Policja ogłosiła przetarg na sprzedaż... psa. Bo jest stary...

  Policja ogłosiła przetarg na sprzedaż... psa. Bo jest stary i chory (ZDJĘCIA)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policja ogłosiła przetarg na sprzedaż... psa. Bo jest stary i chory (ZDJĘCIA)
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KWP Wrocław

  Wabi się Zantus. Jest owczarkiem niemieckim i przez 9 lat pomagał policji tropić przestępców, służył w komendzie w Miliczu. Przeżył raka, ma poważne problemy z trzustką. Policji się już nie przyda. Dolnośląska komenda ogłosiła więc przetarg na... sprzedaż psa. Cena wywoławcza, to 263 zł brutto.
  W policyjnym ogłoszeniu czytamy: Pies ma problemy z trzustką dlatego wymaga karmy dietetycznej. Jest w bardzo dobrej kondycji, świetnie wyszkolony. Nadaje się idealnie, jako pies stróżujący i towarzyszący.

  Policjanci zastrzegają, że osoba która zechce kupić psa, musi zagwarantować mu odpowiednią opiekę i dobre warunki utrzymania. Zdaniem policji, te dobre warunki to "np. ogrodzony kojec i ocieplona buda. Cena wywoławcza wynosi 263 złote.

  Asp. szt. Marek Miś z milickiej komendy tłumaczy, że zdarza się, że przewodnicy biorą do domu psy, którymi na co dzień się opiekują, jednak w tym przypadku to się nie udało. - Po prostu nie miał takich warunków. Jeżeli przewodnik nie zaopiekuje się psem, to musi być ogłoszony przetarg na sprzedaż zwierzęcia takie są procedury - tłumaczy Miś.

  Dodaje, że pies jest chory, po nowotworze, ale dobrze się sprawuje. - Jest wyszkolony, ułożony, ma dobry węch, naprawdę będzie dobrze służył nowemu właścicielowi - przekonuje Marek Miś.

  Przetarg odbędzie się 14 marca o godz. 12 w siedzibie policji przy Podwalu 31-33, sala 213.

  Dlaczego policja ogłasza przetarg na sprzedaż psa? Czy nie może po prostu znaleźć mu dobrego domu, korzystając np. z pośrednictwa mediów czy organizacji zajmujących się opieką nad zwierzętami? - Jesteśmy instytucją państwową i obowiązują nas określone procedury. Musieliśmy ogłosić przetarg na sprzedaż psa. Nie mogliśmy szukać mu właściciela np. Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami - mówi Paweł Petrykowski, rzecznik policji. - W ciągi ostatnich 15 lat, to dopiero drugi taki przypadek na Dolnym Śląsku. Prawie zawsze psem zajmowali się jego opiekunowie, jednak w tym przypadku policjant nie ma odpowiednich warunków.

  Dodaje, że policjanci chcą znaleźć psu na emeryturze jak najlepszy dom. - Chcielibyśmy go zatrzymać na służbie, ale jest to niemożliwe, że względu na stan zdrowia. W ogłoszeniu zastrzegliśmy prawo sprawdzenia warunków, w jakich pies się znajdzie. Mamy nadzieję, że trafi na odpowiedzialnego opiekuna.

  Czytaj także

   Komentarze (131)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pies

   Iwka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dla mnie to jest chore pies przez tyle lat służyl wiernie .A teraz gdy jest chory i stary to dostaje buta. Opiekun co nie stać go na specjalistyczna karmę to ja mu dam na nią.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wstyd!

   Maariejoliee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wstydzcie sie policjanci z Milicza! Dajecie super przyklad jak traktowac starsze i chore zwierzaki! Ktos naprawde nie ma mozgu!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Alternatywne wyjście z sytuacji

   Baba z psami (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A wystarczyłoby, aby być w zgodzie z idiotycznymi procedurami a równocześnie zachować się jak przyzwoity człowiek wziąć go formalnie pod opiekę i znaleźć mu inny dom, tylko tyle i aż tyle.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znajdź różnice

   Baba z psami (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   W niektórych krajach pies w służbie jest traktowany jak policjant/żołnierz a kiedy umiera/ginie ma pogrzeb z honorami jak każdy funkcjonariusz. W naszym kraju jak widać psa, który 9 lat wiernie...rozwiń całość

   W niektórych krajach pies w służbie jest traktowany jak policjant/żołnierz a kiedy umiera/ginie ma pogrzeb z honorami jak każdy funkcjonariusz. W naszym kraju jak widać psa, który 9 lat wiernie służył traktuje się jak krzesło/samochód/stary komputer czyli jako rzecz. Smutne to bardzo. Ale wiadomo, że miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt.
   http://www.buzzfeed.com/rachelzarrell/devastating-pictures-from-the-funeral-of-a-police-dog-who-di#.qq91zOwMG
   http://www.washingtontimes.com/multimedia/collection/police-dog-funeral/
   http://24kgsd.com/blog/2012/02/03/dog-soldiers-funeral/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pies na sprzedaż

   Mona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Stary chory pies z nowotworem i do sprzedania!!! a ile tem pies pożyje w nowych warunkach? zmiana miejsca stres go zabije !!! ale co tam ważne ze kase dostaną. Skurwisynstwo i tyle!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   opinia

   krzyś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   to jest jawny skandal

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pies na sprzedaż

   maria (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Jakie to okrutne od strony przewodnika , jak mu dupę chronił i życie by za niego oddał ,to był wspaniały.co musi przeżywać pies który miał tylko jego i to przez wiele lat . Nawet jak o tym czytam...rozwiń całość

   Jakie to okrutne od strony przewodnika , jak mu dupę chronił i życie by za niego oddał ,to był wspaniały.co musi przeżywać pies który miał tylko jego i to przez wiele lat . Nawet jak o tym czytam to mi smutno ,mam jedynie nadzieję że ten pseudo przewodnik ,nie zapomni o nim i będzie go odwiedzał i zabierał na spacer. Należy mu się to jak michazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego inaczej

   lulka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   A dlaczego pies po służbie jest traktowany inaczej bo co chory? Tyle lat służył w policji powinni mu znaleźć dom a nie sprzedawać mało już, przeciez pies nie otrzymywał wynagrodzenia przez te 9 lat...rozwiń całość

   A dlaczego pies po służbie jest traktowany inaczej bo co chory? Tyle lat służył w policji powinni mu znaleźć dom a nie sprzedawać mało już, przeciez pies nie otrzymywał wynagrodzenia przez te 9 lat to jeszcze trzema na nim zarobić, nie rozumiem takiego podejścia. Jeżeli tyle lat służył za darmo to na starość powinni mu teraz zapewnić dobre warunki może nawet hotel. Ja wiem ze są przepisy ale to są zle przepisy walczymy o to by zwierzęta mogły godnie żyć, walczymy z tymi którzy katują, zabijają czy krzywdzą w różny sposób Policja w tym pomaga, a wychodzi teraz inaczej ze sami nie zapewniają dostatecznej opieki psu. Może warto tez ich ukarać za znęcanie się i sprzedawanie nie mając hodowli, przeciez nie można sprzedawać zwierząt nie mając zarejestrowanej hodowli !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a można pożegnac inaczej

   b57 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,17489398,_Nigdy_cie_nie_zapomnimy__Judge__Odpoczywaj_w_pokoju__.html

   nie chce mi sie żadnych innych słów używać

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pies

   Miliczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Ja bym chciał wiedziec dlaczego ten pies nie ma dostepu do wody pitnej, siedzi w kojcu, w ktorym ledwo moze się obrócic i nie jest wyprowadzany żeby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne? Kto jest...rozwiń całość

   Ja bym chciał wiedziec dlaczego ten pies nie ma dostepu do wody pitnej, siedzi w kojcu, w ktorym ledwo moze się obrócic i nie jest wyprowadzany żeby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne? Kto jest odpowiedzialny za warunki życie tego psa. Czy policja stoi ponad prawem ? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   12

   Ja12 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tak, stoi ponad prawem, jeszcze nie zauważyłeś???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama