Atrakcyjny żołnierz

  Atrakcyjny żołnierz

  Edyta Golisz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wojsko kusi młodych ludzi kolorowymi billboardami.
  Na jednym z nich ładna blondynka uśmiecha się zalotnie do trzech wojskowych. Obok hasło: "Zawód żołnierz zawsze atrakcyjny". W telewizji, w bloku reklamowym, od kilku dni leci sympatyczny spot, zachęcający do służby.

  - Na taki krok Wojsko Polskie zdecydowało się po raz pierwszy w historii - mówi Michał Ułazowski z Ministerstwa Obrony Narodowej. - Billboardy zrobił nam Andrzej Pągowski. W całym kraju wisi ich ponad dwa tysiące - dodaje.
  Reklamowa kampania wojska zaskakuje pozytywnie fachowców.
  - Jest naprawdę dobrze zrobiona - komentuje prof. Dariusz Doliński, psycholog społeczny. - Widać, że była wzorowana na tym, co robi armia amerykańska.

  W tym roku odbędzie się ostatni nabór do służby zasadniczej. Następnych nie będzie, bo od 2010 roku armia ma być zawodowa. Tylko dla tych, którzy chcą. A chce ich coraz więcej.
  - Mój syn Marek zaraz po wojsku wyjechał do Londynu. Ale funt potaniał, syn tęskni. Zdecydował się, że wróci i zaciągnie się do armii - mówi Anna Bik z Chojnowa. - Będzie miał stałą pensję, mieszkanie, dobry start.

  Sebastian Radziewicz z Chełma, który służy obecnie we Wrocławiu, żołnierzem chciał być od dziecka. Do WKU zgłosił się jako ochotnik, w tajemnicy przed rodzicami.
  - Tak jak kapłan ma powołanie, tak ja wiem, że chcę służyć - wyjaśnia Radziewicz. Zostanie w wojsku na stałe. Nie bez znaczenia są oferowane przez armię warunki: mieszkanie, stała praca. Na początek dla szeregowego - ok. 1700 zł na rękę. To kusi młodych ludzi.

  - W tym roku mieliśmy 200 miejsc i 400 kandydatów - podkreśla sierż. Marek Nowakowski ze Szkoły Podoficerskiej w Koszalinie, gdzie uczą się także Dolnoślązacy.

  Współpraca: JD

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama