Soczi 2014. Zbigniew Bródka mistrzem olimpijskim na 1500 m! [ZDJĘCIA]

red
Zbigniew Bródka mistrzem olimpijskim
Zbigniew Bródka mistrzem olimpijskim fot. Paweł Relikowski
Zbigniew Bródka mistrzem olimpijskim w Soczi 2014! Polak wygrał bieg na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim o trzy tysięczne (!) sekundy. Srebrny medal wywalczył Holender Koen Verweij, a brąz przypadł Denny'emu Morrisonowi z Kanady.

Jan Szymański (LKS Poroniec Poronin) zajął 15. miejsce, a jego kolega klubowy Konrad Niedźwiedzki 20.

To trzeci złoty medal Polaków w Soczi - wcześniej mistrzem olimpijskim na normalnej skoczni został Kamil Stoch (WKS Zakopane), a najlepsza w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną była Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice).

Polacy mają w sobotę szansę na powiększenie dorobku medalowego w wieczornym konkursie skoków na dużym obiekcie.

Materiał oryginalny: Soczi 2014. Zbigniew Bródka mistrzem olimpijskim na 1500 m! [ZDJĘCIA] - Gazeta Wrocławska