Przychodnia dla nieuleczalnie chorych dzieci na Nadodrzu...

  Przychodnia dla nieuleczalnie chorych dzieci na Nadodrzu [ZDJĘCIA]

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przychodnia dla nieuleczalnie chorych dzieci na Nadodrzu [ZDJĘCIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

  Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po trzech latach walki udało się otworzyć na Nadodrzu przychodnię dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. To jedyna taka placówka na Dolnym Śląsku.
  W przychodni będą przyjmować: neurolog, gastroenterolog, genetyk, pediatra i specjaliści z medycyny paliatywnej. I to bez kolejek.

  - Dzięki niej dziecko z przewlekłą, ciężką chorobą w jednym miejscu będzie mogło skorzystać z pomocy pediatry, a także innych specjalistów np. neurologa dziecięcego, kardiologa czy ortopedy. – opowiada dr nauk medycznych Krzysztof Szmyd. - Taka forma pomocy zapewni chorym dzieciom pomoc specjalisty bez kolejek.
  A co najważniejsze umożliwi kontakt z wybranymi, najbardziej doświadczonymi lekarzami, którzy wiedzą jak postępować medycznie z dziećmi, które wymagają leczenia ograniczającego cierpienie. Kluczowe jest ustalenie kręgu specjalistów współpracujących ze sobą, którzy wiedzą, jaki jest postawiony cel, a ich pracą powinien kierować lekarz z hospicjum.

  Dzieci będą tam także rehabilitowane. Szybkie tempo remontu było możliwe dzięki darczyńcom i pomocy urzędu marszałkowskiego. - Pierwszych pacjentów przychodnia przyjmie w najbliższych dniach - mówi Beata Hernik-Janiszewska z fundacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama