Legnica: SLD wzywa - nie szastajmy pieniędzmi

  Legnica: SLD wzywa - nie szastajmy pieniędzmi

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej do legnickiej rady miejskiej ograniczą swoje wydatki na kampanię wyborczą. Z takim apelem zwracają się też do innych ugrupowań startujących w wyborach.
  - Uwzględniając gorącą wojnę plakatową, apelujemy o ograniczenie bitwy na ulotki - mówi Ignacy Bochenek, były wiceprezydent Legnicy, kandydat na radnego z osiedla Piekary. - Apelujemy do wszystkich komitetów, by połowę pieniędzy planowanych na rozsyłanie do mieszkań ulotek przeznaczyć na cele charytatywne. Są darmowe spoty w telewizji, jest radio i tam możemy skierować nasze siły.

  Komitet wyborczy SLD zaprosił na piątek przedstawicieli pozostałych czterech komitetów. Liczy, że inne ugrupowania zgodzą się na ograniczenie kosztów kampanii i wspólnie wybiorą fundację lub dom dziecka, którym przekażą zaoszczędzone pieniądze.

  Bez względu na wynik tych rozmów, lewica zapowiada uszczuplenie wydatków na kampanię. - Zamiast 80 tys. planowanych ulotek jedynie 40 tys. trafi do skrzynek pocztowych - zapowiada Kazimierz Hałaszyński, jeden z liderów list SLD. - Zaoszczędzimy kilka tysięcy złotych.Bochenek: Mamy już dość wojny plakatowej, która tylko zaśmieca Legnicę

  Co ciekawe, ograniczeń finansowych nie przewidują jednak lewicowi kandydaci do sejmiku.
  Robert Kropiwnicki (PO), kandydat na radnego, komentuje: - Od dawna przekazuję pieniądze na cele społeczne. Trzeba to robić systematycznie, a nie wyskakiwać z czymś takim podczas kampanii wyborczej.

  - Nie robię tak bogatej kampanii jak SLD czy prezydent Tadeusz Krzakowski. Wydrukowałam tylko 25 tys. ulotek, i to jak najtaniej. Nie mam czego ograniczać - dodaje Ewa Szymańska, kandydatka PiS na prezydenta Legnicy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama