Dlaczego nie ma biletów rocznych MPK we Wrocławiu?

  Dlaczego nie ma biletów rocznych MPK we Wrocławiu?

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dlaczego w MPK nie ma biletów rocznych? Dla mieszkańców Wrocławia często tańszym rozwiązaniem byłyby takie właśnie bilety. Cena mogłaby oscylować około 2 razy więcej niż w przypadku biletu semestralnego na 5 miesięcy – pyta nasz Czytelnik Kuba. Odpowiedzi na jego pytanie szukała reporterka Gazety Wrocławskiej Weronika Skupin.
  Dlaczego nie ma biletów rocznych MPK we Wrocławiu?

  ©fot. Janusz Wójtowicz

  Dla wielu roczny bilet byłby rozwiązaniem idealnym, tym bardziej, gdyby jego cena była - tak jak sugeruje nasz Czytelnik - podwojoną stawką za bilet na 5 miesięcy. Wtedy dostawalibyśmy niejako 2 miesiące gratis. Taka przejazdówka opłacałaby się mieszkańcom Wrocławia, a także studentom, którzy zostawaliby w mieście na wakacje.

  Miasto uważa jednak, że nie ma zapotrzebowania na takie bilety. Nikt o nie nie pyta, a co więcej, ich wprowadzenie byłoby niepotrzebną komplikacją. A jak podkreśla miasto - taryfa nie może być skomplikowana.

  – Do wydziału transportu nie dotarły i nie docierają sygnały o zapotrzebowaniu na bilet roczny. Obecna taryfa zaspokaja potrzeby użytkowników komunikacji miejskiej, a taryfa jest prosta, zgodnie z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli – odpowiada Julia Wach z urzędu miasta.


  Co jest skomplikowanego we wprowadzeniu biletu rocznego? Tego urząd miasta nie wyjaśnia.

  Jak mówi Ewa Białogłowicz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, gdyby do urzędników docierały prośby o wzbogacenie oferty o bilet roczny, zostałyby one rozpatrzone. – Ostateczna decyzja należy do Rada Miasta, która na głosowaniu podczas sesji może podjąć uchwałę o zmianie oferty biletów MPK. Na razie jednak nie odbieramy sygnałów od mieszkańców, żeby taki bilet był w ogóle potrzebny – mówi Białogłowicz.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (36)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bilety 15 minutowe

   pan podpis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dlaczego nie ma w ofercie biletów 10 lub 15 minutowych? Ile osób potrzebuje podjechać 4-6 przystanków i jeździ na gapę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ;)

   trajtek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Następnym razem poproszę o bilet na trolejbus - może wówczas ktoś zbuduje linię trolejbusową we Wrocławiu "bo jest zapotrzebowanie - ludzie o niego pytają".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jest

   mala mi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A ja mam bilet roczny... niewidoczny ;-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobre sobie

   stfu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   "A jak podkreśla miasto - taryfa nie może być skomplikowana. "

   Fakt... posiadanie biletów w takich samych cenach ale pozwalających na coś innego, albo posiadanie autobusów, które jeżdżą tak samo...rozwiń całość

   "A jak podkreśla miasto - taryfa nie może być skomplikowana. "

   Fakt... posiadanie biletów w takich samych cenach ale pozwalających na coś innego, albo posiadanie autobusów, które jeżdżą tak samo jak inne, ale mają literki zamiast cyferek i nie każdy bilet uprawnia do wejścia do takiego autobusu - to nie są komplikacje.

   A przecież można by np. mieć jeden bilet za 1,5/3 PLN, którym można albo jechać jednym kursem do końca, albo przez 30 minut z przesiadkami. I tylko jeden typ autobusu.

   O ile bardziej uprościłaby się taryfa?
   Nawet po dołożeniu rocznego biletu byłaby krótsza.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   popieram

   x. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   zawsze to powtarzam: uprościć ten wachlarz biletów, bilet za 3 pln niech będzie biletem za 3 pln który umożliwia wszystkie przejazdy za 3 pln, a nie tak jak teraz - trzy różne (doszła Polinka, też...rozwiń całość

   zawsze to powtarzam: uprościć ten wachlarz biletów, bilet za 3 pln niech będzie biletem za 3 pln który umożliwia wszystkie przejazdy za 3 pln, a nie tak jak teraz - trzy różne (doszła Polinka, też za 3 pln ale osobny bilet - wtf???)
   zlikwidować różnice normalny/pospieszny - ta różnica to na pierwszy rzut oka widać, że gra nie warta świeczki, poza tym niesprawiedliwa, bo niektórzy nie mają wyboru
   wprowadzić urbancard na okaziciela, dostępną w automatach - jak ktoś nie chce podawać swoich danych, to to uszanujcie (co to w ogóle za pomysł, żeby zbierać PESEL do jeżdżenia tramwajem?)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Roczny niewidoczny!

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Każdy go może mieć to takie proste!

   Zdjęcie autora komentarza
   Skąd taki pomysł

   arcadefangames

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   W żadnym polskim mieście nie ma rocznych biletów mpk,mzk więc nie rozumie skąd pomysł aby takowe bilety funkcjonowały we Wrocławiu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za pomysł

   Mariusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   W żadnym polskim mieście nie ma rocznych biletów mpk (mzk),więc skąd pomysł aby takowe były w naszym mieście?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jednak są

   znawca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Kraków, Poznań, Łódź, czyli jednak można

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyjaśnienie jest proste

   wróg Rafałka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   urzędnicy zdają sobie sprawę, że MPK pod obecnym kierownictwem nie przetrwa całego roku i trzeba będzie zwracać za bilety.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wprowadzenie byłoby niepotrzebną komplikacją

   Krzysiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13

   We Wrocławiu do urzędników z magistratu nic nie dociera szczególnie jakby to miał narazić na trud i znój przepracowanego pracownika, żadne apele, prośby nie zmuszą go do jakiego kolwiek wysiłku....rozwiń całość

   We Wrocławiu do urzędników z magistratu nic nie dociera szczególnie jakby to miał narazić na trud i znój przepracowanego pracownika, żadne apele, prośby nie zmuszą go do jakiego kolwiek wysiłku. Stara prawda chińskich mędrców mówi "kto nie chce szuka powodu a kto chce szuka sposobu".

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piotrek

   hehe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 22

   Studenci??? A kogo oni obchodzą. Jedźcie SŁOIKI skąd do nas przyjeżdżacie wiesniaczki.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo