Tadeusz Pawłowski, nowy trener Śląska: To nie wygląda...

  Tadeusz Pawłowski, nowy trener Śląska: To nie wygląda najlepiej, przede mną duże wyzwanie (ROZMOWA)

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tadeusz Pawłowski, nowy trener Śląska: To nie wygląda najlepiej, przede mną duże wyzwanie (ROZMOWA)

  ©fot. slaskwroclaw.pl

  Śląsk pod moją batutą ma się stać drużyną, z której wszyscy będą dumni - mówi nam w pierwszym wywiadzie nowy trener Śląska Wrocław, Tadeusz Pawłowski. - Czeka nas jednak dużo pracy, bo na razie nie wygląda to najlepiej. Sytuacja staje się coraz trudniejsza, dopóki są jednak szanse na pierwszą ósemkę, to trzeba robić wszystko, aby iść w tym kierunku - dodaje nowy szkoleniowiec.
  Tadeusz Pawłowski, nowy trener Śląska: To nie wygląda najlepiej, przede mną duże wyzwanie (ROZMOWA)

  ©fot. slaskwroclaw.pl

  Tadeusz Pawłowski, czyli już nowy trener Śląska Wrocław - prawda? Cieszy się Pan, że wraca na stare śmieci?
  Tadeusz Pawłowski: (śmiech)
  Przede mną duże wyzwanie. Jestem bardzo zadowolony, że mogę tu pracować. Cel, jaki stawiam sobie na najbliższe miesiące, to aby Śląsk pod moją batutą stał się drużyną, z której wszyscy będą dumni. Czeka nas jednak dużo pracy, bo na razie nie wygląda to najlepiej. Sytuacja staje się coraz trudniejsza, dopóki są jednak szanse na pierwszą ósemkę, to trzeba robić wszystko, aby iść w tym kierunku. Dla mnie jednak teraz będzie najważniejszy najbliższy mecz.

  To prawda, że od dłuższego czasu był Pan w kontakcie z działaczami Śląska i miał pomóc w budowie czy reformie akademii piłkarskiej?
  Tadeusz Pawłowski:
  Faktycznie - prowadziliśmy luźne rozmowy, a ja też od czasu do czasu bywałem na Oporowskiej. Mówiliśmy o tym, że chcielibyśmy stworzyć akademię piłkarską, która czerpałaby filozofię z najlepszych zachodnich klubów. Mam w tym kierunku spore doświadczenie. Nie były to jednak wiążące negocjacje. No a teraz wyszło, tak jak wyszło... (śmiech). Wszystko działo się w niedzielę w nocy. Dla mnie to zaszczyt prowadzić taką drużynę jak Śląsk. Nie będę się wstydził pokazać na meczu juniorów czy rezerw. Chciałbym tak jak Alex Ferguson znać każdego zawodnika w klubie. Żeby oni czuli więź i mieli świadomość, że cały czas ktoś na nich patrzy. Moim zdaniem tak powinno wyglądać całe szkolenie.

  Pana atutem jest to, że jest Pan jedną z legend klubu. Zarzucają Panu jednak, że ostatnio nie pracował z seniorskimi drużynami.
  Tadeusz Pawłowski:
  Ja uważam, że to mój plus, bo dzięki temu dużą wagę przykładam do niuansów. To mi bardzo pomoże. Zresztą z seniorami też pracowałem, a nawet wielcy trenerzy - Mourinho, van Gaal, Hitzfeld - zaczynali od pracy z młodzieżą. Dla mnie taki zarzut, jest trochę szukaniem dziury w całym. To jest tak: jeśli ktoś chce osiągnąć jakiś cel, to znajdzie do niego drogę; jeśli nie, to znajdzie się też przyczyny, by zadania nie wykonać.

  Tadeusz Pawłowski w Śląsku, to lepsze czasy dla wrocławskiej młodzieży?
  Tadeusz Pawłowski:
  Tak. Chciałbym stawiać na nich jednak progresywnie. Nie wprowadza się młodych zawodników tak jak w sparingu z Hradcem Kralove, kilku na raz. Trzeba dawać im szanse jeden po drugim. Szkoda, że nie wykorzystano tych trzech tłustych lat w Śląsku, kiedy młodzi zawodnicy mogli być wpuszczani bez obawy. Teraz jest presja, nie będzie łatwo wprowadzać nastolatków hurtowo. Będę im jednak dużo pomagał. Na początku chciałbym jednak poprosić o cierpliwość, bo nie można wszystkiego zmienić jednym meczem.

  Zdaje Pan sobie jednak sprawę, że w Śląsku pieniędzy na młodzież wiele nie ma?
  Tadeusz Pawłowski:
  A ja uważam, że skoro są pieniądze na pierwszą drużynę, to tym bardziej nie powinno być problemów z finansowaniem młodzieży. Wszyscy we Wrocławiu docenią pracę z juniorskimi drużynami.

  Paweł Barylski zostaje jako II trener?
  Tadeusz Pawłowski:
  Myślę, że tak. Mam nadzieję, że mi dużo pomoże. Znam chłopaków pracujących w sztabie, są młodzi, ale już doświadczeni.

  Jak długi będzie pana kontrakt?
  Tadeusz Pawłowski:
  Trenera rozlicza się za wyniki. Może zatem pracować albo 10 lat, albo trzy miesiące. No i tak się umówiliśmy, że możemy wymówić umowę w ciągu trzech miesięcy. Ja niczego nie tracę, bo we Wrocławiu wciąż mam mieszkanie. Najważniejsze, żeby obie strony były zadowolone (Pawłowski ostatecznie podpisał umowę na 1,5 roku - przyp. JG).

  >

  Czytaj także

   Komentarze (68)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kibic

   kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Hej,
   Kupował może ktoś z was konto PlayStation Plus przez sedoc ? Dzięki stronie możemy kupić konto nie mając karty kredytowej, fajne rozwiązanie bo ostatnio straciłem pieniądze jak mi samo...rozwiń całość

   Hej,
   Kupował może ktoś z was konto PlayStation Plus przez sedoc ? Dzięki stronie możemy kupić konto nie mając karty kredytowej, fajne rozwiązanie bo ostatnio straciłem pieniądze jak mi samo przedłużyło konto bez mojej wiedzy… A tak idę do Kolportera i kupuję kod który później wymieniam na konto. Kasa ta sama a nie trzeba karty kredytowej specjalnie zakładać.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nowy trener

   treyo66 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Jestem zdania, że jeżeli Fornalik poradził sobie w Ruchu to dlaczego Pawłowski nie może poradzić sobie w Śląsku?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O czym wy mówicie?

   o (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Trener mówi, że nie wygląda dobrze? To jak Śląsk wyglądał po jego pracy tutaj ostatnio? O co tu chodzi? Dlaczego? WHY??????? Nie ma innych trenerów na świecie? Jak tłusty jest kontrakt? Ile...rozwiń całość

   Trener mówi, że nie wygląda dobrze? To jak Śląsk wyglądał po jego pracy tutaj ostatnio? O co tu chodzi? Dlaczego? WHY??????? Nie ma innych trenerów na świecie? Jak tłusty jest kontrakt? Ile milionów za zwolnienie przed czasem, co niechybnie nastąpi za kilka miesięcy? Przypominam, że Ślask należy w większości do miasta. Takie info powinny być dostępne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pod władzami dwuleworęcznych piłkarze zaczęli się potykac o swe dwie lewe nogi...

   miro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Standard, absolutny, przewidywalny standard - do czego banda Dupkiewicza przyłoży swe rączki - upadek, skandal, procesy, kłótnie i straty finansowe GOTOWE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak to?

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 14

   A to jeszcze nie rozwiązali tej drużyny?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   My juz mamy mistrza swiata

   pio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Trzy tluste lata wszystkie meczew Polsat i co i jajco zero marketingu zero nowych sponsorow zero mody na bycie ze Slaskiem nic nic i jeszcze raz nic urzedasy siedza wpiepszaja czekoladki ot taki...rozwiń całość

   Trzy tluste lata wszystkie meczew Polsat i co i jajco zero marketingu zero nowych sponsorow zero mody na bycie ze Slaskiem nic nic i jeszcze raz nic urzedasy siedza wpiepszaja czekoladki ot taki cieplu kur,,,,dolek sobie z klubu zrobili ...super robota za gruby szmal nic nie robic i kasowac ....to jak sekretarze parti ....tylko matol wie ze zaden klient nie kupi bublowatego towaru a takim towarem jest mecz kto przyjdzie na gow... widowisko do teatru kto ? kto wyda kase na pilkarskie disco polo ... niby landia niby klub niby zarzad niby pilkarze a teraz niby trener ... no to i bedzie niby frakwencja na stadionie ....ale jest opcja zawsze mozna ludzi wyciac z gazety ladnie bedzie w tv wygladaczwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   123 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Pan Pawłowski jest pełen optymizmu, ja już mniej...Rozumiem, że dostał wielki awans zawodowy, coś jak ze stażysty na dyrektora. Będzie się dużo uczył...tylko, że egzamin tuż, tuż...Zdąży?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie do (kilku) zawodników

   Ciekawe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22

   Jak się czuje piłkarz, któremu "udało" się zwolnić już trzeciego trenera : Tarasiewicza, Lenczyka, Levego ?.
   Macie odwagę na szczerą odpowiedz ?.
   Ciekawe, że trenerzy odchodzą i mają osiągnięcia...rozwiń całość

   Jak się czuje piłkarz, któremu "udało" się zwolnić już trzeciego trenera : Tarasiewicza, Lenczyka, Levego ?.
   Macie odwagę na szczerą odpowiedz ?.
   Ciekawe, że trenerzy odchodzą i mają osiągnięcia w innych klubach, a niektórzy zawodnicy Śląska trwają dalej, choć drużyna spada coraz niżej.
   A może należy wymienić nieudolnych kopaczy, a nie trenarów ? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo!

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Z Levym powinni odejść boiskowi człapacze Grodzicki, Gavish a reszta na czele z Milą zap...ć !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wks.....

   kenez (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Grodzicki to twór Lenczyka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zadałbym inne pytanie

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Jak się czuje piłkarz, który bierze kasę z mojej krwawicy (chcąc, nie chcąc muszę płacić podatki na ten klub) i odstawia taką popierdułkę?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   he

   tax-rabarbar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   @ja
   jak się czuje taki piłkarz? Zapewne bardzo dobrze.... A na pewno lepiej niż Ty.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stara prawda...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

   To że herbata nie robi się słodsza tylko od mieszania wiedzą wszyscy poza zarządem Śląska. Ale za to teraz mamy we Wrocławiu zgrabny tercet, prawie egzotyczny :marni kopacze+marny terner+marny...rozwiń całość

   To że herbata nie robi się słodsza tylko od mieszania wiedzą wszyscy poza zarządem Śląska. Ale za to teraz mamy we Wrocławiu zgrabny tercet, prawie egzotyczny :marni kopacze+marny terner+marny zarząd klubu. Wynik tego też marny co widać po miejscu Śląska w tabeli. Wszystko marne oprócz kasy jaką te miernoty dostają...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   terner

   tina? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Marny tekst

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie do Zarządu Śląska

   Dutkiewicz musi odejść (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

   Dlaczego drużyna została wzmocniona dopiero po zgrupowaniach, kiedy nie miała już szans na zgranie ?
   Dlaczego trener Levy nie dostał szansy zagrać meczu z nowymi zawodnikami ?.
   Dlaczego nowy...rozwiń całość

   Dlaczego drużyna została wzmocniona dopiero po zgrupowaniach, kiedy nie miała już szans na zgranie ?
   Dlaczego trener Levy nie dostał szansy zagrać meczu z nowymi zawodnikami ?.
   Dlaczego nowy "trener" nie pojawił się we Wrocławiu w niedzielę i nie rozpoczął pracy od poniedziału ?.
   Kto usiądzie na ławce trenerskiej Śląska w niedzielnym meczu, skoro nowy "trener" na pojawić się we Wrocławiu we wtorek, spotkac z drużyną w środę, a w piątek trzeba już wyjeżdzać do Krakowa - gdzie jest czas na trening ?.
   Czy po przegranym meczu w Krakowie cały Zarząd i Dutkiewicz podadzą się do dymisji ?.
   Kiedy nowi "Inwestorzy" dokapitalizują klub i spłacą zadłużenie ? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   to proste, Dutkiewicz dowiedział się o kolejnej kompromitacji na boisku, wysłał SMSa Patalasowi, ten Żelemowi, a Żelem w nocy w niedzieli na poniedziałek do Pawłowskiego, i jest nowy treneer!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama