Schetyna kandydatem na prezydenta Wrocławia?

  Schetyna kandydatem na prezydenta Wrocławia?

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Schetyna kandydatem na prezydenta Wrocławia?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. Tomasz Hołod

  Czy Grzegorz Schetyna wystartuje w wyborach prezydenta Wrocławia jesienią tego roku? Dziś rano polityk nie wykluczył tego na antenie radia RMF FM.

  Sonda

  Kogo byłby lepszym prezydentem Wrocławia?

  Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki dopytywał o polityczną przyszłość Schetyny: - To może pan na prezydenta Wrocławia wystartuje?
  - No, tak. Czytałem takie informacje i takie analizy w prasie wrocławskiej - odpowiedział Schetyna. - Na razie mam trochę czasu, żeby to wszystko ocenić.

  W ubiegłym tygodniu o start w wyborach Schetynę pytała także dziennikarka Gazety Wrocławskiej Malwina Gadawa. Polityk stanowczo wykluczył walkę o mandat w europarlamencie. Ale pytany o fotel prezydenta Wrocławia nie powiedział już "nie".
  - Teraz jestem posłem i szefem sejmowej komisji, a Wrocław wymaga pełnego zaangażowania. Trzeba m.in. przywrócić jego finanse do dobrego stanu. Dlatego Platforma powinna wystawić własnego kandydata z dobrym programem. Tego oczekują wrocławianie - mówił Schetyna. - Jakie są więc pana plany - dopytywała nasza dziennikarka. - Nie powiem, jeszcze nie teraz - tajemniczo odpowiadał Schetyna.

  Czy Platforma Obywatelska wystawiłaby Schetynę w wyborach, gdyby ten zdecydował się na start? - W ramach umowy z Obywatelskim Dolnym Śląskiem, Platforma ma poprzeć w wyborach prezydenckich Rafała Dutkiewicza. Jeszcze w lutym rada wrocławskiej PO zbierze się, aby podyskutować o strategii na wybory miejskie. W lutym będziemy też rozmawiać o konkretach współpracy z Rafałem Dutkiewiczem. - przypomina szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz. Za chwilę jednak dodaje: - To na razie pierwsze wypowiedzi posła Schetyny, że rozważa start w wyborach. Na pewno będzie o tym rozmawiać, jeśli się zdecyduje - dodaje Protasiewicz.

  Czytaj także

   Komentarze (199)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Duże szanse na ogromne zmiany

   optymista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   "- Robimy Rafałowi Dutkiewiczowi prezent, na który nie zasłużył. Obawiam się, że środki unijne pójdą na spłatę zadłużenia Wrocławia " .To słowa Grzegorza Schetyny. I wszystko na to wskazuje,stąd te...rozwiń całość

   "- Robimy Rafałowi Dutkiewiczowi prezent, na który nie zasłużył. Obawiam się, że środki unijne pójdą na spłatę zadłużenia Wrocławia " .To słowa Grzegorza Schetyny. I wszystko na to wskazuje,stąd te roszady personalne w Sejmiku Wojewódzkim i "miłość " Protasiewicza /PO / z Dutkiewiczem i Zdrojewską. To jest dowód na to,ze będzie skok na nową transzę pieniędzy z Unii Europejskiej. Straci region ,zyska Wrocław. A Dolny Śląsk ,to nie tylko Wrocław. "Rezygnacja "p. Jurkowlańca który dbał o tzw. zrównoważony rozwój regionu, jest tego dowodem.Kasa rozejdzie się w "dziwny" sposób. Jeżeli p. Schetyna będzie startował w wyborach na prezydenta,oddam na niego głos,bo na chwilę obecną nie innej alternatywy na odsunięcie od "władzy" /czytaj: kasy / PO i Dutkiewicza ze swoją kliką.Szanse są duże na zwycięstwo Schetyny. To zależy tylko od nas , wrocławian.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To ma rację bytu,a Wrocław nie będzie dalej dołował

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   I to będzie zemsta na Tusku za poniewierkę i kop w d......ę Protasiewiczowi. Schetyna odchodzi z PO,bo już dawno powinien POdziękować Tuskowi. Zostaje prezydentem Wrocławia. i za jednym zamachem...rozwiń całość

   I to będzie zemsta na Tusku za poniewierkę i kop w d......ę Protasiewiczowi. Schetyna odchodzi z PO,bo już dawno powinien POdziękować Tuskowi. Zostaje prezydentem Wrocławia. i za jednym zamachem POzbywamy się i Dutkiewicza i PO. To rozwiązanie ma duże szanse. I Zdrojewska może sobie pomarzyć o stołku Marszałka Sejmiku. Ten scenariusz mi pasuje.Panie Schetyna ,do boju !!!!! Wrocław ma szansę powrotu na należne mu miejsce.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To mnie cieszy

   mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Ciekawe ,jak będzie śpiewał Protasiewicz ,kiedy p. Schetyna wygra wybory we Wrocławiu ?Coś mi się wydaje ,ze cienko będzie śpiewał. I dobrze mu tak. Zachciało się kasy unijnej ,to sprzedał się...rozwiń całość

   Ciekawe ,jak będzie śpiewał Protasiewicz ,kiedy p. Schetyna wygra wybory we Wrocławiu ?Coś mi się wydaje ,ze cienko będzie śpiewał. I dobrze mu tak. Zachciało się kasy unijnej ,to sprzedał się Dutkiewiczowi,a Dutkiewicz poleci ,bo wrocławianie już tego 'księcia" maja dość.Ja oddam głos na każdego ,byle nie związanego z Dutkiewiczem. Bo facet doprowadził miasto do ruiny,także finansowej.Za te chore urojenia będziemy jeszcze płacić całe lata.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zagłosuje nawet na samego diabla pod warunkiem, że uwolni miasto od

   wredota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   spółek miejskich, przechowalni za grube pieniądze dla krewnych i znajomych króliczka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   byłoby nieźle

   Alko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 2

   Lepsze kontrole miejskich finansów niż dalsze zadłużanie miasta poprzez miejskie spółki. Schetyna na prezydenta Wrocławia! Pora wyczyścić tą stajnię.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mamy nowe wytyczne

   z naszej centrali (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   przy kancelarii

   # Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska...rozwiń całość

   przy kancelarii

   # Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska oraz Platformy jest właśnie "niewybieralny" Jarosław Kaczyński, który w ten sposób szkodzi swojej własnej partii. Pomoże to maksymalnie zniechęcać wyborców niezdecydowanych oraz powstrzymywać tych, którzy są zniechęcani naszymi niepowodzeniami. Wmawiać ludziom, że JK ma przeciwników w samym PiSie i w mediach toruńskich.

   # Instrukcja Nr 358. Maksymalnie wyśmiewać TV TRWAM, którą niestety teraz można odbierać w całej Polsce wraz z mediami pracującymi dla nas. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach natychmiast reagować na wszelkie krytyczne artykuły pojawiające się w nowym czasopiśmie "W Sieci", które niestety zyskuje coraz więcej czytelników młodych i zaczyna grozić naszemu "Newsweek"-owi. To samo dotyczy portalu wpolityce.pl

   # Instrukcja Nr 359. Jeżeli nie pomaga taktyka przerywania i zagłuszania, w dyskusjach radiowotelewizyjnych dyskretnie ściszać mikrofony przedstawicielom PiSu (tak jak w TVP Info i w audycjach Moniki Olejnik), żeby do publicznej wiadomości nie przedostawały się informacje podważające nasze osiągnięcia.

   # Instrukcja Nr 360. Bezwzględnie kontynuować próby dzielenia Kościoła za pomocą haseł "kościół otwarty" i "kościół zamknięty". Wyśmiewać ks. Tadeusza Rydzyka jako faktycznego polskiego prymasa. W tych zmaganiach naszym wiernym sojusznikiem jest krakowski "Tygodnik Powszechny".

   # Instrukcja Nr 361. Wobec niepowodzenia aktualnych prób narzucania wiarygodnej "alternatywy" dla PiSu (Korwin, Palikot, Solidarna Polska, "nowa LPR" i nowe partie / frakcje "prawicowe"), w sondażach i w naszych mediach reaktywować SLD jako ratunek przed przejęciem władzy przez PiS. Rozmowy z SLD idą w dobrym kierunku. W naszych mediach możemy też zagrać kartą "konserwatywnego" Gowina oraz straszyć widmem faszyzmu.

   # Instrukcja Nr 362. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach bezwzględnie usuwać takie wypowiedzi, jak:

   "Platforma Obciachu"

   "Komercjalizacja szpitali doprowadzi do modelu pani Sawickiej, w którym pewna grupa doi publiczne pieniądze" lub

   "Wprowadzający reformę OFE wiedzieli, że nic z tego nie wyjdzie" lub

   "Najkrótsza droga do ruiny Polski prowadzi przez wspólną walutę" lub

   "Nad Tuskiem są ci, którzy mają pieniądze i są uwiązani w kontakty z państwami zewnętrznymi" lub

   "Pewne siły dążą do zmniejszania naszej populacji" lub

   "Dawni pracownicy SB nadal cieszą się wysokimi emeryturami" lub

   "polski interes narodowy" lub

   "liberofaszyzm"

   "menelokracja"

   # Instrukcja Nr 363. Pilnować, żeby w koncesjonowanych dyskusjach o tzw. "oburzonych" przeważały głosy optymistyczne. Niezadowolonych dyskretnie określać jako małą mniejszość nieporadnych malkontentów, którzy powinni raczej wyemigrować.

   # Instrukcja Nr 364. W dyskusjach prowadzonych z udziałem polityków PISu natychmiast przerywać i zagłuszać jakiekolwiek wypowiedzi, które mogłyby zaszkodzić nieformalnej koalicji PO-PSL-RP-SLD.

   # Instrukcja Nr 365. BARDZO WAŻNE: we wszystkich mediach publicznych i prywatnych bezwzględnie usuwać wszelkie informacje o tym, że w 2008 r. Donald Tusk nie zawetował zmiany w pakiecie klimatycznym polegającej na przyjęciu innego roku bazowego. To był rzeczywiście straszny błąd, ale teraz nie możemy się do niego przyznawać. Trzeba ludziom wmawiać, że to wina nie nasza, lecz Lecha Kaczyńskiego. Bezwzględnie usuwać wszelkie informacje o tym, że w 2012 r. razem z SLD oraz PSL głosowaliśmy przeciwko wnioskowi PiS o zarządzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ani śpilok, ani iglok ino kolcok

   gazda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

   Spierali się juhasi - czy jeż, to śpilok, czy iglok? O rozstrzygnięcie sporu zwrócili się do starego bacy. Ten zaś im odrzekł - to nie jest ani śpilok, ani iglok, ino kolcok.
   Prezydentem nie...rozwiń całość

   Spierali się juhasi - czy jeż, to śpilok, czy iglok? O rozstrzygnięcie sporu zwrócili się do starego bacy. Ten zaś im odrzekł - to nie jest ani śpilok, ani iglok, ino kolcok.
   Prezydentem nie będzie ani Dutkiewicz, ani Schetyna, ino Lidia Geringer de Oedenber. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zmień dilera

   qwert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Chyba śnisz!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @qwert

   gazda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

   Nawet jeśliby to był tylko sen, to jaki piękny. Na wrocławskim ratuszu - zamiast łysego, podpitego lansiarza, podciągającego publicznie gacie - piękna, elokwentna kobieta, wrocławianka...rozwiń całość

   Nawet jeśliby to był tylko sen, to jaki piękny. Na wrocławskim ratuszu - zamiast łysego, podpitego lansiarza, podciągającego publicznie gacie - piękna, elokwentna kobieta, wrocławianka europejskiego formatu. Do tego ekonomistka, absolwentka polskich i zagranicznych uczelni. Wyobraź to sobie. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zakochałeś się czy co?

   marta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Napisz jeszcze że ma łaadne nogi :-D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale z Ciebie "wieszcz"

   marta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Na szczęście to tylko Twoje marzene.

   Zdjęcie autora komentarza
   Schetyna

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

   A zastępcami Rychu i Z*****....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ha ha

   aaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

   Grzegorz schetyna to kawał s....a!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Schetyna

   ruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 11

   tylko nie ten czlowiek ,ktory nic nie potrafi ni wywindowal sie na kolesiach

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama