Dolny Śląsk: Oblał drzwi mieszkania benzyną i podpalił. Bo...

  Dolny Śląsk: Oblał drzwi mieszkania benzyną i podpalił. Bo był w konflikcie z lokatorem (FOTO)

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie drzwi jednego z mieszkań na terenie Żmigrodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy byli skonfliktowani z lokatorami mieszkania.
  Dolny Śląsk: Oblał drzwi mieszkania benzyną i podpalił. Bo był w konflikcie z lokatorem (FOTO)
  Sprawcy kupili benzynę stacji paliw, a następnie oblali nią drzwi na klatce schodowej i podpalili. Właściciel mieszkania zareagował, gdy zauważył dym. Udało mu się w porę ugasić pożar, dzięki czemu nikomu nie stała się krzywda.

  Do zdarzenia doszło w nocy 26 stycznia 2014 roku. Tuż po godzinie 1.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Żmigrodzie został poinformowany, że w jednym z budynków wielorodzinnym miał miejsce pożar. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli spalone drzwi mieszkania.

  - Policjanci ustalili, że podejrzani grozili wcześniej pokrzywdzonym po tym jak doszło pomiędzy nimi do konfliktu, a następnie podpalili drzwi i uciekli - relacjonuje sprawę as. sztab. Iwona Mazur - Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców.

  Zostali oni zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

  O co pokłócili się sprawcy podpalenia z lokatorami mieszkania? Tego na chwilę obecną policja nie zdradza: - Śledztwo jest w toku. Na razie nie możemy zdradzić więcej szczegółów - mówi as. sztab. Iwona Mazur.

  Pierwszy z podejrzanych 30-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Natomiast drugi z mężczyzn został objęty dozorem policyjnym.

  Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za wywołanie pożaru oraz narażenie wielu osób na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia. W świetle obowiązujących przepisów grozi im kara nawet do 8 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama