Deptak, fontanna i zieleń

  Deptak, fontanna i zieleń

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trwa rozruch nowej fontanny, która stanęła w pobliżu pl. Grunwaldzkiego i domu studenckiego Dwudziestolatka.
  Szesnaście wodotrysków, wyskakujących z chodnika na wysokość czterech metrów, jest po zmroku efektownie podświetlanych. Fontanna to jeden z elementów nowego wystroju północnej części osi Grunwaldzkiej pomiędzy akademikiem Dwudziestolatka a domami studenckimi Kredka i Ołówek. Oprócz fontanny znalazły się tam deptak i ścieżka rowerowa, pasy zieleni z platanami, nowoczesne latarnie i ławki.

  - Roboty budowlane potrwają w tym miejscu do końca września - zapewnia Mieczysław Popławski, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. - Będziemy gotowi przed przyjazdem studentów.
  Popławski tłumaczy, że od października będzie już można przejść lub przejechać na rowerze wzdłuż całego odcinka od pl. Grunwaldzkiego aż po remontowany most Szczytnicki.
  - Z zastrzeżeniem, że fragment pomiędzy samym mostem a akademikami Kredka i Ołówek nie będzie remontowany, zanim nie skończą się prace przy moście Szczytnickim - tłumaczy dyrektor ZZM.

  Samo zagospodarowanie terenu osi Grunwaldzkiej pomiędzy ulicami Piastowską i Grunwaldzką kosztowało miasto blisko 6 milionów złotych.
  - Dobrze, że ktoś w końcu pomyślał, żeby zlikwidować tę betonową pustynię i okropny chodnik, który znajdował się tutaj wcześniej - komentuje Przemysław Kulik, student z Wrocławia. - Nareszcie będzie można w przerwach pomiędzy zajęciami na uczelni wyjść na zewnątrz i odpocząć w miłym otoczeniu - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama