Czy abp Kupny ma szansę zostać kardynałem? Na razie...

  Czy abp Kupny ma szansę zostać kardynałem? Na razie przywiózł pozdrowienia od papieża dla wrocławian

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny, zakończył kilkudniową wizytę w Watykanie. Potwierdził dziś, że podczas spotkania z papieżem Franciszkiem zaprosił go do odwiedzenia Wrocławia podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016. - Na pewno byłaby to krótka wizyta, a papież spotkałby się z wiernymi - mówi abp Kupny. Polscy duchowni rozmawiali także w Watykanie o ideologii gender. Nie padło natomiast nazwisko polskiego biskupa, który wkrótce mógłby zostać kardynałem. Zdaniem katolickich mediów, duże szanse na taką nominację ma właśnie abp Józef Kupny.
  Arcybiskup Józef Kupny

  Arcybiskup Józef Kupny ©fot. Tomasz Hołod

  Arcybiskup Józef Kupny był w Rzymie w związku z wizytą Ad limina Apostolorum, czyli "Do progów apostolskich". Podczas wizyty w Watykanie, podobnie jak inni polscy biskupi, odwiedził poszczególne urzędy Kurii Rzymskiej i omawiał różne aspekty działalności Kościoła w Polsce. To właśnie arcybiskup przewodniczył grupie polskich biskupów, która spotkała się z papieżem Franciszkiem. Przedstawił papieżowi poszczególnych biskupów i mówił kilka zdań o każdej diecezji.
  - Papież, to niezwykle pogodny i otwarty człowiek. Poświecił nam wiele czasu, mogliśmy pytać o wszystko. Papież zobowiązał nas, żebyśmy pozdrowili wiernych z archidiecezji wrocławskiej. Papież wiele mówił, słuchał, dopytywał się, co się dzieje w Polsce - opowiada arcybiskup Józef Kupny.

  Arcybiskup Józef Kupny potwierdził także wcześniejsze informacje portalu GazetaWroclawska.pl, że osobiście zaprosił papieża Franciszka do odwiedzenia Wrocławia w 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie.
  - Papież Franciszek uśmiechnął się i powiedział: "dziękuję" - mówi arcybiskup Józef Kupny. Choć oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, to wiadomo już wstępnie, jak wizyta papieża Franciszka mogłaby wyglądać. - Na pewno Wrocław odwiedziłby na kilka godzin. Przyleciałby helikopterem i spotkałby się z wiernymi, to jeszcze kwestia do ustalenia czy ze wszystkimi, czy tylko z młodzieżą - mówi arcybiskup. Gdzie? O miejscu na razie nie rozmawiano.

  Metropolita zdradza, że polscy biskupi zadawali w watykańskich kongregacjach (odpowiednik naszego ministerstwa) wiele trudnych pytań. - Pytaliśmy np. o społeczne skutki ideologii gender - mówi arcybiskup. Tłumaczy, że "to nie jest tylko kwestia sporu, czy ktoś może się w sukienki ubierać, czy nie". Biskupi pytali się o stanowisko Watykanu w tej sprawie. Konkretnych odpowiedzi jednak nie było.

  Podczas wizyty arcybiskupa w Watykanie po raz kolejny pojawiły się kuluarowe pytania, czy Polska doczeka się kolejnego kardynała. Od wielu miesięcy arcybiskup Józef Kupny jest wymieniany w gronie polskich kapłanów, którzy mogliby się spodziewać takiej nominacji. Pierwszych nowych kardynałów papież ma powołać już w lutym. Nie ma jednak wśród nich żadnego Polaka.

  Po wojnie jedną z trzech tzw. stolic kardynalskich był w Polsce Wrocław (obok Warszawy i Krakowa). Kardynałami z Wrocławia byli Bolesław Kominek i Henryk Gulbinowicz. Jednak następca tego ostatniego - arcybiskup Marian Gołębiewski - kardynałem już nie został.

  Osoby z otoczenia arcybiskupa Józefa Kupnego mówią, że na razie i arcybiskup Józef Kupny kardynałem nie będzie. - Podczas wizyty w Watykanie o nominacji dla naszego arcybiskupa nie było mowy. Nie docierają do nas żadne oficjalne lub mniej oficjalne sygnały z Watykanu, żeby to się w najbliższym czasie miało zmienić - mówi jeden z księży we wrocławskiej kurii.

  Kardynałów mianuje papież. Może to zrobić według własnego uznania, po zasięgnięciu opinii członków Kolegium Kardynalskiego. Kardynałem wcale nie musi zostać biskup. Kiedy otrzyma jednak nominację, powinien przyjąć święcenia biskupie.

  Czytaj także

   Komentarze (39)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !

   Paul (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   W jednej z gazet katolickich Abp. Kupny przytacza slowa papieza Franciszka z Ad limina Apostolorum "Powinniscie byc blisko ludzi,pomagac im w trudnych chwilach i wspierac ich w zyciu'',tylko ze...rozwiń całość

   W jednej z gazet katolickich Abp. Kupny przytacza slowa papieza Franciszka z Ad limina Apostolorum "Powinniscie byc blisko ludzi,pomagac im w trudnych chwilach i wspierac ich w zyciu'',tylko ze Abp. Kupny nie spelnia tych slow-bo co najsmieszniejsze to ustanowil sobie sekretarza-rzecznika-kapelana-jak by tego nie nazwal ktorym jest ks. Patryk Golubcow i to on sobie wybiera kogo Abp. dzis przyjmie a kogo nie....i to ma bys sluzba ludziom..???? Obluda na kazdym kroku....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mariusz

   ed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   a mariusz t. zamieszka w jednej z zachodnich dzilnic wrocławia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIC O BOGU NIE BYŁO ?

   Edmund (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Papież dał wskazania dla Kościoła w Polsce. Mówił biskupom o ewangelizacji. A jak pisze gazeta księża z otoczenia arcybiskupa żyją nominacjami i kto zostanie i kiedy kardynałem. Co oni mają w...rozwiń całość

   Papież dał wskazania dla Kościoła w Polsce. Mówił biskupom o ewangelizacji. A jak pisze gazeta księża z otoczenia arcybiskupa żyją nominacjami i kto zostanie i kiedy kardynałem. Co oni mają w głowie ?

   GŁOSIĆ SŁOWO BOŻE a nie tylko stołki i zaszczyty ! MODLITWA to jest zadanie duchownych a nie pogoń za zaszczytami i komentowanie nominacji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   E tam!

   ZZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Roszady przy korycie to nie problem zwykłego obywatela. Nawet jeśli to kościelne koryto. Co mi za różnica czym on zostanie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zyciowa szansa

   saznsa na sukces (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Szansa niczym dla Karola Wojtyły stołe papieski

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co "GŁOS" Boży PEDO?

   głos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   każdfy pedo, że to Niebieska szansa!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MEGA BUDZIK: (bp) W LUBLINIE, A WSKAZÓWKI W WATYKANIE: cz. 1:

   KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   K* **** ************* *********** prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli jak można(z)BAWIĆ ŚWIAT oraz faKULtetem...rozwiń całość

   K* **** ************* *********** prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli jak można(z)BAWIĆ ŚWIAT oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

   Jak wyglądało w 2013 r. DOBRE IMĘ KOŚCIOŁA pokazywały artykuły, a Axcelencjom, ksieŻULOM i Zakonnicom z całym KOŚCIOŁEM z okazji Nowego Roku 2014 życzyć należy, aby 2014 rok BYŁ GORSZY od 2013, bo jak okaże się lepszym - trudno będzie ZE ŚMIECHU WYTRZYMAĆ na DRODZE (z)BAWIENIA!

   Wyczekiwany 2014 r. od samego początku okazuje lepszym od 2013 i kto wytrzyma w OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA bez śmiechu w Kościele?:

   Tylko w lutym media informowały (wcześniej też były niezłe CUDA(ki)):

   1) "Dziennik Wschodni" z dn. 1.II.2014 r. w artyKULe "Uwaga na fałszywych księży. Spowiadają, odprawiają msze, zbierają pieniądze" oPiS-uje CUDA spod Sutanny i Habitu chcąc wywołać ZŁUDNE WRAŹENIE DOBROCI (z)BAWIENIA i pokazać jak można wszystkich udobRU'CHAĆ! KZ> NSZZ> SOLIDARNOŚĆ> ORGANISTÓW> i ASC zmienia trefny tytuł - powinien on brzmieć: ~"UWAGA NA PRAWDZIWYCH KSIĘZY" - jak pokazała Historia Kościoła NIEŹLE PIER...LĄ NIE ODPUSZCZAJĄC NAWET DZIECIOM! w myśl tego, co PEDO KSIĘGA (z)BAWIENIA "BUBLIA": "Którym odpuścicie grzechy, będą im odpuszczone, a którym zatrzymacie, będą im zatrzymane".(Jan 20:23) , a "Dziennik Wschodni" PEDO, że to ŚWIĘTOŚC! Trudno tu powiedzieć, że ksieŻULE z Axcelencjami ODPUSZCZJĄ Dzieciom - ONI ZATRZYMUJĄ i z zemsty za własną GŁUPOTĘ ZAMYKAJA IM DROGĘ (z)BAWIENIA! ~ Przecież to de'bile!

   2) "Głos Wielkopolski" z dn. 2.II.2014 r. w artyKULe: "Naramowice: Burza wokół planów budowy nowego kościoła trwa" pokazuje, że ludzie mają dość (z)BAWIENIA DEPRATAMENTU (z)BAWICIELI i Parafialnych ZESPOŁÓW DOWNA! Jak głosi Nauczycielska Rola Kościoła o MĘCZENNIKACH ZA WIARĘ, którzy zostali "Świętymi", tak Aminencje z księŻULAMI chcą teraz wszystkich ZAMĘCZYĆ SILNĄ WIA(g)RĄ! Tylko kto i gdzie Ich ogłosi ŚW.(irniętymi)?

   3) "Głos Wielkopolski" z dn. 3.II.2014 r. w artyKULe: "Jarocin: 57-latek napluł na figurę Matki Boskiej. Grożą mu 2 lata więzienia" pokazuje CZARNĄ ROZPACZ CZARNEGO BETONU nad KAMIENIEM (z)BAWIENIA. Aminencje z ksieZULAMI PLUJĄ NA WSZYSTKICH - nawet n DZIECI i czy COŚ Im za to GROZI? I tak:

   1) "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" (1980);
   2) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POPŻE NAWET CZYŚCIEC" (2002);
   3) "TY CZAROWNICO ... TY BĘDZIESZ PIERWSZA..." (8.VII.2007)
   4) "JESZCZE MU ŁBA NIE UPIER***LILI" (6.VII.2010);
   5) "DONALD MATOLE, TWÓJ RZĄD OBALĄ KATOLE" (V.2011);
   6) no i oczywiście VIDEO z MODLITW po wpisaniu w google: NUN TUBE... JAK DOWNY, to 
   DOWNY! 
   7) Ostatnia AFERA PEDO (VIII.2013). Ciekawe, że na te tematy panuje ŚWIĘTY SPOKÓJ..., a CZRNY BETON jako SPECJALIŚCI od jednej ino książki "BUBLII" odstawiają całkiem NIEZŁĄ SZOPKĘ! To przecież Axcelencja Abp. Józef MICHALIK OPLUŁ DZIECI Słowem Bożym, że "WSKAKIWAŁY DO ŁOŻEK" ino ciekawe, iż tylko ksieŻULKOM i AXCELENCJOM! 
   Przecież to CZARNE BAŁWANY! - powinny stać zawsze w cieniu - na słońcu szybko się rozPUSZCZĄ!

   4) "SUPEREXPRESS" z dn. 4.II.2014 r. w artyKULe: "Osieki: 2 lata więzienia dla księdza za śmierć ministrantów SZCZEGÓŁY" oPiSuje DEPARTAMEN (z)BAWICIELI i pracę proKUR(i)Atur z SĘDZIAMI SPRAWIEDLIWYMI kroczącymi DROGĄ (z)BAWIENIA! Porównując Karę Za Grzechy z opluciem Gipsowej Mańki i śmiercią chłopaków można ino kląć "KURIA JEGO MAĆ"! w OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MEGA BUDZIK: (bp) W LUBLINIE, A WSKAZÓWKI W WATYKANIE: cz. 2:

   KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   5) "Tygodnik ostrołęcki" z dn. 3.II.2014 r. w artyKULe: "Będą transmisje online z pogrzebów i ślubów w ostrołęckim klasztorze (sonda)" oPiS-uje e-DROGĘ (z)BAWIENIA! gorszą w efekcie od GENDER....rozwiń całość

   5) "Tygodnik ostrołęcki" z dn. 3.II.2014 r. w artyKULe: "Będą transmisje online z pogrzebów i ślubów w ostrołęckim klasztorze (sonda)" oPiS-uje e-DROGĘ (z)BAWIENIA! gorszą w efekcie od GENDER. Nieograniczony dostep wychowa ino takich samych MATOŁÓW i ZWYRODNIALCÓW jak AXCELENCJE, księŻULE i ZAKONNICE. Już świat się przekonał jaki CYRK odstawiła TVP z relacji Śmierci Karola Wojtyły czyli JP 2! PO-PiS sprawozdawczy odstawili: Piotrek KRAŚKO i Jacek PAŁASIŃSKI, a co chwilę TVP w czasie wieczerzy serwuje obnoszonego na marach JP 2. Sprawdziło się tu proroctwo Związkowe napisane tuż po śmierci JP 2:

   "WATYKAŃSIE REQUIEM:

   Z wiekiem nawet Papież wygląda dumnie
   Gdy jest wiekiem przykryty...

   … w trumnie."

   i niejeden, ani niejedna składając wymuszony Hołd paPIESKI PUŚCIŁ PAWIA!
   Taki jest obraz OJCZYZNY (z)BAWIENIA...

   6) "Dziennik Wschodni" z dn. 4.II.2014 r. w artyKULe "Dramatyczny apel polskich misjonarzy. "Proszę, wyślijcie do nas wojsko""poklazuje prawdziwą DROGĘ (z)BAWIENIA!
   W owym Czasie Bp. Tadek PIERONEK wybrał się na Misje do III-ciego Świata. Tak chciał ich (z)BAWIĆ, że nie mogli wytrzymać ze śmiechu i pieronkiem pokazali Mu drogę powrotną do Polski. Od tej pory jest bardzo popularny w Krakowie i w mediach! Samo zaś WOŁANIE O POMOC pokazuje prawdziwą DROGĘ (z)BAWIENIA - Bóg zawzięcie głoszony NIE ISTNIEJE i nie może nycz pomóc! Tak działa wyszKULony w psychoPATyczny sposób INSTYNKT (z)BAWIENIA zwany w Watykanie jako POWOŁANIE!

   7) "SUPEREXPRESS" z dn. 5.II.2014 r. w artyKULe: "Super Historia: Poznajcie rozpustną córkę papieża!" oPiS-uje paPIESKĄ FIRMĘ (z)BAWIENIA głoszącą SLOWO BOŻE i SILNĄ WIA(g)RĘ. Główną rolę odgrywa CÓRKA paPIESKA LUKRECJA BORGIA córka kardynała Rodrigo Borgii, późniejszego papieża Aleksandra VI, księżna Ferrary. W świetle Świętej Afery PEDO wyłania się obraz ŻYWYCH RELIKWII XXI wieku - obecnie księŻULE z Axcelencjami całkiem nieźle dają d...!

   Schizofreniczne WIZJE ŚW.(irniętgo) JANA APOSTOŁA oPiS-ane w "APOKALIPSIE" pokazują, że od X- czasu kieŻULE z Axcelencjami są na identycznym poziomie schizofrenicznej ":inteligencji" Szkoda, że Autor "Bubl;ijnej Apokalipsy" nie patrzył dalej, a zobaczyłby księŻULI z Amnencjami jako BESTIE.
   I tak sprawdza się głoszone do OBŁĘDU SŁOWO BOŻE z KSIĘGI (z)BAWIENIA - wystarczy ino wzorem ŚW.(irniętego) JANA - zobaczyć ksieŻULA, AXCELENCJE i Obraz BESTII gotowy (Tak PEDO "BUBLIA":Ap. rozdział 13, 14 i następne. Poprzednich też nie da się wykluczyć)!
   Wszyscy mający przywidzenia i słyszący głosy - w tym GŁOS BOŻY- są psychicznie chorzy... Taka to już APOKALIPSA (z)BAWIENIA..., którą należy po przeczytaniu CAŁOWAĆ niczym RELIKWIĘ!

   8) "Dziennik Wschodni" z dn. 5.II.2014 r. w artyKULe "ONZ: Watykan umożliwił wykorzystanie dziesiątków tysięcy dzieci przez księży-pedofilów (wideo)" pokazuje realizację KSIEGI (z)BAWIENIA "BUBLII" , w której Jezus PEDO: "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE, DO NICH NALEŻY KÓRESTWO NIEBIESKIE." (Łk. 18. 16; Mk 10. 14...). zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MEGA BUDZIK: (bp) W LUBLINIE, A WSKAZÓWKI W WATYKANIE: cz. 3:

   KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   9)"NEWSWEEK" z dn. 5.II.2014 r. w artyKULe "Świątynia Opatrzności Bożej dostała 6 mln zł od ministerstwa kultury" oPiS-uje funkcjonowanie NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYZNY (z)BAWIENIA. 29.I.2007 r. ówczesny...rozwiń całość

   9)"NEWSWEEK" z dn. 5.II.2014 r. w artyKULe "Świątynia Opatrzności Bożej dostała 6 mln zł od ministerstwa kultury" oPiS-uje funkcjonowanie NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYZNY (z)BAWIENIA. 29.I.2007 r. ówczesny premier R.P. Brat Jarosław KACZYŃSKI zapier...niczajac na Mszę SW.(irniętą) złamał rękę o czym informowały media. Lecąc na łeb, na szyję nie zdążył nawet westchnąć: "BORze ratuj" lub "BORze pomóż" Była to NAGRODA (z)BAWIENIA za uchwalone 20 mln. na BUDOWĘ ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ - uchwalone, a nie wpłacone. Prymas Polski Ks. Kard. Józef GLEMP z Kumplami lekko się wKULwili i przejechali Brata Jarosława dając Mu do zrozumienia, że w Niebie NAJPIERW SIĘ WPŁACA, a ewentualnie później można uchwalić! W owym czasie ministrowie R.P. poruszali się o KUL-ach (też pokazywały media) - w tym MINISTER KULTURY. Była to najnowsza forma (z)BAWIENIA serwowana przez AMINENCJE. Przestraszony Brat Jarosław do tej pory Głosi Słowo Boże, a Minister KULTURY natchniony Opatrznością Boża bez słowa opacznie wpłacił 6 mln! na KULturę (z)BAWIENIA! z nadzieją, że się (z)BAWI, a z tego wszystkiego (z)BAWIĄ SIĘ ino AXCELENCJE z ksieŻULAMI - jak zwykle!

   10) "SUPEREXPRESS" z dn. 6.II.2014 r. w artyKULe: "Mieszkanka Małopolski zdewastowała kapliczkę. Zdenerwowała ją Matka Boska!" oPiS-uje CZARNĄ ROZPACZ ĆPUNÓW (z)BAWIENIA tracących narkotyk (z)BAWIENIA. Nie jest to odosobniony przypadek i jak zwykle NIKOMU NYCZ SIĘ STAŁO ino księŻULOM DEALEROM odbiła szajba!

   11) "gk24.pl" z dn. 7.II.2014 r. w artyKULe: "Chce od Kościoła 200 tys. zł. Marcin K. złożył wniosek do sądu" opisuje NAUCZYCIELSKĄ ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA oraz jak za WIECZNE (z)BAWIENIE Władcom D'u'p dobrali się do Święconych D'u'p! I tu się sprawdza stare polskie przysłowie: TEN SIĘ (z)BAWI KTO SIĘ (z)BAWI OSTATNI...

   W Świetle "USTAWY O BESTIACH" Schizofreniczne WIZJE ŚW.(irniętgo) JANA APOSTOŁA oPiS-ane w "APOKALIPSIE" pokazują, że kieŻULE z Axcelencjami są na identycznym poziomie
   schizofrenicznej ":inteligencji" Szkoda, że Autor "Bublijnej Apokalipsy" nie patrzył dalej, a zobaczyłby księŻULI z Amnencjami jako BESTIE.
   I tak sprawdza się głoszone do OBŁĘDU SŁOWO BOŻE z KSIĘGI
   (z)BAWIENIA - wystarczy ino wzorem ŚW.(irniętego) JANA - zobaczyć ksieŻULA, AXCELENCJE i Obraz BESTII gotowy (Tak PEDO "BUBLIA": Ap. rozdział 13, 14 i następne. Poprzednich też nie da się wykluczyć)!
   Wszyscy mający przywidzenia i słyszący głosy - w tym GŁOS BOŻY - są psychicznie chorzy... Taka to już APOKALIPSA (z)BAWIENIA...

   12) "SUPEREXPRESS" z dn. 8.II.2014 r. w artyKULe: "Episkopat: będzie BIAŁA KSIĘGA w sprawie PEDOFILII w Kościele! " oPiS-uje CUDOWNE POMYSŁY Acxelencji na (z)BAWIENIE LUDZI. "BIAŁA KSIĘGA" niczym KSIĘGA (z)BAWIENIA "BUBLIA" będzie zawierała same pier...doły czyli CUDA w oparciu o to, co PEDO JEZUS: "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE, DO NICH NALEŻY KÓRESTWO NIEBIESKIE" (Łk. 18. 16; Mk 10. 14...). I z tym to naPiSem powinna być wręczana DZIATKOM przez DZIADKI Hab.(itowe) jako MODLITEWNIK PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.(irnięteju)! Do tego jeszcze dojdzie KULejna Pamiątka czyli OBRAZ(ek) NĘDZY I ROZPACZY (z)BAWIENIA! Czy Białym Krukiem (niczym wizerunkiem DUCHA ŚW.(irniętego) Aminencje udobRUCHAJĄ Ludzi na DRODZE (z)BAWIENIA? Trudno przewidzieć, ale zbliżające się reKOLEKCJE będą Poświęcone: JAK NIE DATA SIĘ udobRUCHAĆ, TO SIĘ NIE BEDZIETA MOGŁY (z)BAWIĆ! "BIAŁA KSIĘGA" pokaze odwagę Axcelencji i księŻULI - niczym HEROD z "BUBLII", który w trosce o własną d... kazał WYRŻNĄC DZIECI Aminencje w swoisty sposób zrozumiały ŚW.(irniętą) TREŚĆ i też w trosce o własne D... "RŻNĄ" Dzieci! W swoiście rozumiany sposób będą się modlić na czasie słowami KSIĘGI (z)BAWIENIA: "PANIE,RATUJ TO NIE MY" (Mt. 8, 25). I po jaką ch...lertę DZIECI WSKAKIWAŁY IM DO ŁÓZEK?! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zaproszenie

   x.nalop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   jeśli abp kupny zaprasza papieża to bardzo praszę ale na swój koszt i do swojej rezydencji. to jest prywatna sprawa koscielna..


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A właśnie, że nie kościelna

   Katolik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   A właśnie, że nie prywatna sprawa kościelna. Ja płacę podatki i chcę żeby papież odwiedził Wrocław

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama