Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Galatasaray pokazał klasę w Polkowicach. CCC nie miało szans

PK
Przez tureckie zasieki przebija się Walerija Musina
Przez tureckie zasieki przebija się Walerija Musina Piotr Krzyżanowski
Wysoką porażką z Galatasarayem Stambuł koszykarki CCC Polkowice zakończyły grupowe zmagania w Eurolidze. Mimo to, nasze panie raczej będą grać dalej.

Porażki mistrzyń Polski nie można traktować w kategorii wielkiej klęski czy niespodzianki. Galatasaray był faworytem i na parkiecie w Polkowicach udowodnił, że na tę chwilę jest zespołem znacznie lepszym od CCC.

Zaczęło się od szybkiego 7:0 dla Turczynek. To ustawiło kolejne minuty rywalizacji. "Galata" miała pełną kontrolę nad tym, co się dzieje, choć na początku drugiej kwarty, po punktach Tei Oblak CCC przegrywało tylko 17:19. Cóż z tego, skoro od tego momentu przyjezdne zaliczyły serial punktowy 11:2 na swoją korzyść. Duża w tym zasługa Shavonte Zellous, która raz za razem dziurawiła polkowicki kosz.

Do przerwy Galatasaray prowadził 35:22, ale po zmianie stron nie zamierzał spuszczać z tonu. Trzecią kwartę koszykarki ze Stambułu wygrały 20:11 i było w zasadzie po herbacie.

Co teraz? CCC zakończyło grupową rywalizację z 16 punktami. W tabeli zajmuje piąte, ostatnie premiowane awansem, miejsce. WBC Novi Zagrzeb polkowiczanek na pewno nie przeskoczy. Może tego dokonać Kibirkstis-Vici Wilno, ale musiałby wygrać dwa pozostałe mecze. To środowe z ZVVZ USK Praga rozpocznie się o godz. 20.30. Za tydzień Litwinki jadą do Stambułu i wielkich szans na zwycięstwo im nie dajemy.

W meczu grupy B Wisła Can-Pack Kraków przegrała na wyjeździe z rosyjską Nadieżdą Orenburg 53:74. Mimo to koszykarki "Białej Gwiazdy" zagrają w drugiej rundzie. Awans zapewniły sobie już wcześniej. Wicemistrzynie Polski mają teraz sześć zwycięstw i pięć porażek.

CCC Polkowice - Galatasaray Stambuł 45:70 (13:19, 9:16, 11:20, 12:15)