Menu Region

Kontuzja Kowalczyk. Soczi zagrożone? Justyna Kowalczyk a ma...

Kontuzja Kowalczyk. Soczi zagrożone? Justyna Kowalczyk a ma stłuczoną stopę (ZDJĘCIE)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

WSK/PAP

Prześlij Drukuj
Kontuzja Kowalczyk. Soczi zagrożone? Justyna Kowalczyk a ma stłuczoną stopę (ZDJĘCIE) Kontuzja Kowalczyk. Soczi zagrożone? Justyna Kowalczyk a ma stłuczoną stopę (ZDJĘCIE)

Justyna Kowalczyk doznała kontuzji (© Facebook Justyny Kowalczyk)

Kontuzja Kowalczyk. Czołowa polska biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk doznała kontuzji, ma stłuczoną stopę. Czy nie pojedzie do Soczi? Kowalczyk, która we włoskiej miejscowości Santa Caterina przygotowuje się do igrzysk w Soczi, doznała urazu w nieznanych okolicznościach. Kontuzja Justyny Kowalczyk już jest głośnym tematem - zdjęcie spuchniętej stopy biegaczka zamieściła na swoim profilu na Facebooku. "Mocno stłuczona. Było podbramkowo. Myślę jednak, że zdążymy" - podpisała.
Kontuzja Kowalczyk jest dość zagadkowa. Okoliczności, w jakich nabawiła się urazu, nie są znane. PAP udało się skontaktować z trenerem Aleksandrem Wierietielnym, ale nie chciał rozmawiać. Natomiast jego asystent Rafał Węgrzyn przebywa obecnie w Warszawie, gdzie załatwia formalności związane z wyjazdem teamu Kowalczyk do Soczi, i nie zna szczegółów.

Narciarka do Santa Cateriny wyjechała po zawodach Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie.
Kontuzja Justyny Kowalczyk miała miejsce na wysokości 1700 m n.p.m. szlifuje formę przed zmaganiami olimpijskimi.

Zawodniczkę z Kasiny Wielkiej czeka jeszcze jeden start w Pucharze Świata - w sobotę w Dobbiaco na 10 km techniką klasyczną. Polka natomiast zrezygnowała z niedzielnego sprintu techniką dowolną. W tym czasie będzie już w drodze do Soczi.

Kontuzja Justyny Kowalczyk pokrzyżuje jej olimpijskie plany? Igrzyska rozpoczną się 7 lutego. W dwóch wcześniejszych olimpijskich występach - w Turynie i Vancouver - Kowalczyk wywalczyła cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe. (PAP)
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się