Piłka nożna: Supermecz Śląska Wrocław

Paweł Witkowski
Tak cieszyli się piłkarze WKS-u po wygranym na Oporowskiej meczu z Zagłębiem w derbach regionu Tomasz Hołod
4:0 zwyciężyli piłkarze Śląska Wrocław w dzisiejszym meczu ekstraklasy z Górnikiem Zabrze. Czytaj naszą relację na żywo.

Śląsk: Kelemen - Socha ż., Celeban, Spahić - Sobota (77. Ćwielong), Sztylka, Kaźmierczak, Mila (K) - Sotirović (68. Jezierski), Gikiewicz (84. Gancarczyk).
Górnik: Nowak - Bemben (7. Pazdan ż.), Jop, Banaś (K) ż. (37. Pietrzak), Magiera - Danch, Marciniak, Przybylski, Kwiek (63. Sikorski) - Wodecki, Zahorski.
Sędziuje Marcin Borski.
10. min. - Zamieszanie pod bramką Górnika. Piłkę do siatki wbija Kaźmierczak.
12. min. - Kartka dla Adama Banasia.
13. min. - Dziś dużo emocji. Spahić powstrzymuje Sotirovicia, który sam chciał wymierzyć sprawiedliwość po faulu rywala.
18. min. - 2:0!!! Sotirović po kontrze. Wyszedł sam na sam z Nowakiem. Strzelił po ziemi tuż przy lewej nodze bramkarza.
21. min. - Żółta kartka dla Sochy.
26. min. - fragment mało ciekawej gry. Przed chwilą Dariusz Sztylka ścierał się z jednym z pomocników Górnika myśląc, że wciąż jest przy piłce.
28. min. - drugi rzut rożny dla przyjezdnych. Po pierwszym padła druga bramka dla WKS-u.
31. min. - Groźnie pod bramką Górnika. Strzał Soboty zablokowny. Rzut rożny. Cleleban główkuje... niewiele brakowało. Rozpocznie od bramki Nowak.
33. min. - Banaś upadł na murawę. Nie wyglądało to bezpiecznie. Kolejny obrońca przyjezdnych może przedwcześnie opuścić boisko. Kapitan górników próbował wejść na plac gry, ale po trzech krokach się rozmyślił, ból był zbyt duży.
37. min. - Rafał Pietrzak zmienia Banasia.
39. min. - Kolejna kontra Śląska. Gikiewicz strzela z narożnika pola karnego. Piłka niewiele mija spojenie słupka z poprzeczką.
41. min. - Socha pod polem karnym. Dośrodkowuje. Piłka na głowie Sotirovicia... piłka nedaleko os słupka.
43. min. - Rzut rożny dla WKS-u. Jednak nic ciekawego nie przyniósł.
45. min. - Sędzia dolicza dwie minuty.
Koniec 1. połowy.
Świetna gra Śląska. Podopiecznym Oresta Lenczyka do tej pory wszystko się udaje. Już od pierwszych minut gospodarze nękali groźnymi atakami zabrzan. Górnicy dobrej postawie swojego bramkarza zawdzięczają to, że nie przegrywają więcej. Dobre zawody rozgrywa Sebastian Mila. Przeprowadził kilka udanych dryblingów. Kibice już dawno nie widzieli kapitana Śląska w tak wybornej dyspozycji.
Początek drugiej części spotkania.
47. min. - Dobra okazja dla Górnika, ale Kelemen pierwszy dochodzi do piłki.
48. min. - Ależ szansa dla Śląska. Celeban uderza z pięciu metrów. Nowak znów świetnie broni.
50. min. - Kibicom Górnika nie podoba się gra zabrzan - skandują brzydkie pieśni. Przed chwilą Sobota i Gikiewicz wymieniając między sobą piłkę ośmieszyli rywali.
51. min. - Groźnie uderza Kaźmierczak, minimalnie niecelnie.
55. min. - Wreszcie zaatakował Górnik. Strzał Kwieka blokowany przez obrońców. Rzut rożny, ale nic poza tym.
57. min. - Sotirović miał dobrą okazję. Jednak jego próba pokonania wracającego do bramki Nowaka - nieudana.
60. min. - zawodnicy Śląska w natarciu, jednak nie udało im się oddać strzału.
62. min. - Sotirović uderza z 30 metrów. Z problemami broni Nowak.
63. min. - Ostatnia zmiana gości. Daniel Sikorski za Aleksandra Kwieka.
64. min. - Gikiewicz marnuje stuprocentową sytuację. Bramkarz gości łapie piłkę bez problemów.
67. min. - Tym razem Sotirović miał okazję na gola. Nie trafia.
68. min. - Remigiusz Jezierski zmienia napastnika z Serbii.
73. min. - Gikiewicz leży na boisku. Lekarze Śląska nie kwapią się z wbieganiem na murawę. W tym meczu już chyba niewiele się wydarzy.
74. min. - Groźny strzał Tomasza Zahorskiego. Górnicy tak składnej akcji w tym spotkaniu jeszcze nie przeprowadzili.
77. min - Piotr "Pepe" Ćwielong zastępuje Waldemara Sobotę. To kolejna udana sobota na oporowskiej dla małego zawodnika Śląska.
80. min. - GOOOL! Wreszcie Śląsk trafia. Celeban głową po rzucie rożnym. Dośrodkowywał Mila. 3:0.
84. min. - Marek Gancarczyk zmienia Łukasza Gikiewicza.
85. min. - Gol! Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Celeban.
89. min. - Mila mocno z narożnika pola karnego. Nowak łapie piłkę.
90. min. - Sędzia dolicza dwie minuty.