Powiat polkowicki: Pierwsze gminy wiejskie mają Uniwersytet...

  Powiat polkowicki: Pierwsze gminy wiejskie mają Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Grębocice i Gaworzyce (powiat polkowicki) są pierwszymi w regionie gminami wiejskimi, w których ruszy Uniwersytet Trzeciego Wieku. W Grębocicach na spotkanie informacyjne przyszło ok. 70 osób, w Gaworzycach - ponad 20. Wykłady rozpoczną się pod koniec listopada.
  - Taki uniwersytet jest w Głogowie - mówi Krystyna Darowska, emerytka z Grębocic. - Słyszałam, że są tam ciekawe wykłady, dlatego cieszę się, że u nas też będą podobne zajęcia. Na uniwersytet zapisze się też jej znajoma z tej samej wsi Henryka Chuda. Chce w ten sposób urozmaicić życie na emeryturze.

  - Zajęcia będą trwać do kwietnia przyszłego roku - mówi Artur Chodor z Urzędu Gminy Grębocice, koordynator projektu, finansowanego z funduszy unijnych.
  Część zajęć będzie otwarta także dla osób, które nie zapiszą się na uniwersytet (zgłoszenia są przyjmowane do 25 listopada). W programie są m.in. wykłady związane z historią regionu, wycieczki, warsztaty psychologiczne (np. depresja osób starszych, choroba Alzheimera, jak radzić sobie z samotnością), warsztaty z malarstwa, rzeźby i grafiki, zajęcia ruchowe i rekreacyjne, podstawy informatyki oraz nauka angielskiego.

  Starania o utworzenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku trwały dwa lata. Wójt Grębocic Roman Jabłoński dodaje, że jest to program pilotażowy, organizowany specjalnie o tej porze roku, bo wtedy nie ma prac polowych.
  - Jeśli będzie zainteresowanie mieszkańców, to postaramy się kontynuować projekt - zapewnia wójt Grębocic. - Może nawet będzie on realizowany w poszczególnych sołectwach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama