Dolny Śląsk: Podejrzany o zabójstwo 60-letniej kobiety w...

  Dolny Śląsk: Podejrzany o zabójstwo 60-letniej kobiety w areszcie. Grozi mu dożywocie

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©KWP Wrocław

  Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzewany o zabójstwo. Do aresztowania doszło kilkanaście godzin po znalezieniu zwłok 60-letniej kobiety. Zatrzymanemu grozi dożywocie.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©KWP Wrocław

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 50-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzewanego o zabójstwo 60-letniej kobiety. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

  Do zdarzenia doszło 28 stycznia 2014 r. Oficer dyżurny dostał informację o zwłokach 60-letniej kobiety, odnalezionych na terenie powiatu świdnickiego. Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny z udziałem prokuratora i technika kryminalistyki.


  - Już następnego dnia po tym, jak funkcjonariusze zajęli się sprawą, świdniccy kryminalni wytypowali i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w ocenie funkcjonariuszy, mógł przyczynić się do śmierci kobiety - tłumaczy st. asp. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy policji dolnośląskiej - W trakcie bardzo intensywnych czynności, prowadzonych pod nadzorem prokuratury, na podstawie zgromadzonego materiału, zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiony został zarzut zabójstwa.

  Sąd zastosował wobec 50-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, może mu grozić teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama