Ferie 2014. Jaka będzie pogoda i o czym musimy pamiętać?

  Ferie 2014. Jaka będzie pogoda i o czym musimy pamiętać?

  Agata Wojciechowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od soboty uczniowie mają już ferie zimowe. Niestety, są nikłe szanse, aby we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku spadł śnieg. - W środę prawdopodobne będą niewielkie opady deszczu, który na Przedgórzu Sudeckim może przejść w śnieg - mówi dyżurny synoptyk IMiGW Aleksandra Truchan.
  Dzieci we Wrocławiu nie mogą liczyć na śnieg. Może delikatnie poprószyć w środę, ale przez dodatnią temperaturę stopnieje

  Dzieci we Wrocławiu nie mogą liczyć na śnieg. Może delikatnie poprószyć w środę, ale przez dodatnią temperaturę stopnieje ©fot. Tomasz Hołod

  Będzie ciepło. W przyszłym tygodniu synoptycy przewidują od 6 do 9 stopni na plusie na nizinach i o 3 stopnie mniej na Przedgórzu Sudeckim. W nocy temperatura może spaść poniżej zera.

  Naturalny śnieg leży tylko na Śnieżce. Wczoraj pokrywa śnieżna miała 40 centymetrów. Poza dośnieżanymi trasami w Jakuszycach leżało tylko sześć centymetrów. By zakosztować białego szaleństwa, trzeba będzie wybrać się na sztucznie dośnieżane stoki.

  Czego można się spodziewać podróżując na ferie? Kierowcy muszą się liczyć w nocy nie tylko ze śliską nawierzchnią spowodowaną ujemnymi temperaturami, ale również skutkami remontów dróg. Na drogach wojewódzkich z powodu budowy obwodnicy Kłodzka, utrudnienia można napotkać w Ząbkowicach Śląskich, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 i ul. Kamiennej. Jezdnia została tam zwężona. Z kolei na drodze krajowej nr 384 między Dzierżoniowem a Łagiewnikami ograniczono prędkość do 40 km/godz.

  Szczególnie niebezpiecznie będzie tam po przymrozkach. Z powodu braku warstwy ścieralnej nawierzchni, drogowcy nie będą jej mogli posypać solą.

  Podróżujący przez Wałbrzych muszą się liczyć z tym, że niemal całe miasto zostało rozkopane.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Naturalny śnieg leży tylko na Śnieżce."

   góral (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Ciekawe, bo ja byłem w sobotę w Śnieżnych Kotłach i tam też był śnieg. Czyżby tam dośnieżali? A może czas poduczyć się geografii, pani Agato. Pozostała część twojej "prognozy" to takie same brednie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama