 8% przebadanych przeze mnie wiedziało, że należy się zatrzymać. Wśród rowerzystów wiedza ta jest powszechna. nie wiem co jeszcze mam napisać. mam dość szerokie badania na ten temat. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cykliści i wiedza

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Aleś wymyślił, Adrianku! Rowerzyści, a zwłaszcza rowerzystki i dzieciaki na niskim podzwiu mają pojęcie o przepisach ruchu drogowego? Dobry dowcip ...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obserwatorku a twoje dzieciaki wogóle otworzą samochów ?

   Adrian czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

   Po co piszesz bzdury, które nic nie wnoszą do dyskusji?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co nie

   co nie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

   Wśród rowerzystów to powszechna jest wiedza że czerwone światło służy do przejeżdżania przez skrzyżowanie. Jazda ze słuchawkami na uszach też jest na porządku dziennym. Tak że te twoje badania...rozwiń całość

   Wśród rowerzystów to powszechna jest wiedza że czerwone światło służy do przejeżdżania przez skrzyżowanie. Jazda ze słuchawkami na uszach też jest na porządku dziennym. Tak że te twoje badania możesz sobie w pupkę wsadzić. Rowerzyści mają dużą wiedzę jakie prawa im przysługują, o swoich obowiązkach nie wiedzą nic bo są przekonani że są świętymi krowami i mają tylko prawa.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest przpepis, który mówi o tym, ze nie można jeździc ze słuchawkami ?

   Adrain Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

   ??? kolejny wymyślony przepis z kapelusza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to dlaczego tak ostentacyjnie łamią przepisy???

   qweer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   To gorzej o nich świadczy, bo łamià przepisy z premedytacją. I czym się chwalisz???? Jesteś żenujący.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   napisz co i jak widziałeś bo banał o tym, że wszyscy rowerzyści łamią przepisy ....

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   .... obalilismy koło miesiąca temu. Problem w tym, że był tu dziś jeden, który twierdzi, że rower z prawej wyprzedzac nie może i na tej podstawie stwierdził, że łamie przepisy. SMIECH NA SALI

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanko do Świru

   61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   A czemu przejazd rowerem w poprzek drogi nie może być "fizycznym ograniczeniem prędkości". Czy w ten sposób cykliści ze Świru chcą pozbyć się pieszych i kierowców z miasta?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lanie wody

   GrubyRycho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Projekt remontu posłuży jedynie jako podstawa do stworzenia nowego – informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji nie za 12,1 mln. a pewnie za 22,0 mln. Brawo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niektórzy rowerzyści to dzicz na kołach i pedałowaniem zmuszają innych do tolerancji

   Rowerzysta jeszcze nie oszalały (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Niektórzy rowerzyści to chamy ,łobuzy ,cwaniacy a większość ma w dup..e przepisy ruchu drogowego i bezpieczeństwo innych na chodnikach .Tak się rozwydrzyli ,że lekceważą strążników miejskich i...rozwiń całość

   Niektórzy rowerzyści to chamy ,łobuzy ,cwaniacy a większość ma w dup..e przepisy ruchu drogowego i bezpieczeństwo innych na chodnikach .Tak się rozwydrzyli ,że lekceważą strążników miejskich i policje bo przy nich jeżdżą jak chcą łamiąc przepisy lub mkną jak oszalali . Struże prawa boją się w ramach choćby prewencji zbytnio ingerować i zatrzymywać źle jadących na rowerach i upierdliwie jadących na czerwonych światłach dlatego prewencje są rachityczne . Dlatego rachityczne czy z przymrużeniem oczu aby nie narazić się lobby rowerowemu i pomówieniu ,że są dyskryminowani . A przecież chodzi także o bezpieczeństwo rowerzystów nawet jak oni rowerem nie zabiją to są zmorą i utrapieniem innych użytkowników drogi i chodnika zmuszając do zachowań naruszających ich bezpieczeństwo .Kierowca omijający źle jadącego rowerzystę lub nagle wyskakującego przed samochód może nagle ominąć go ale zderzając się z innym samochodem ,słupem ,wiatą czy potracając innego pieszego czy rowerzystę . Wiadomo - ,że nic tak nie rozuchwala jak brak pouczenia lub kary ze strony tych co powinni to robić prawnie .Rowerzysta chce być ważny ,ma wolność i prawo ale do czego -do własnej głupoty i żądania traktowania jego jako świętą krowę oraz do ignorancji innych . Gdy pieszy przez nieuwagę lub z powodu omijania innych pieszych znajdzie się na drodze rowerowej to może być wyzwany ,opluty,uderzony rowerem ale rowerzyści chcą jeździć na wąskich chodnikach i wszyscy mają być cicho i odskakiwać .Urzędnicy z magistratu boją się lobby rowerowego i spełniają ich wszelkie zachcianki nawet jak są kontrowersyjne i naruszające samopoczucie innych . To co się dzieję na ulicach i chodnikach to jest dzicz na rowerach a rynek jest nie mal rozjeżdżany rowerami z każdej strony trzeba mieć oczy i z tyłu głowy też a dzieci trzymać na smyczy .Na szczęście są jeszcze dobrzy rowerzyści którzy nie dają się szałowi jeżdżenia za wszelką cenę i jeżdżą poprawnie dając przykład kultury i przewidywania w czasie jazdy . Sam jeżdżę rowerem i wstydzę się za innych rowerzystów i przez tych złych ,agresywnych jestem źle postrzegany jako rowerzysta czując się niekiedy intruzem .Dlatego zamiast żądać dajcie przykład przestrzegania przepisów i kultury jazdy rowerem po mieście a nie żądajcie tylko od kierwców czy pieszych tego co sami lekceważycie na codzień . zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejny psedukierowca podający się za rowerzystę? Lepiej ci?

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 14

   "a większość ma w dup..e przepisy ruchu drogowego" obserwacja własna czy może jakaś szersza statystyka? A może stojąc w korku minęło cię kliku rowerzystów i piana pociekła po drążku zmiany biegów?...rozwiń całość

   "a większość ma w dup..e przepisy ruchu drogowego" obserwacja własna czy może jakaś szersza statystyka? A może stojąc w korku minęło cię kliku rowerzystów i piana pociekła po drążku zmiany biegów?

   " lekceważą strążników miejskich i policje" znasz przypadki zgłoś się na policję. Nie pozwól, by łamiący przepisy rowerzysta zagrażał życiu i zdrowiu innych - kabaret.

   Rowerzysta w tym mieście chce tylko, aby uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali prawa o ruchu drogowym. Masz metr do wyprzedzenia rowerzysty wyprzedzaj, nie masz to zachowaj odstęp i jedź grzecznie za rowerem, tak jakbyś jechał za samochodem. Dla wielu to niewyobrażalne.

   Twój post to stek bzdur i kłamstw. No ale internet to wolność każdy może coś skrobnąć.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cykliści

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   Tak, mam jechać za rowerem, który jedzie 20 na godzinę, gdy przepisy zezwalają na 40 km/h. Jest to kompletnie głupie ...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeżeli nie możesz go wyprzedzić zgodnie z przepisami to masz za nim jechać!!!

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Widzisz jak ciężko ci jest to zrozumieć!!! Nie ja to wymyśliłem TAKIE JEST PRAWO a znków nakazujących jechać 40km/h w mieście NIE MA. Są za to znaki ograniczające prędkość DO 40km/h tak dla...rozwiń całość

   Widzisz jak ciężko ci jest to zrozumieć!!! Nie ja to wymyśliłem TAKIE JEST PRAWO a znków nakazujących jechać 40km/h w mieście NIE MA. Są za to znaki ograniczające prędkość DO 40km/h tak dla ścisłości - obserwatorku. Ze to jest głupie to nie mi to osądzać. Chadzisz na wybory? No to wybieraj tych co to zmienią, ale puki taki przepis obowiązuje - NOGA z GAZU - obserwatorku.

   Jeszcze jedno naucz się odróżniać, prawo od ruchu drogowym od osobistego poczucia jak powinno być. Bo jak widzisz wyżej udowodniłem ci że masz nikłe pojęcie o jeździe po mieście jak większość twoich kamratów. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cykliści i przepisy

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Właśnie, żeby uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali przepisy - w tym przede wszystkim rowerzyści, Adrianku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gość

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Jak ktoś ma na nazwisko Czubajs to trudno z nim w polemikę wchodzić.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak ktoś się nie potrafi przedstawić to się go nawet nie wpuszcza na posesję.

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   pozdrawiam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie bajeruj

   qwer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Przejeżdżanie na przejściach dla pieszych? Mam ci podać przykłady? Zapraszam na powstańców śląskich koło salonu parku południowego.
   zgłosić policji? I co powiesz? Rowerzysta na zielonym rowerze?...rozwiń całość

   Przejeżdżanie na przejściach dla pieszych? Mam ci podać przykłady? Zapraszam na powstańców śląskich koło salonu parku południowego.
   zgłosić policji? I co powiesz? Rowerzysta na zielonym rowerze? Nie pajacuj synek i nie opowiadaj bajek. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No własnie sam doszedłes do wniosku, że to jest bez sensu.

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   teraz pomyśl, że kierowca przejeżdża przez to skrzyżowanie na czerwonym i idzie twoje dziecko ? Zgłosisz czy nie? Znasz jakiś przypadek że rower potrącił pieszego ze skutkiem śmiertelnym, albo...rozwiń całość

   teraz pomyśl, że kierowca przejeżdża przez to skrzyżowanie na czerwonym i idzie twoje dziecko ? Zgłosisz czy nie? Znasz jakiś przypadek że rower potrącił pieszego ze skutkiem śmiertelnym, albo jakimś ubytku zdrowia? Ile tego jest w porównaniu do wypadków, którzy popełniaja kierowcy? Masz porównanie. Mierz wykorczenia odpowiednią miarą. tylko tyle.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Ty się sam wyłożyłeś.

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Takie są przepisy więc sam naucz się odróżniać prawo o ruchu drogowym od osobistego poczucia jak powinno być.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Większość rowerzystów ma przepisy w d****

   61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Jako pieszy obserwuję na ulicach, chodnikach, praktycznie wszędzie zachowania niezgodne z przepisami prawa o ruchu drogowym. Czy za każdym razem mam robić dokumentację do wyczynów rowerzystów? Czy...rozwiń całość

   Jako pieszy obserwuję na ulicach, chodnikach, praktycznie wszędzie zachowania niezgodne z przepisami prawa o ruchu drogowym. Czy za każdym razem mam robić dokumentację do wyczynów rowerzystów? Czy mam uświadamiać co jest wśrodku tej uroczej ustawy? Dlatego Adrianie wyluzuj, steki dają w restauracji.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TEŻ MAM W D****. NIE PO TO MAM ROWER BY STAĆ Z BYDŁEM NA CZERWONYM

   35LATEK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   JESZCZE NIKOMU KRZYWDY PRZEZ 30 LAT JEŻDŻENIA ROWEREM NIE ZROBIŁEM

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   61 napiszę ci tylko miej miarę :) Jesteś inteligentny czy nie?

   Adrain Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Jeżeli wg ciebie sytuacją, która widziałeś z udziałem kierowcy zagrażała życiu lub zdrowiu innych to powiadom policje. TO JEST TWÓJ PSI OBOWIĄZEK JAKO MIESZKAŃCA TEGO MIASTA. Miej miarę i zmierz...rozwiń całość

   Jeżeli wg ciebie sytuacją, która widziałeś z udziałem kierowcy zagrażała życiu lub zdrowiu innych to powiadom policje. TO JEST TWÓJ PSI OBOWIĄZEK JAKO MIESZKAŃCA TEGO MIASTA. Miej miarę i zmierz nią dwa zdarzenia przejazd roweru po pasach i przejazd samochodu na czerwonym świetle. Cóż więcej.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adrain

   gada z sensem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   A, dobrze mówisz. Każde wykroczenie popełniane przez rowerzystę należy natychmiast zgłaszać. W celu umożliwienia realizacji obywatelskiego obowiązku każdemu obywatelowi, rowery muszą zostać...rozwiń całość

   A, dobrze mówisz. Każde wykroczenie popełniane przez rowerzystę należy natychmiast zgłaszać. W celu umożliwienia realizacji obywatelskiego obowiązku każdemu obywatelowi, rowery muszą zostać wyposażone w tablice identyfikacyjne.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pomijam już fakt, że nie umiesz czytać.

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Nigdzie nie napisałem, że każde..... szkoda ciebie i twojej sytuacji społecznej


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ewidencjonować rowerzystów

   im szybciej tym lepiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Adrain, skończ już, wstydu oszczędź. Jak rowerzyści będą się zachowywać jak w Amsterdamie, to będzie ich można puszczać samopas na ulicę, ale daleko do tego. A ataki ad personam zostaw sobie na...rozwiń całość

   Adrain, skończ już, wstydu oszczędź. Jak rowerzyści będą się zachowywać jak w Amsterdamie, to będzie ich można puszczać samopas na ulicę, ale daleko do tego. A ataki ad personam zostaw sobie na rozmowy z kolegami rowerzystami, dogadacie się.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No kolejny złoty pomysł - tablice :) nie ma tego w europie.

   Adrian Czubajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Mierzysz innych swoją miarą. Musisz mieć tablice, bo jak ci ktoś coś zarzuci wykroczenia to się nie przyznasz, mimo, że wiesz, że to twoja wina. typowy kierowca z zaawansowanym stadium frustracji....rozwiń całość

   Mierzysz innych swoją miarą. Musisz mieć tablice, bo jak ci ktoś coś zarzuci wykroczenia to się nie przyznasz, mimo, że wiesz, że to twoja wina. typowy kierowca z zaawansowanym stadium frustracji. Te wszystkie kamery systemy monitorujące to właśnie po ta aby łapać takich frustratów jak ty.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo