Oscar 2014: Nominacje w kategorii NAJLEPSZY FILM (ZOBACZ)

  Oscar 2014: Nominacje w kategorii NAJLEPSZY FILM (ZOBACZ)

  X-news, red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nominacje do Oscara - najlepszy film
  1/10
  przejdź do galerii

  Nominacje do Oscara - najlepszy film ©materiały dystrybutora

  „Grawitacja", „American Hustle", "Zniewolony" oraz "Kapitan Philips" to tegoroczni faworyci do zdobycia statuetki Oscara w kategorii najlepszy film. Wielka gala rozdania tych prestiżowych nagród odbędzie się 2 marca w Los Angeles.
  Oscar dla "American Hustle"?
  "American Hustle" jest nie tylko liderem w tegorocznych nominacjach do Oskarów, ma także szansę, aby przejść do historii. Film nominowany jest aż w sześciu najważniejszych kategoriach: najlepszy film i najlepszy reżyser - nominacja dla Davida O. Russela. O statuetkę Oscara powalczą również wszyscy aktorzy - Amy Adams w kategorii najlepsza aktorka, Cristian Bale - najlepszy aktor, Jennifer Lawrence i Bradley Cooper - najlepsze role drugoplanowe. Wcześniej żaden film nie zgarnął wielkiej szóstki, a „American Hustle" ma na to sporą szansę.  „Grawitacja" z nominacją do Oscara w kategorii "Najlepszy film"
  Grawitacja" dzieli najważniejsze nominacje z „American Hustle", oba filmy mogą zgarnąć w sumie 10 statuetek. „Grawitacja" została wyróżniona między innymi w kategorii najlepsze zdjęcia, najlepszy reżyser - nominacja dla Alfonso Cuarona, a także najlepsza aktorka - nominacja dla Sandry Bullock. W przeszłości tylko pięć filmów stworzonych w technologii 3D było nominowanych do Oskara za najlepsze zdjęcia. Jeśli 2 marca, podczas oskarowej gali, „Grawitacja" zdobędzie statuetkę, będzie to pierwszy tego typu film doceniony w tej kategorii".

  "Zniewolony" też ma szansę na Oscara
  Z całą pewnością nie wszystko stracone dla filmu „Zniewolony". Wzruszający dramat zgarnął aż dziewięć oskarowych nominacji, między innymi za najlepsze zdjęcia i dla najlepszego reżysera. Szansę na statuetkę mają też aktorzy: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender oraz Lupita N'Yonga. Zarówno dla Barkhada Abdiego, który gra jedną z głównych ról w filmie „Kapitan Philips", jak i Lupity N'Yonga nominacja jest niemałym zaskoczeniem, ponieważ był to ich debiut na wielkim ekranie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo