Ważne
  Klinika Przylądek Nadziei ma już okna i dach. Martyna...

  Klinika Przylądek Nadziei ma już okna i dach. Martyna Wojciechowska pod wrażeniem (ZDJĘCIA)

  Agata Wojciechowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Klinika Przylądek Nadziei ma już okna i dach. Martyna Wojciechowska pod wrażeniem (ZDJĘCIA)
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Przemysław Wronecki

  Budowana Kliniki Przylądek Nadziei dla dzieci chorych na nowotwory może powstać szybciej niż zakładano. Prace idą pełną parą.
  Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei powstaje na tyłach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.

  Budowa nowej kliniki była koniecznością. Prof. Alicja Chybicka wielokrotnie alarmowała o stanie budynku, w którym obecnie leczone są dzieci. - Od 38 lat prowadzę walkę o zdrowie małych pacjentów w starych poniemieckich murach, w których rury pękają od wody i fekaliów, w których sufity spadają na łóżka, a balkony się odrywają. Gdy pada, musimy podstawiać wiadro, by nie kapało na podłogę - mówiła.

  We wrześniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Zgodnie z harmonogramem w styczniu osiągnięto stan surowy zamknięty.

  - Zamontowano już wszystkie okna. Budynek jest częściowo ogrzewany - mówi Mirosław Szozda z Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Teraz stawiane będą ścianki działowe i instalacje. Istnieje szansa, że prace zakończone zostaną szybciej niż przewidywano, a więc przed kwietniem 2015 roku.

  Dziś plac budowy odwiedziła znana podróżniczka Martyna Wojciechowska, która całym sercem zaangażowała się w ten projekt. - Była pod wrażeniem szybkości prowadzonych prac - dodaje Mirosław Szozda.

  Martyna Wojciechowska spotkała się także z małymi pacjentami z kliniki onkologicznej przy ul. Bujwida. Dla każdego przywiozła książkę o Afryce. Chętni mogli dostać osobistą dedykację do swojego egzemplarza. O podróżach i dalekich krajach opowiadała w bibliotece. Chore dzieci, których stan nie pozwalał na udział w spotkaniu, niczego nie straciły. Zdobywczyni Everestu przeszła się po salach i znalazła chwilę na rozmowę z każdym.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zadbajcie o właściwy personel

   ten który leczył dziecko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   okna i mury nie uzdrowią zadbajcie o lepszą organizację pracy w klinice a nie o fajerwerki typu wyjazd pani profesor na kilimandzaro cos wiem na ten temat bo 2 lata walczylem o zdrowie i życie...rozwiń całość

   okna i mury nie uzdrowią zadbajcie o lepszą organizację pracy w klinice a nie o fajerwerki typu wyjazd pani profesor na kilimandzaro cos wiem na ten temat bo 2 lata walczylem o zdrowie i życie synka w klinice na Bujwida i wiele jest do zrobienia ....zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie grzesz

   wiem co mówię (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   to ludzie którzy tym dzieciakom oddali najlepsze lata swojego życia i myślę że nie łatwo znaleźć drugi taki zespół jak na Bujwida (bardzo żałuję że nie jestem już jego częścią )

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   Bodek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak Prof. wyjeżdża to w Klinice nie leczą dzieci? Coś chyba przesadzasz, nie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Byłam niedawno w szpitalu

   Kuk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Miałam okna od strony budowy. Naprawdę chłopaki ciężko pracują. Od samego rana, do późnych godzin. Mimo zimna praca szła w bardzo szybkim tempie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo