Buzek o Dolnym Śląsku: Należycie do najlepszych (ZDJĘCIA)

  Buzek o Dolnym Śląsku: Należycie do najlepszych (ZDJĘCIA)

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Buzek o Dolnym Śląsku: Należycie do najlepszych (ZDJĘCIA)
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hołod

  Prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, odebrał wczoraj tytuł Doktora Honoris Causa. To honorowy tytuł naukowy nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Profesor odebrał go w wyjątkowych okolicznościach - dokładnie w 65. rocznicę pierwszego polskiego wykładu, jaki na Politechnice Wrocławskiej wygłosił prof. Kazimierz Idaszewski.
  Uroczystość, która była zwieńczeniem obchodów 100-lecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu, pojawili się m.in premier Donald Tusk, dolnośląscy posłowie, a także władze samorządowe oraz ludzie świata nauki, kultury. Przyjechało około 60 rektorów polskich uczelni i prawie 30 z uczelni zagranicznych współpracujących z Politechniką Wrocławską, m.in. z Niemiec, Hiszpanii, Rosji i Danii.

  - Należycie do najlepszych regionów Polsce.
  Tu ciągle rodzą się nowe pomysły, na przykład walka o EIT - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego przed odebraniem tytułu Doktora Honoris Causa. Jak dodał, cieszy się, że jest we Wrocławiu, bo stulecie uczelni technicznych to wielkie wydarzenie nie tylko dla Wrocławia, ale i całej Europy.

  Uczelnia uhonorowała profesora Buzka m.in. za jego aktywność w promowaniu rozwoju nauki i nowych technologii.

  - Profesor Jerzy Buzek jest jak nasza Politechnika - łączy wschód z zachodem w Europie. Udowodnił, że mamy w Europie wiele do zrobienia, wiele do powiedzenia - mówił prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki .

  To już 9. zaszczytny tytuł prof. Jerzego Buzka. Oprócz Politechniki Wrocławskiej w podobny sposób uhonorowały go wcześniej uniwersytety w Seulu, Dortmundzie, Isparcie, Uniwersytet Śląski, Politechnika Opolska, Politechnika Śląska, Politechnika Łódzka oraz Akademia Górniczo-Hutnicza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama