W piątek rusza Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara

  W piątek rusza Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad 50 wykonawców z 12 krajów Europy i obu Ameryk w ciągu 10 dni. A w tym takie gwiazdy sześciu strun, jak Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Jesse Cook, Louis Winsberg, Miscelánea Guitar Quartet i Artur Lesicki. Od piątku we Wrocławiu rządzić będzie gitara.
  Tommy Emmanuel

  Tommy Emmanuel ©Materiały organizatora

  Trzynasta edycja Wrocławskiego Festiwalu Gitara zapowiada się obiecująco. Oprócz koncertów będzie można wziąć udział w wykładach i lekcjach artystów w Akademii Muzycznej. Ale po kolei.

  Imprezę rozpocznie piątkowy koncert francuskiego "niespokojnego ducha gitary" - Louisa Winsberga, który kojarzony jest głównie z flamenco, ale nie ogranicza się jedynie do tego stylu. Artysta wystąpi w Centrum Sztuki Impart, a towarzyszyć mu będzie polska wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz i zespół La Danse du Vent. W sobotę w Hali Starej Giełdy usłyszymy Austriaczkę Julię Malischnig. W ciągu kolejnych dni nie zabraknie innych muzycznych łakomych kąsków.
  Warto wybrać się na sobotni koncert znakomitego gitarzysty (wrocławianom być może znany ze współpracy z zespołem Mikromusic) Artura Lesickiego w Mleczarni i czwartkowy występ w Rynku Miscelánea Guitar Quartet - jednego z najpopularniejszych kwartetów gitarowych na świecie.

  Jednak największą gwiazdą festiwalu będzie Tommy Emmanuel. Australijski gitarzysta zagra w niedzielę w Hali Ludowej (godz. 18, bilety: 80, 120, 160 i 190 zł). Nie będzie sam. 55-letniemu artyście, którego w tym roku magazyn "Guitar Player" uznał za "najlepszego gitarzystę akustycznego na świecie" i który ma na swoim koncie ponad 20 płyt, towarzyszyć będą: Martin Taylor, Johnny Dickinson, Joscho Stephan, Richard Smith, Louis Winsberg, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Adam Palma, Piotr Słapa i Krzysztof Pełech.

  Mamy do rozdania dwa bilety na piątkowy koncert Louisa Winsberga i cztery wejściówki na galę gitarową z Tommy Emmanuelem. Wygrają je osoby, które jako pierwsze zadzwonią dziś o godz. 12 pod numer telefonu 71-374-81-62.

  Szczegółowy program imprezy i informacje o cenach biletów można znaleźć na stronie internetowej www.wroclaw.naszemiasto.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama