PK
Danny Gibson przebywał na parkiecie tylko cztery minuty, po czym doznał kontuzji. Pierwsza diagnoza? Zerwane ścięgno Achillesa Paweł Relikowski
Mecze z udziałem dwóch dolnośląskich drużyn otworzyły 19. kolejkę ekstraklasy. Śląsk przegrał na wyjeździe z Asseco Gdynia. PGE Turów wygrał we własnej hali z Rosą Radom.

Fatalne wieści dla kibiców z Wrocławia. Śląsk przegrał 52:64 arcyważny w kontekście walki o górną "szóstkę" mecz z Asseco Gdynia. Na domiar nieszczęść groźnej kontuzji nabawił się Danny Gibson, jeden z liderów zespołów. Jeszcze w trakcie meczu na klubowym Facebooku poinformowano, że Amerykanin prawdopodobnie zerwał ścięgno Achillesa.

Tymczasem kolejne zwycięstwo zainkasował PGE Turów. Zgorzelczanie wygrali z Rosą tylko 68:65. Tylko, bo po pierwszej kwarcie miejscowi prowadzili aż 26:8.

W weekend dokończenie kolejki. Najciekawiej powinno być w Sopocie. Trefl będzie tam podejmował Czarnych Słupsk.
Tauron Basket Liga

Asseco Gdynia - Śląsk Wrocław 64:52 (18:9, 18:14, 15:15, 13:14)
Asseco:
Walton 25, Szczotka 11 (1), Kowalczyk 8 (2), Seweryn 7 (2), Dmitriew 5, Szymański 4, Matczak 2, Galdikas 2, Żołnierewicz 0.
Śląsk: Johnson 10 (3), Hyży 10, Skibniewski 8 (2), Gibson 5 (1), Kikowski 5 (1), Malesević 4, Gabiński 4, Miller 4, Sulima 1, Parzeński 1, Mroczek-Truskowski 0.

PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 68:65 (26:8, 16:15, 11:24, 15:18)
PGE Turów:
T. Taylor 16 (3), Kulig 14 (1), Prince 12, Karolak 14 (2), Dylewicz 5 (1), M. Taylor 3 (1), Zigenarović 3, Krestinin 1, Stelmach 0.
Rosa: Majewski 16 (4), Dłoniak 15 (2), Lucious 13 (2), Archibeque 10, Witka 9 (2), Łączyński 2, Adams 0, Jeszke 0, Zalewski 0, Radke 0.

Materiał oryginalny: Koszykówka: Śląsk przegrał w Gdyni, stracił Gibsona i chyba musi zapomnieć o "szóstce" - Gazeta Wrocławska